şükela:  tümü | bugün
258 entry daha
  • gayet başarılı 'youtube' gibi çöp bir platformda iyi işler yapmaya çabalaması bile yeterli. ayrıca islam zannedilen şaman adetleri videosu da çok başarılı o kanaldan biraz devam edip gençlere bu dinin yozlaştırılmasını bir nebze anlatabilir. anadoluda ki insanların şaman adetlerini islamın emri gibi sahiplenmesi türk haklının ne kadar bağnaz sorgulamayan bir toplum olduğunun göstergesidir.
  • adama burda gidip gelip çaktıkları için cevap vermeye çalışmış son videosunda; konuşması çoğu youtuberdan daha iyi ve videolarında ekstra düzgün konuşmaya çalıştığı belli oluyor, ekstra alacağı diksiyon dersleriyle daha da düzeltebilir mi konunun uzmanı değilim ama haksızlık yapıldığı aşikar.neticede dil,diş,ağız kemiklerinin yapısı vb yapılar çıkan sesin ana belirleyicisi.

buraları okuduğuna göre bunu da okuyacaksın muhtemelen ruhi; ben youtube içindeki çöplerden biri olduğunu düşünüyordum ama işini düzgün yapmaya çalışan biri olduğun için seni 3 4 yıl sonra takip etmeye başladım. videolarındaki insanların sana salladığı gibi özellikle birşeye düşman olduğunu da sanmıyorum, sadece ilgisi çevresinde ayrıca haksızlık yapanın da karşısında durmaya çalışacak ahlak yapısı oturmuş video yapmaya çalışan bir insansın.

nitekim sadece önerdiğin youtube kanalının güzelliği bile sana pozitif puan olarak yazıldı tarafımdan, umarım o kanaldan reklam parası almamışsındır:)
    (bkz: video eğitim)
  • ayrıntı giremeyeceğim ama işini güzel yapan sayılı youtube'berlardansın. saygılarımla
  • challenge ve müzik efekttli playback vidolar vede küfürlü oyun videoları yayınlayan yutıbırların olduğu bir ortamda fazla extra large olan insan. survivor izleyici kitlesi bazı sözlük yazarları ve peygamberden 300 sene sonra yazılmış ona ait olduğu belli olmayan sözleri dinin kaynağı zanneden kitleyi tınlamaması gerekir. bunlar sivilce gibidir patlattıkça yayılır o yüzden kurcalamadan devam et yoluna dediğim youtuber.

bu yobazlarla edip yüksel uğraşıyor bırak o uğraşsın hakkından da iyi geliyor edip bey.
  • herhangi bir işi yapanlarla o işi konuşanlar arasında bir tartışma çıkarsa ben, yapanların tarafında olurum.

peki, yapılan bir işi ben beğenmezsem ne mi olur ! şunu aklımdan çıkarmam; eleştirimde haklı bile olsam benim yorumum onun eserine mebnidir. yani o yaptığı için ben konuşuyorum.o kişi yapmasaydı böyle bir yorum veya böyle bir tecrübe yaşanmayacaktı.öyle ya da böyle hayat herhangi bir şey yapanlar sayesinde sürüyor.bunu idrak eden her insan eleştiri de yapsa haddini bilir.

yapanlarla konuşanlar asla bir olmaz...

edit: kendisine tavsiyem bu tip eleştirilere çok kulak asmamasıdır.
  • yabancı kaynakları türkçeleştirip, montajlayıp video hazırlama taktiğini çok önceden çözmüş olan youtuber. yaptığı işi etik bulmasam da, insanlara bir şeyler aktarma çabası takdir edilesi. en azından oradan buradan arakladığı bilgileri enes batur gençliğine aktarmaya çalışıyor.
  • ya bakın en azından bak en azından diyorum adam ingilizce videoları türkçe'ye çeviriyor. başka bir sürü youtube kanalı var yurt dışından götüme çatapat soktum gibi içerikleri alıp aynen yapıyor. içerik çevirmek bir meslek değil mi arkadaşım? bu adam demiyor ki ben keşfettim burayı ya da ben keşfettim bu bilgiyi. bir konu hakkında bilgi derleyip paylaşıyor. aynı iş üzerine çalışan farklı insanlar ve ya şirketler olamaz mı? fifa futbol oyunu yapıyor diye konami orospu çocuğudur mu diyelim? kalabak su satıyor diye nestle orospu çocuğu mu? piyasa böyle arkadaşım! sektörde aynı işi yapan birden fazla kişi ve ya şirket olabilir. tercih edilir edilmez orasını bilemem ama sen de insanlara yaptığı iş üzerinden küfür edemezsin.
  • ekşiyi okuduğunu "sabrım taştı, artık yeter!" videosundan anladığım youtuber. işin komik tarafı, videoyu izlemeden önce kesin ekşiyle alakalıdır demiştim; öyle de çıktı.

çok başarılı işler yapan meslektaşım, bukadar bilgi odaklı ilerleyipte bukadar hakarete, tehdite, küfüre, yıkıcı eleştiriye maruz kalması çok üzücü.

kendisini uzun süredir takip ediyorum ancak bugün gerçekten gurur duydum. kendisi hakkında sallayanlara okadar yapıcı, okadar dolu bir tepki ortaya koymuş ki.. helal olsun.

eğer okuyorsan ruhi, birlikte güzel işler yapabiliriz. bir özel mesaj butonu kadar uzağındayım.
  • "yabancı kaynaklı bilgileri türkçeleştirip yayınlıyor." diye eleştirilen youtuber. çünkü ekşiciler genelde bilgiyi vahiy yoluyla alıyorlar.

edit: özeldwn telif nedeniyle kaldırılan video geldi. gg olmasın diye "çok ayıp ediyormuş" diyeyim siz anlayın.
  • şırnak’ta çektiği videoyla tanıdım kendisini. güneydoğu illerine başka youtuberlar da gitti -reynmen- ancak ruhi’nin yaptığı iş onlarınki gibi niteliksiz değildi, güzel mesajlar verip gençleri doğru bilinçlendiriyordu.

islam ve şamanizm, suudi arabistan videolarıyla ne kadar gerekli bir içerik üreticisi olduğunu iyice anladım. youtube türkiye’de nitelikli iş çıkaran sayılı kişilerden.

lütfen boş insanlardan gelen tepkilerle yılma ve içerik üretmeye devam et, özellikle eğitim çağında olup bütün gününü youtube’da geçiren çocukların senden öğrenmeye ihtiyacı var.
150 entry daha