şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bazı şeylerin yıllar geçse de değişmediğini tekrardan göstermiş video :)
 • popülizm yapmış.
 • en sonunda bu beberuhi'nin böbrekleri alıp yol kenarına atacaklar. allah muhafaza.
 • bu video ruhi çenetin ömür boyu azerbaycana giremeyeceğini göstermektedir. azerbaycan, pasaportunda ermenistan damgası olanları ülkeye kabul etmiyor

  not: bu entryi izlediğim bir gezi programından yola çıkarak yazmıştım iş nerelere geldi yazarlar farklı şeyler söylüyorlar onun için yazarların bu konudaki fikirlerini buraya editleyeceğim

  1. bu videoyu gören bir azeri yetkili isim soyisim filtresine ekleyerek ruhi çeneti istediği pasaportla ülkeye girişine bloke atabilir.

  ancak diyelim ki böyle birşey olmadı,

  pasaportunu değiştirdiğinde gayet de gidebilir. pasaportların bir uluslararası sistemi yok. sadece şekil kağıt gibi ortak standardı var.

  pasaport bilgileri ülkelerin birbirinden gizledikleri bilgilerdir. sadece avrupa birliği kendi arasında bilgi paylaşır. yoksa millet cillop gibi yapılmış sahte türk yeşil pasaportuyla yurtdışına kaçamazdı.

  ayrıca ermenistana girip damga bastırdıysan azerbaycan o pasaportu ve seni yüzde 90 deport ediyor.

  2. dünyadaki tüm ülkelerde yasaklı bir ülkeye giriş yaptığın zaman kendi ülkene dönüp pasaportu kaybettim dersen yeni pasaport verirler ve yeni pasaportunla istediğini yapabilirsin.

  örneğin israil damgası olan pasaportla lübnana giremezsin. bu nedenle israile gittikten sonra lübnana gitmeden önce pasaportu kaybettim ayağı çekmen lazım. ya da bu tür ülkelerin girişlerinde rica edince damga basmayıp ayrı bir kağıt verebiliyorlar (örneğin israil).

  hatta şunu da yapabilirsin: diyelim ki schengen vizesi için başvuru yaptın. ama bir durumun tespit edildi ve ret yedin. hemen git yeni pasaport çıkarttır (kaybettim diyip), tekrar başvur anlaşılmıyor kim olduğun. yeni incelemede bu sefer şansın yaver giderse ilgili durum tespit edilemeyip vize alabiliyorsun.
  2.entry editi: iyi günler, schengen vizesi hakkında yazdıklarınız gerçeği yansıtmamaktadır. schengen başvurunuzda parmak iziniz alındığı ve 5 yıl süreyle muhafaza edildiği için yeni bir pasaportla başvursanız da değerlendirme aynı şekilde olacaktır.

  3. daha önce azerbaycan'a giden bir arkadaşım ermenistana girdi aynı şekilde sonrasında da azerbaycan'a girdi ancak her iki sınırda da diğer ülkeyi ziyaret etmiş olmak sınırda daha uzun süre beklemene neden oluyor.

  dağlık karabağ'a giden azerbaycana giremiyordur ermenistana değil. çünkü ermenistan, dağlık karabağı bizim kktc'yi gördüğümüz gibi görüyor. yönetim de ermenilerde zaten.

  4. uluslararası sisteme işlenmez. her ülke kendi giriş çıkışını kendisi tutar. schengen bölgesi hariç. misal rum pasaportu sahibi kktc vatandaşı rum pasaportu ile türkiye'ye giremezken kktc kimliği ile giriş yapabilir.

  5. ülkeler birbirleriyle diplomatik temsilcilikleri aracılığıyla pasaport, oturma izni, gemi cüzdanı vs seyahat etmeye ve yabancılara verilen bütün bilgileri ve orijinalliğini belirten özel baskı detaylarına kadar paylaşırlar. uluslararası suçlular serbestçe dolaşırlar yoksa. mesela türkiyenin vize rejimi tablosu var tanıdığı bütün ülkelerin bu tür belgeleri en ince ayrıntısına kadar gösterilir. mesela arabiatan artık yeni bir pasaporta geçti diyelim dünyadaki bütün temsilciliklerine gönderir onlar da o ülkelerin ilgili birimlerine dağıtır. kesin bilgi. ayrıca ermenistan azeri damgalı pasaportlara sıkıntı çıkarmaz. azerbaycan ermenistana giriş çıkış yapan türk vatandaşlarını deport ediyor. bu da kesin bilgi.
 • talat paşa’yı rahmetle andıran video.

  (bkz: talat paşa'ya teşekkür ediyoruz)
 • o bonus saçlı eleman özetliyor işte tüm bağnazlık olgusunu. gerek bu konuda gerekse her konuda ve her millet için. gerçeği bildiği hâlde saklıyor veya görmek istemiyor, inanmak istemiyor. hocalı katliamından "olay" olarak bahsediyor. sayısal değerler asla birbirini sağlamadığı hâlde yüzbinlerce ermeniyi katledip soykırım yaptığımızdan bahsedip asla ve asla dönemdeki ermeni çetelerinin osmanlı devleti'nin yıkımını hızlandırmaya çalışmasını ve türk ailelerini hunharca katletmesine ses çıkarmıyor. yine aynı şekilde hocalı katliamından bahsederken "farklı görüşler var, dönemdeki duruma bakmak lazım " minvalinde geçiştirici ve asla çözüm odaklı olmayan ifadeler kullanıyor.tipik bir siyasetçi yani. iyi siyasetçi olur bundan ha, ruhi hâlâ iletişimdeyse benim yerime tavsiye versin.
 • amerikada konsolosumuzu sehit eden ermeni terorist serbest birakilacak. asagida paylastigim linke tiklayip teroristin birakilmamasi icin imza atarmisiniz size zahmet.

  https://www.stopterroristparole.org/
 • tarih bilgilerini seyirciye aktarırken hangi kaynak eşliğinde repliklerin hazırlandığını merak ettiğim videodur
 • cehalet, düsük iq’lu miliyetcilik, sünni bakis acisi, ögrenilmis tarih ve vasatlik iceren videodur. ermenilere hocali katliamini sormadan önce ermeni tehcirinde yerinden yurdundan zorla göc ettirilen ve suriye cöllerinde ölüme terk edilen yarim milyon ermeni sivili sorsana.

  bir de “türklerin nefret edildigi ülke” diye baslik atmis. ulan yeryüzünde, hatta günes sisteminde kendisi haric herkesten nefret eden türklerden baska millet yoktur. ermenilerden, rumlardan, israilden, kürtlerden, bulgarlardan, ruslardan, almanlardan, fransizlardan, belcikalilardan, ingilizlerden, sirplardan, hirvatlardan, iran’dan, araplardan, hintlilerden, afganlardan, pakilerden, cinlilerden, amerikalilardan nefret ediyoruz. bizden daha kindar, sevgisiz, nefret dolu baska bir topluluk yok.

  edit: bana “kürt müsün, ermeni misin? türkceyi baya iyi ögrenmissin. keske seni de o trenlerle yollasaydik” diye mesajlar geliyor. has türküm gencler. ama vicdanli bir türküm.
 • herkesle düşman olma psikolojisini yenemeyen asalak toplumlar refah düzeyine erişemez. en güzel iki örnek türkiye ve ermenistan. ama almanya ve fransa 2. dünya savaşında birbirlerini resmen biçmesine rağmen barışmayı başardılar. şimdi avrupa çatısı altında huzurla ve zenginlikle yaşıyorlar