• ayrildiktan sonra anlasildiysa ucuz kurtuldugunun gostergesidir.

(bkz: ayrıldıktan sonra çirkefleşen sevgili tipi)
  • muhtemelen yaptığı tüm hataları ve yarattığı fiyaskoları hiç görmeyip, yaptığı tüm hataları kendi yapmamış da hepsini siz yapmışsınız gibi gösteren, buna kendini inanılmaz şekilde inandırabilen ve sizi de inandırmaya çalışan insan tipidir. davanın sonunda kendini sürekli haklı olarak görüp, muzaffer bir ifadeyle mızrağını yerden alıp ortamdan uzaması olasıdır.

yapacağınız en büyük hata kendinizi tanrı yerine koyup bir şeyleri değiştirmeye ve herkesi mutlu etmeye çabalamaktır.

durumun sonunda söylenebilecek olan şey ise; bu kişiyle beraber olduysanız veya o'nunla zaman geçirmekten hoşlandıysanız muhtemelen kendinize dönüp bakmakta da fayda var. o kişiye ruh hastası diyorsanız, muhtemelen siz de ruh hastasısınız. saygılar.
  • kisa suren bi iliskinin aylarca sonrasinda sizin bi ili$kiniz olup olmadigina aldirmadan ortaya cikip "sen $ununla bi$iler ya$ami$ miydin" sorusuna muhatab olundugu vakit yapilan saptama.
  • iki turu vardir.

birincisi sizin aska zamaninda ne kadar ac oldugunuzu gosterir. yani gercekten ruh hastasidir ve siz bunu gormezden gelecek kadar ask ask diye kudurmussunuzdur. oh olsun size.

ikincisi ise sizin ne kadar ruh hastasi oldugunuzu gosterir. gayet akli basinda adami/kadini sirf ayrildiniz diye ruh hastasi olarak nitelendirecek kadar ruh hastasisinizdir. oh olsun size.
  • kendine soru sormayı reddedip karşısındakine leke atmayı alışkanlık haline getirmiş özgüvensiz insanların söyleyebileceği bir cümledir.
  • az önce uyandığımda bunlardan birisine sahip olduğumu öğrendim. tanımadığım veya hatırlamadığım bir numaradan sabahın köründe mesaj atılmış. neymiş ekşiye yazdıklarım onu ima ediyormuş. valla yolda görsem tanıyamam onu. yıllar geçmiş ayrıldıktan sonra, siması bile yüzüme gelmiyor, o derece. istese kendisini başka birisi olarak tanıtır ve beni kandırır. o derece unutmuşum. zaten koca paragraf dolusu mesajın sonuna doğru anca anlayabildim kim olduğunu.

nasıl bir ruh hastasıysa sanki hala kendisini düşünüyorum da, yazdıklarımı onun için yazıyorum.

inşallah sadece mesajla vs rahatsız eder de engeller geçerim. sokakta tanımadığım birinin bana sıkıntı yaşatmasını kaldıramam valla.
  • borderline personality
    iyi kurtarmışım az kalsın 3.sayfa haberi olacaktık
  • adı üstünde anlaşılmış sevgilidir.
    dün ve bugün bir iki arkadaşımla yaptığım bir sohbetten bazı notlar düşmek isterim bu sevgili eskisine:

ruh hastası demeden önce birine, ruh hastası değilse insan önce bende bir sakatlık mı var acaba diye düşünüyor. düşünüyor, düşünüyor kendine ruh hastası diyecek bir nokta bulamıyorsa, o zaman eski sevgili ruh hastası çıkabiliyor. hatta bu teşhisi destekler nitelikte hayallerinde yaşıyor bazı eski sevgililer diyeyim ben, siz anlayın...

eski sevgilinin ruh hastası çıkmasını insanın yakın arkadaşları bir türlü anlayamıyor. şöyle itirazlar geliyor mesela: ben seni aklı başında bilirim, nasıl göremedin baştan? olmuyor bazen efendim, olmuyor. şöyle ki:

aslında kavun baştan koklanamasa bile bazı arızalar veriyor, arazları hissediliyor. ama insan birini bulmuş sevecek ya, kondurmuyor... kondurmamaktan sonraki aşamada bir şans daha vermeye geçiyor. bütün bunlar geçiyor, hep geçiyor efendim... asıl birini değiştirme dürtüsü diyeyim ben siz hastalığı diye okuyun, o geçmiyor. en büyük hata bu. çünkü insan tanrıcılığa soyununca tanrı filan olmadığından kelli, ruh hastalığı geçiyor sevgiliden insana. öyle kalıyorsun yani öyle böyle değil.

neyse, sanırım kuscam. hatta kustum mu ne?
  • hali hazirda "eski" oldugu icin sukredilen sevgilidir.
  • akrep burcu olabilir
hesabın var mı? giriş yap