şükela:  tümü | bugün
  • hastalık kapması hadi neyse de 2 gün önce yaptığı tüm mikrofonları sıvazlama şakasıyla yıllarca dalga konusu olacak mal oyuncu.
  • tüm ligi durdurarak gelmiş geçmiş en iyi defansif oyuncu olduğunu ispatlamış oldu.
  • kendisi mikrofonlara elleyerek olaya bakış açısını göstermiştir. olaya karşı bakış açısı bu işte. ciddiyet bu kadar. hastalık ilk olarak böyle birinde çıkmayacak da kimde çıkacak? bir de salak mısınız denmiş. tom hanks'de de çıktı o mikrofon mu falan deniyor. e arkadaş bak aynı ciddiyetsizlik işte. yetkililer, bu işi profesyonel olarak yapan sağlık çalışanları, gerekmedikçe seyahat etmeyin diyor. e bu hanks'ler daha yeni seyahate çıktılar. aynı ciddiyetsizlik, aynı salaklık işte.

diğer argüman, "bunda çıkmasa başkasında çıkacaktı." e doğru tabii. o kadar salak var ki, sıralamada yarışıyorlar sadece. kim daha salak diye yarışıyorlar.

bu arada şaka da çok komikmiş. daha tam olarak kimsenin ne olduğunu, daha doğrusu nasıl mücadele edeceğini bilmediği bir virüs var. el yıkayın, yok şöyle yapın falan deniyor. şakaya bak. mikrofonlara dokunmak. ne güldük o gün ya.
  • malum konuyla alakalı haksız olsa da yaptığını neden yaptığı yanlış değerlendirilen basketbolcu. yakinen takip edenler bilir, nba bundan birkaç gün önce (özellikle ligin en önemli değeri olan basketbolcular bir şekilde salgına yakalanmasın diye) belli bir uzaklıkta röportaj yapılması ve gereksiz hiçbir kişinin oyuncu soyunma odasına girmemesini de kapsayan birkaç regülasyon getirmişti korona önlemleri adı altında. gobert’in de basın toplantısında yaptığı aslında “ben de sizin bir arkadaşınız, kardeşinizim. burada birlikte çalışma arkadaşıyız. nba yönetiminin beni sizden ayrı veya üstün görmesine, beni daha çok korumasına gerek yok. hepimiz aynı gemideyiz.” demekti. tabii olayların bu şekle geleceğini kendi de bilememiştir ve çok pişmandır o da, eminim. linç etmeden önce bir de bu tarafından bakın istedim.

not: gobert’le herhangi bir maddi manevi çıkar ilişkim söz konusu değildir.

edit: telefondan yazarken typo oluyor haliyle.
  • bir moron.

ben onun olmayan beynini sokayim o mikrofona.
  • (bkz: sığır)

az önce kaan kural'ın attığı twitten öğrendim bu andavalın basın toplantısında yaptığını. 21. yüzyılın en büyük tehlikesinin cehalet olduğu bu salgınla bir kez daha doğrulanıyor. zira cehalet bilgisizlikle değil, tam da bu malın yaptığı gibi, ya da ortada dünya sağlık örgütü başta olmak üzere bilimsel verilere dayanan kendini sakınma yöntemlerine ilişkin kaynaklar olmasına rağmen yok 26 derecede virüs ölür, yok tuzlu su gargarası gibi saçmalıklarla hem kendini hem başkalarını riske atan angutların yaptığı gibi tavırlarla kendini gösteriyor.

kimse sizin aymazlığınızın ceremesini çekmek zorunda değil. dünya yanıyor gibi davranmak ne kadar irrasyonelse, bu gobert öküzü gibi olmadık zamanlarda olmadık umursamazlıklar sergilemek de ondan daha ahmakça.
  • az zeka ve az vicdanın dini, ırkı yoktur.
    buyurun buradan yakın.
  • nba’de covid-19 testi pozitif çıkan ilk oyuncu. takımın guard’ında da test pozitif çıkmış.

sadece utah oyuncuları değil, utah’ın son 5-6 maçında karşılaştığı takımlardaki oyuncularda karantina altına alınmış. çoğu basketbolseverin, bu sporu yapan gençlerin ilham aldığı belki de idolü olduğu bir oyuncunun, corona virüs hakkında insanları dikkatli olmaya davet etmesi, örnek olması gerekirken, basın toplantısında yaptığı hareket hakikatten dünyanın en gereksiz hareketi. çünkü nba’deki oyuncular çıkıp bi’ açıklama yapıyor, camiadaki herkes dinliyor, söylediklerinin üstüne tartışıyor. şu an gobert’in testinin pozitif olmasının konuşulduğu gibi. o nedenle kesinlikle kötü ve olmaması gereken bir davranış.

ama bir de şöyle bir şey var; çoğu yazar gobert’e mal, embesil gibi ithmalarda bulunmuş ama arkadaşlar virüs eğer o mikrofonlarda varsa, cümleten geçmiş olsun. kimlerde daha görülecektir ve durum sanılandan ciddi bi’ hal alacaktır.

asıl konuşulması gereken konu şu;
    bu adamlar sadece amerika içinde, kendi özel uçakları ile seyahat edip maç yapıyorlar ve baktığın zaman hayatlarının büyük bi’ kısmını taraftarlardan da izole bi’ şekilde geçiyorlar. buna rağmen nba gibi dünyanın en büyük organizasyonu ( milyar dolarlık bir organizasyon) bile maçları süresi erteleyip ligi durduruyorsa, euroleague neyi bekliyor anlamış değilim. çünkü euroleague takımları kendi ülkerini geçtim, yurtdışı maçlarına gidiyorlar, (efes’in 2 kez rusya deplasmanı var mesela) ve çoğu takımın özel uçağı da yok. o nedenle euroleague’in de bu karara benzer bir karar alması lazım. ya da 2. bi’ senaryo, her zaman ki gibi, euroleagude takımlarından birinde de çıkacal bu virüs, o zaman ligi süresiz iptal edecekler.

en kısa sürede şu illetten kurtulmamız dileği ile.
  • yani simdi o basin toplantisinin yapildigi odada corona virusu mu bulunuyordu. ta utah`ta oyle bir ortamdaysa bu virus, bulunabilecek her kamusal veya bireysel alanda da olabilir. mikrofona dokunarak sov yapmasi zaten komik de -eger o sirada kaptiysa- bu korkunc bir sey. dokundugum her seyden gecebilir bu.

o dokunus:

https://twitter.com/…hia/status/1238004141500268544
  • nba tarihinin gelmiş geçmiş en gerizekalı oyuncusu olarak hatırlanacak. tebrikler

hesabın var mı? giriş yap