şükela:  tümü | bugün
 • alman ligi bundesliga'nin tarihinde ilk macina 17 yasinda ( ve 174 gun) cikmis ve en genc sekizinci oyuncu olmustur.
 • lakabı "açıkların allahı" idi.

  ünlü alman teknik direktör max merkel bu arkadaş için "başağrısı nedir bilmez, çünkü rudiger başını asla düşünmek için kullanmaz. o milli takıma seçilirse bende metropolitan orkestrasında şarkı söylerim" demiş.
 • transfer öyküsü de 100 yıllık sevda dvd'sinde faruk süren ve alp yalman tarafından anlatılmı$tı, ki enteresandır..
  1984 avrupa $ampiyonasından sonra alman a milli futbol takımından ayrılan jupp derwall icin almanya'ya gider daha sonraları kulüp ba$kanı olacak faruk süren ve alp yalman.. derwall yüz vermez, mahallenin nazlı güzel kızı gibi nazlanır, faruk süren ve alp yalman'da mahallenin asla vazgecmeyen gencleri gibidir..
  telefonlar falan derken, yüz yüze bir görü$me icin en sonunda derwall'den bir görü$me randevu koparılır. derwall ailesi ile tatile giderken, ayak üstü bu iki genc yöneticiye transferin olmayacagını söyleyecektir..

  yanlı$ım yoksa frankfurt'ta bir cafe'de derwall'le bulu$mak icin beklerken, birden biri masaya gelir ve ''abramzcik var istermisiniz'' diye sorar. $a$ırır bizimkiler, afallarlar.. derwall'den de umutlu olmadıkları icin bari elimiz bo$ dönmeyelim diye olur isteriz derler. hemen orada cafe'de abramzcik'i galatasaray'a kazandırırlar. daha sonra derwall gelir, mucize olur ve ikna edilir...

  be$ikta$'a attıgı gol kafa golüdür, videosunu izlemi$tim, ucmu$ adam, iyi kalbi falan tekleyip o an sahaya yıgılmamı$. uzun ömürler herr abramzcik agabey.
 • galatasaray'a gelen ilk alman futbolcudur.
 • rudiger abramczik bir dönemler antalyaspor u çalıştırmıştı. hatta antalyaspor ileri ucunda o zamanlar fazlı ulusal ile zafer demiray ikilisi oynamış ve antalyaspor diğer teknik adamlara kıyasla abramczik yönetiminde nispeten daha başarılı bir grafik çizmişti.
 • iki senedir letonya'da metalurgs'u çalıştırıyor. hatta geçtiğimiz sene takımı şampiyon yapmayı başardı. antalyaspor'u çalıştırırken mali sıkıntıdaki takımın transfer yapamamasından mütevellit her hafta yüklü miktarda sayısal loto oynadığı gündeme gelmişti.
 • adını söylemesi çok zordu.. rahmetli dayımın "abramizcik" dediğini hatırlıyorum.. fakat aynı dayım yıllar içinde arçil ve şota'ya "şartil ve aço", kosecki'ye "kosçeviç" ve ronaldinho'ya "ronaldinho" (evet h ile) demişti.. ancak tesadüfen okunuşuyla yazılışı aynı olan isim olursa doğru telaffuz ederdi.. (nebileyim messi falan gibi)..

  (nur içinde yatsın)..

  (edit: dayım nur içinde yatsın anlamında)
 • taaaaa o günlerden, bu günlerdeki futbolumuzun geldiği durumu "ismi" ile haber verip, belgeleyen, altına soyadıyla kaşesini vuran mübarek adam..