şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mac'in double-matte diye de anılan ve pudralı duran mükemmel kırmızı rujudur. sertliğinden dolayı biraz zor sürülmekte ancak nemli bir fırça yardımıyla sürülmesi veya öncesinde dudak kalemi kullanılmasıyla sorun çözülmektedir. naçizane önerim fırçayla sürülmesidir.
 • (bkz: mac /@angie)
 • fazla sert olduğu için dudakları bayağı kurutan mac ürünü.
 • yoğun mavi alt tonlu olması sebebiyle dişleri daha da beyaz gösteren, aşırı mat yapılı mükemmel bir kırmızı ruj.

  mac cosmetics'in ürettiği en başarılı ve ünlü ruju olabilir kanımca. ancak, aşırı mat yapıda olması sebebiyle, dudaktaki kusurlarınızı bangır bangır gösterebilir. bu yüzden önceden bir nemlendirip/bakım yapmak isteyebilirsiniz.

  her kırmızı rujun sürümü zordur ancak bu rujun sürümü ciddi zor bir proses. bu yüzden mutlaka ama mutlaka dudak kalemi kullanılmasını tavsiye ederim, ciddi fark yaratıyor. yine mac cosmetics'in cherry isimli dudak kalemi, bu iş için biçilmiş kaftan.
 • mac'in şüphesiz ki kinda sexy den sonra en çok satan rujudur. kinda sexy ne kadar belli belirsizse, ruby woo o kadar patlak bir renktir. beyaz tenli kadınlarda mavimsi kırmızı bir renk oluşturmasına rağmen, buğday tenli ve esmer kadınlarda son derece cart kırmızı görünmektedir. aynı isimdeki dudak kalemiyle kontürlenmesi ve uygulama kolaylığı için öncesinde dudak balmı kullanılması elzemdir. dolgun dudaklarda uuuu beybi etkisi yaratır.
 • benim için kırmızı rujun tanımı gibidir. daha güzel kırmızı ton görmedim. ama aşırı kuru olması sebebiyle sürümü ve muhafaza etmesi oldukça zor. bir şey yiyip içtikten sonra, dudakların bir kısmında kalıp, bir kısmında gitmesi can sıkıcı olabiliyor. rujdan önce nemlendirici sürüldüğündeyse sevdiğim matlığını kaybediyorum. yine de vazgeçilmezdir.
 • hayatımın kırmızı rujudur
  bunu deneyen bir de nars cruella rujuna baksın o da başka birşey...
 • çok güzel soğuk kırmızı bir ruj. mac'in retro mat serisinden. aşırı yağlı birsey yemediginiz sürece saatlerce dudaginizda kalabilir. ruj sürmeyi çok iyi bilin ya da bilmeyin farketmez, mac'in red dudak kalemiyle ya da başka herhangi bir kırmızı dudak kalemiyle uygulamaniz gerekir. şunu da söylemek gerek, dudak alt tonunuza göre her rujda olduğu gibi bu rujda da renk değişir. bende parlak bordoya çalan bir kırmızı iken, siyahi bir kadında kiremite dönük bir kırmızı olabiliyor. size tavsiyem gidin ve deneyin. eğer bir tane kırmızı ve kaliteli ruj satın alma hakkınız varsa tercihinizi ruby woo'dan yana kullanmanizi öneririm.
 • mac'in en güzel rujlarından biri.

  farklı markaların farklı serilerinden bir sürü kırmızı ruj denedim, hiçbiri ruby woo kadar güzel olmadı. neredeyse her ten rengine de yakışıyor üstelik.
  bu iyi özelliğinin yanında sertliğinden dolayı biraz zor sürülmesi ve altını kırmızı bir dudak kalemiyle doldurmanın şart olması gibi eksi yönleri de var. fiyatı da pek uygun sayılmaz ama söz konusu mac olunca fiyatlar fazlasıyla uçuk oluyor zaten.

  yine de tavsiye ediyor muyum, evet. kırmızı ruj arayışında olup da uygun tonu bulamayanlar bir baksın derim.
 • mac'den tek bir ruj aldım. ve de verdiğim paraya zerre kadar acımadığım rujdur ruby woo. ne zamandır bir ruja 69 tl verilir mi diye almıyordum, ancak dünya ruj günü kampanyasında cesaretle aldım. geldiğinin ertesi günü işe sürüp gittiğimde herkesin bana ünlüymüşüm gibi bakışını hatırlıyorum. mavi alt tonlu olduğundan sarışınlara uygundur dense de bir esmer olarak gayet güzel durdu.
  bu arada mac müşteri hizmetleri de gayet iyi. kargo evde olmadığımızdan ulaşamadığında ertesi gün gelip gelmediğini öğrenmek için arandılar. baya ilgililer yani.