şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kanseri yenen 1 yaşındaki kızını öldüren baba)

  (bkz: kızına 7 yaşından beri tecavüz eden baba)

  (bkz: bebeğini boğarak öldürmeye çalışan psikopat kadın)
  ...

  diye örnekler çoğaltılabilir. çözüm önerim evlenme dairesinde psikolojik testler yapılması ve bu testlerin pozitif olması sonucu çiftleri geçici olarak kısırlaştırmak.(eğer tedavi ile düzelebilecek bir durum ise tekrar çocuk sahibi olmalarını sağlamak)

  kesinlikle son zamanlarda gereken budur!
 • dediğin de güzel çözüm hatta insanlara hiv virüsü verip herkesi hastalıktan mikroptan da öldürebiliriz.
  (bkz: utopia)
 • şimdi bu yazdığıma ifrat diyenler olacaktır. ama bence şu dünyaya gelmiş hiç kimsenin ruh sağlığı nşa da bir çocuk yetiştirmek için yeteri kadar sağlıklı değil, doğan her çocuk ailesinin ruhsal hastalık, takıntı,korku, güvensizlik mirasıyla yetişiyor. dolayısıyla bu insanlığın kökünü kurutmak demek oluyor benim için. ha lazım mı ? zaman zaman düşünmüyor değilim. ama yeğenim çoggg tatlı beaaa! yalnız mı kalcak bi kuzeni olmayacak mı... duygusal karmaşalar içerisindeyim. ruh sağlığı mı demiştiniz... son zamanlarda gördüğüm rüyaları harmanlasak düşük bütçeli fantastik korku filmi olabilir.
  başlığın ciddiyetini bozdum galiba kaçayım.
 • tek eksiğimiz materyalist bilgi sonra isterseniz musluman olun ister ateist.
  insanların münakaşalarının sebeplerini beyanlarında arıyorsanız materyalizmi bilmiyorsunuzdur.
  akıllı olmayı genetik miras sanıyorsanız materyalizmi bilmiyorsunuzdur.
  hayatta bir şeylerin sadece çabalayarak elde edilebileceğini duşunuyorsanız materyalizmi bilmiyorsunuzdur.
  ruh sağlığı denen şey tabiatı itibariyle bir tabiat gucu bir vektor gibi olan insanın kişisel sermayesine karşılık bulmasından başka bir şey değildir.
  turkiye'de şehirlerde bir suru asabi abazan mı dolaşıyor? köyden kente goçun etkilerinde arayınız sebebini yoksa o birey ozelinde hiç bir sonuç alamazsınız.
  akplilere cumhuriyetin kuruluşunun osmanlının 17.yyna dayandığını ve aslında pekala da fopal bir süreç olduğunu mu anlatamıyorsunuz? o zaman yine o bireylerin aslında kendi geldiği yapının geri kalmışlığından kaynaklanan kişisel açlıkların bireysel seviyelerde çozumlenmesi gerektiğini o zaman rasyonel duşunebileceklerini idrak ediniz.
  materyalizm tarihtir, materyalizm biyolojidir, materyalizm psikanalizdir. ve hepimiz hayvanız tek farklı olan açlıklarımızın yonu ve şiddeti. yoksa kimse sandığı gibi sağlıklı değil.
  büyük ustat freud'un dediği gibi, oedipus kompleksi (yani çocukluk) öyle bir süreçtir ki kimse yara almadan çıkamaz.
 • bizim ülkede üreyebilecek tek bir kişinin kalmaması ile sonuçlanır.

  ülkece manyadık. genci, kadını , erkeği. (bkz: ruh sağlığı) yerinde bir tane adam kalmadı. bir tane bile. yalan mı.