şükela:  tümü | bugün
 • tedavisi oldukca zor ve tekrarlama olasılığı çok yüksek bir durum söz konusudur.genelde genç yaşlarda başlar,nadiren erken dönemde semptom verir.yaştan ziyade yaşanan olayların etkisi ile ilk belirtisi olan progresif yalnızlık hissi ortaya çıkar.ilk başlarda müzik dinlemeyle hafifleyen bu belirti,zaman geçtikce müziğede direnç göstermeye başlar.genetiği ve stersle başa çıkma yeteneği iyi olan insanlarda(bir nevi vurdumduymaz insanlarda) az görülür.fakat bunlarda ortaya çıkarsa kötü prognoz faktörüdür.bilinen en iyi tedavisi aşktır.ama bu aşkın kalıcı olması gerekir,çünki talihsiz bir aşk hastalığın şiddetini daha da arttırabilir ve suisid düşüncelerinin oluşmasına neden olabilir.
 • aynılaşmayla mücehhez pis kokan güzel bir çiçek gibi görünür göze bu. vücudunuzda size bir anlam katan, bir yaşanmışlığınızı perçinleyen bir yara izine giden yolu muştular gibi görünür çokları tarafından. ağaca kurt girmesidir biraz. bazen rakının pullanmasına da benzer. ruh küflenmesi patalojik bir olgudur efendiler. serin, nemli, karanlık faunası cezbeder çeker sizi. tesiri olmayan bir ilacın esiri olursunuz. kesiri olmayan bir ondalık sayıya benzersiniz. durun, yeise kapılmayın, yapmayın vesvese. durun izin verin izah edeyim hemen. durun bi la sonuçta sözlük ciddi bir müssese.

  gözüme her şey aynı geliyor. ama her şey. belki biraz insanlar ama çok azı bunların da. baktığım her şey birbirinin kötü bir kopyası gibi. eşyalar, sokaklar, köprüler, binalar, avmler, ilişkiler, ilişkisizlikler, bunlara ilişkin olmayan şeyler, bunlara ilişkin olup benimle ilişkili olmayan şeyler, şehirler, otomobiller, yollar, yolculuklar, yolluklar, yollular, yolsuzlar... insan kendine hapsolunca başlıyor küflenme diye bağlıyacaktım bu paragrafı süslü cümlelerle ama cümleleler bile birbirine benziyor, anlayın siz işte.

  ruh küflenmesi nedir? nerde yenir? nasıl servis edilir? tatlı mıdır? ara sıcak mıdır? yoğurtlumudur misal nasıl pişirilir? mantık hatası oldu cümlenin gidişatında. fark ettiniz mi? haddiizatında demek geliyor la içimden bitabii ile temas ettirerek şimdi. konu sapıyor... sapmayalım. sapma iyi bir şey değil sapıklığı çağrıştırıyor çünkü. gelsenize la su çok güzel bak boy veriyorum.

  ruh küflenmesi başkalarının çocuklarına benzer biraz. eğlenirken güzeldir, güzelse eğleniriz en fazla. ağlamaya zırlamaya başladı mı sıvışmaya bakarız ya hani onun gibi. günlerce diş fırçası görmemiş bir ağıza benzer sonra ruh küflenmesi. böyle garip bir rutubet, yapış yapış bir nem. birruh bidem nefdik ya saddam yok la böyle değildi... adana çık aradan. aaa dana çık aradan. söyleyecek çok sözüm var sözcükler lime lime ama.

  ruh küflenir. göze her şey aynı gelir. ruh küflenir. aynı olan her şey göze değersiz gelir. ruh küflenir, değersiz olan her şeye bir boka, sümüğe, kusmuğa dokunur gibi değesiniz gelir. ruh küflenir, beyaz gül kırmızı gül güller arasından gelir. ruh küflenir. an gelir paldır küldür yıkılır bulutlar gökyüzünde. ruh küflenir.

  herkese bir güneş gerek...