şükela:  tümü | bugün
 • rudi voeller diye de yazmaktadir bazi gavur kaynaklar bu amcayi... italya 90'da çikartma kitabindaki resimlerinden tanidiğimiz rudi'yi alman milli takımının başında görmek hoş olabilirdi, eğer alman milli takımını sevseydik... sevmiyoruz efem...
 • italya'ya giden alman futbolcular furyasında yer almış ve roma'da da top koşturmuştur.
 • italia 90 adlı commodore oyununun kapak güzeli olan, inatçı santrafor.
 • frank rijkaardin suratina tukurmustu bu adam italya 90da.o donemin fanatik milanlisi olarak kara listeye almistim,bir daha da sevmedim gitti.zaten dunyanin en cok nefret ettigim ulusal takimi*nin teknik direktoru su an.bir tasla iki kus nefret konusunda*
 • jurgen klinsmanndan daha sevimli ayrıca geri planda olduğu için daha çok severdim bu adamı.
 • yök'e kar$i olanlarinizin hemen farkedebilecegi gibi, adinin bazi kaynaklarda "rudi voeller" olarak gecmesinin nedeni, almanca kelimelerdeki ö harflerinin diger dillere gecisleri sirasinda "oe" olmalaridir. ayni $ey ü icin "ue", ß icin "ss", ä icin de "ae" $eklinde gecerlidir.

  rudi völler alman irkinin sevdigi ve saydigi bir futbol insanidir. milli takimin ba$inda pek ba$arili olmasa dahi halkin destegi onunladir. dünya kupasinda ikincilik alindigi halde, takimin oynadigi futbol korku verdiginden ve maclarin güzel oyundan ziyade $ans ile kazanilmasindan dolayi bazi yorumcularca ele$tirilir. ki bu ele$tirileri bir canli yayin sonrasi yapilan röportajda $u $ekilde yanitlami$tir: "bu boktan $eyleri artik duymak istemiyorum! yeter artik! sizler burada biranizi icip yorum yapiyorsunuz, biz bu sacma sapan $eyleri i$itmek zorunda degiliz!"
 • almanya milli takımı'ndaki görevinden istifa eden teknik direktör
 • asıl ismi rudolf völler olan, sırasıyla 1860 münchen,werder bremen,olympique marseille,as roma ve bayer leverkusen'de oynamış eski fidbolcu, şimdiki teknik adam.top oynadığı yıllarda alman milli takımı ile bir dünya kupası şampiyonluğu,birer kez dünya ve avrupa kupaları ikinciliği;oliympique marseille ile bir kez şampiyonlar ligi şampiyonluğu ve as roma ile bir kez uefa kupası ikinciliği yaşamıştır.teknik direktörlük yıllarında ise alman milli takımı ile bir kez dünya kupası ikinciliği;bayer leverkusen ile de bir kez bundesliga dödüncülüğü yaşamıştır.

  alman milli takımı ile 2002 dünya kupasında final oynadıktan sonra,2004 avrupa kupasında çeyreği bile görmeden eve dönmek zorunda kalmış ve bunun üzüntüsü ile onurlu bir biçimde görevinden istifa etmiştir.
  birileri de mazide kalan 3.lük derecesini, eleştirilere karşı daimi savunma aracı* olarak addedmiştir.böylelerinin ibret alması gereken bir insandır rudi völler.
 • futbol oynadigi genc yaslarinda bile beyaz, kivir kivir, ensesi uzun saclari ve sigara icmekten sararmis gibi gorunen biyigiyla efsanelesmis eski futbolcu. su anki sifatiyla alman milli takimi'nın eski teknik direktoru.
 • kendisi adına yazılmış tekerleme gibi bi şarkı da vardır 2002 dünya kupasından sonra milletin sokaklara dökülüp söylediği, sözleri de şöyledir hatta:

  er ist ein hombre sehr tüchtig,
  er hält den ball immer flach.
  als stürmer war er berüchtigt
  und als trainer lässt er nicht nach.

  ein rudi völler,
  es gibt nur ein rudi völler,
  ein rudi vöööller,
  es gibt nur ein rudi völler. (2x)

  die deutsche elf war ganz unten
  und es sah gar nicht gut aus.
  man glaubte ihn schon verschwunden,
  doch da tauchte er wieder auf.

  ein rudi völler,
  es gibt nur ein rudi völler,
  ein rudi vöööller,
  es gibt nur ein rudi völler. (2x)

  oh rudi, er ist die beste mann, ja ja...

  er sieht so gut aus, wenn er lacht
  mit seiner bueno lockenpracht. (2x)

  ein rudi völler,
  es gibt nur ein rudi völler,
  ein rudi vöööller,
  es gibt nur ein rudi völler.

  ein rudi, rudi (3x)

  ein rudi völler,
  es gibt nur ein rudi völler,
  ein rudi vöööller,
  es gibt nur ein rudi völler.