şükela:  tümü | bugün
 • dark citydeki karizmasi ve yetenegiyle buyulemis,
  dunyanin en cekici ve en guzel sesli aktorlerinden biri.
  il postinonun soundtrackinde kendisini pablo nerudanin bir siirini okurken dinlemek, ve cnbc e saolsun kendisinin oynadigi in a savage land adli filmi su donem tekrar izlemek mumkundur.
 • a knight s tale adlı filmde önemli bir role sahip oyuncu.
 • 29 ekim 1967 doğumlu (ve dolayısı ile akrep burcu) ingiliz aktör.

  kendisi kenneth branagh'ın yönetip baş rolünü oynadığı bence çekilmiş en başarılı hamlet uyarlamasında fortinbras karakterini canlandırıyordu. 4 saat boyunca uzak diyarlardan siyah kostümü ile yolculuk etti, filmin sonuna doğru nihayetinde saraya varıp yeşil gözleriyle bizi ve prens hamlet'i büyüledi ki kariyerini ilgi ile takip ettiğimiz bir oyuncu oldu bu filmden sonra.

  yazık ki a knight's tale'de kilo almış, karizmatik adama fazla kilo yakışmaz, kınadım bu bir gözü kısık ingilizi.
 • bless the child adlı 2000 yapımı filmde eric stark rolündeki haliyle az evvel gördükten sonra (filmi değil filmdeki halini) "aman rufus kiloya dikkat edelim saçları da uzunca tutalım" diye seslenmek istiyorum kendisine. kilo aldığında ne tek gözü kısık karizması ne çıkık elmacık kemik bonusu kalıyor (ki çok mühimdir çıkık elmacık kemiği). a knight's tale'deki duruşuna laf etmekle hata etmişiz beteri varmış dedirten black night. arabian knights isimli benim leş olduğuna inandığım televizyon filminde ise ali baba'yı oynayıp türbanı ile bir valentino cazibesi yakalayabilmiş bir kişi ki yine de en süper halin prens fortinbras rufus.

  bunun annesi gallerli babası avustralyalı imiş, bu bir taraftan galler'e bağlı olanlar illa ki esmer ve illa ki hoş oluyorlar sanırım (catherine zeta jones hariç, ryan giggs dahil). tabii biliyoruz ki bunlar cornish kökenlidir, fiziksel özellikleri ada halkının genelinden epey değişiktir, dilleri de vardır ki bizim dile benzemez.

  bir de hayranları kendilerine manasızca "rufians" diyorlar ki hatırlayalım, might and magic serilerinde ruffian'lar vardı acımasızca kesip doğrardık, çapulcu bir takım adamlardı. (özetle ben rufian demem kendime)
 • (bkz: she creature)
 • tek gozu kisik midir artik gormuyor mudur orasi tarti$ilir. ba$imiza deccal kesilmesin de parayi iyice vurunca.
 • helen of troyda sparta kralı agamemnon rolunde gormekteyiz kendini.. her zamanki gibi rolunun hakkını vermis, agamemnon karakterinden nefret ettirmeyi basarmıstır bizi..
 • oyle ya da boyle seyirciyi gercekten etkileyici bir gucu olduguna inandigim ingiliz aktor. ve evet, tum akrepler gibi o da son derece nefes kesici. her yeni filmindeki performansi bir oncekine gore daha keyif verici olmakta.
 • a knight's tale'i izlediğimden beri büyük patlamasını beklediğim aktör, zira çok da çaba sarfedilmesi gerekmeyen bir yarı kötü adam rolünde rahmetli heath ledger'dan iyi bir performans göstermişti. jest ve mimikleri kullanmada üstün başarı gösterir, sesi pakete dahil olabilecekse de ayrı bir şeydir; yardımcı rollerin adamı değildir bana kalırsa.

  the holiday ise izlediğim 5-6 film içinde en kötü oynadığı olmakta; özünde yüzeysel olan filmin en yüzeysel rolünde kendisi aldığı için de olabilir.

  ama özünde iyi bir insan, tanısan seversin.
 • 2008 yapımı tv serisi eleventh hour da fbi adına çalışan bir bilim adamı olan dr. jacob hood rolünü canlandırmaktadır.