şükela:  tümü | bugün
  • 1992 doğumlu fransız pivot. erman kunter'in cholet'den öğrencisi. 2013 nba draftı'nda dario şariç ile birlikte dikkat çeken avrupalılardan.
  • kendisinin uzun scout videoları izlendiğinde nba'de çok büyük ihtimalle kalas olmayacağı belli oluyor. 2.18 boyunda ve bir beyaza göre atletizmi üst seviyede. bu atletizm onun daha kıvrak ve çabuk olmasını sağlıyor. bu da jeneriklik bloklar, rakibin top kaybıyla sonuçlanan pick and roll oyunları demek. beklentim büyük kendisinden. kim seçmiş önemli değil.

mart 2017 edit: hadi bakalım chad ford mu ben mi?
  • wingspan'i tamı tamına 2 metre 36 santimetre olup, ayrıca durduğu yerden 2 metre 92 santimetreye değebilmektedir. kendisinden kısa vadede pek bir beklentim yok gerçi ama, jazz'ımıza hayırlı olur umarım.
  • 2013 draftinde 27. siradan secilen fransiz center. su anda utah jazz'de oynuyor. ilk izlenimler olumlu. acayip bir sayz ve blocking ozelligi. bu cocuk calisirsa is yapar. bu sene bile 10-12 mpg almasi normal olabilir
  • dünya kupası yarı finalinde ispanya'ya, marc-pau-ibaka star üçlüsüne karşı göz kamaştırdı ve maçı getiren adamlardan oldu. yeni sezon öncesi bana da gazı verdi...
    go go gober!!!
    the irlandalı uyarıyor. heyecanla yarı final yazmışım. çeyrek olacak.
  • boyuna rağmen, ince, atletizmi güçlü, çabuk sıçrayabilen bir oyuncu. çok duyacağız adını.
  • elleri kolları bacakları komik derecede uzun, gelecekte çok iyi olabilecek fransız pivot.

uçana kaçana zıplayabilir, pota altını karartabilir, dmvp potansiyeli var. ama çok ham, hücumu kısıtlı henüz. sağlıklı bir şekilde kilo alması ve kaslanması gerekiyor. az biraz da arkası dönük oyun öğrenip oyununa bir de baby hook katarsa aşama atlar.

yoksa yeni bir javale mcgee geliyor diye korkuyorum.
  • 37'lik vince carter yüzünden bir postere olumsuz manada konu olmuş başka bir fransız.
    http://www.oregonlive.com/…_carter_goes_vintag.html
    (bkz: frederic weis)
  • geçen sene başında dl 'e gönderilmesi gündemdeydi, çok hamdı ve zayıftı. ama bir yılda görülmemiş derecede aşama yaparak ligin en etkili centerlarından birine dönüştü. çember çevresinde rakiplerini 37% 'da tutuyor, nba'de açık ara birinci. uzun ama kalas değil, kıvrak ve bilekleri iyi. serbest atış yüzdesi diğer pivotların üzerinde. bu adam daha gelişir mi? gelişir vallahi çok hırslı, çok arzulu bir oyuncu. abd'lilerin "chip on shoulder" dediği olay var, yani bir ezilmişlikten beslenme. bu da draftte 27. sıradan seçilmiş. 27 numaralı formayı giyiyor. bu onun yakıtı olmuş, herkesi pişman etmek derdine etmiş. 22 yaşındaki bu oğlan 7'2" boyunda, atletik, hırslı, korkusuz olmasının yanında seri hareket edebiliyor, top sürebiliyor, hatta euro-step'i var, pas verebiliyor, sezgisi ve doğru karar verme yeteneği yüksek. şimdilerde "ceiling" olarak bu adamı karşılaştıracak bir oyuncu arayışı baş gösterdi. yani benzeri nba'e gelmemiş bir oyuncuya dönüşebilir.

büyük bir alkış denver'dan bu picki $2m dolar bastırarak trade eden utah jazz gm dennis lindsey' e geliyor.
  • enes'in okc'ye takas olmasıyla ilk 5'te yer bulan fransız pivot. ekürisi favors ile işin savunma anlamında utah'ı nba'in en iyi takımı yapabilirler iki sene içinde.