şükela:  tümü | bugün
  • ceza'nin rapstar albümünde bulunan süpper sarkilardan biri.
    sarki sözleri söyledir.

rude boy ben bur da bad boy sen yok oldu bur da iste atmosfer bu sefer nefret ellerinde nester suç ve ceza gibi fuchs ve ceza lan bak ceza iste bur da müstakil ve torpilimle düstü iste yere tüm kopiller hepsi bes para etmeyen birer fosil nizam yok hiç birinde micro nerde fikri bur da konusacak cezanin müzikte devrim oldu bayilacaksin orgazmin doruk noktasina da benzer iste bak bu karin ben bir insanim ne bir kral ne bir hünkarim fark yapar bu çünkü rap te ben bir istisnayim vibrasyonlu etki yaratir her bir düsmanima bu rap düsmanimi da bir kere göremedim bilirim hepsi çatlamis hüznü numaralarla namussuzca patlamis kormus bir köpek gibi hepsi havlamis

rude boy ben bur da bad boy sen yok oldu bur da iste atmosfer bu sefer nefret ellerinde nester suç ve ceza gibi fuchs ve ceza

afrodizat etkisi bak bu rap te çok mu azdin al bu mikrafon senin bu ter benim sikica kavra histeki fantezi dolu düsünceler senin fazla çiplak olma çok serin üsürsün bak bu sürü yel gemiye bindim dört yanim deniz geç mi kaldim her tarafimi sardi bak yosun bu geç gelen o rüzgarin birisi midir yelkenim fora rüzgarim bora soran olursa yoldayim rotam sona bu son kalan bir sayfa sanki macerayi bitirecek olan sadece hayallerimle benle yenilecek olan yenilmedim cesur anlamda fakat devrilmedim hayat benim kader benim ben insanim bu nimetim geceden olma sayisiz görüntü hep yasta kalsin orman ortasinda yok olur deniz bir bakmissin ki yoksun ortada rüyalarimda belki bulusuruz rüzgarim yeter çölden esti duydugun eser

rude boy ben bur da bad boy sen yok oldu bur da iste atmosfer bu sefer nefret ellerinde nester suç ve ceza gibi fuchs ve ceza

gölgeler güller ve yapraklari yoluma dökün ki son bahar olsun tek nefeste çekerim tarihleri kötülükler benim adim da dursun stop! yok ki talih kusu konsun bize yok ki uzanalim arsiz günlere saatim atar tik taktik tak a bu kadak yetti simdi buna dikkat psikolojik ataklar mengene elimde kagit kalem açtim full as yat yere kaç kere yitirdin sonbaharda dökülen yapraklari söyledim gene adi tilki bil ki simdi yolumuz uzun dilime vurdular ama yinede kustum elime kagit kalem satira boguldum herkes gelse de ben bu yola kuruldum

• yelkenim fora
    rüzgarim bora
    soran olursa yoldayim
    rotam sona

kısmında çok zekice bir armoni yakalamış şarkı.
  • saat 07:30 termini'nin onunde piazza dei cinquecento’yu kat ediyorum.
    ensemde demoklesin kilici gibi 08:10 dersi. uyumami$im iki gundur çizim yeti$tirme derdi.
    ipod'um shuffle'da, bu parça geliveriyor. onceki gecenin insan sidigi izlerinin uzerinden atlayarak ilerliyorum.
    hani belki ritme takilip bir/iki seki-sekiveriyorum. yururken birisi omzumu kavriyor evet gormuyordum yuzleri.

"neemo" diyor "memo" demeyi ogrenemeyen italyanlardan biri.
    antonio. iyi çocuk. tek sorunu kar$isinda oldugum her $eyi temsil etmesi. joleli saçlarinda gezdirdigi eliyle kavradi beni. bunu biliyorum. duzgun adam onunla bu alakasiz saatte kar$ila$mi$ olmak yuzume bir gulumseme yayiyor. kulagimda hala bu parça bana onu kaldiracak gucu veriyor.

"okula gidiyorum… sen gelmiyor musun?" diyorum. "11 gibi gelecegim. benim yerime imzalar misin yoklama kagidini?" diyor. ateltye 6 saat . hakv eriyorum çocuga.

parça bitiyor.

"tamam..." diyorum.

o gun, saat 13:30. ders bitmek uzere. antonio hala yok sinifta...
  • ceza ve dr. fuchs yapımı 2004 çıkışlı bir şarkı. ceza'nın rapstar albümünde yer almaktadır. ceza bazı canlı performanslarında bu şarkıdaki "suç ve ceza gibi fuchs ve ceza" kısmını "suç ve ceza gibi funky ceza" diye okuyarak fuchs'u silip yerine funky c'yi koymaktadır. herhalde bunu fuchs ile küs oldukları dönemde yapmaktaydı. şu an durum ne bilmiyorum.