şükela:  tümü | bugün
 • apaçık gibi gerçektir.

  enazından saçma sapan videolar çekmiyor diye savunanların, çalıyor ama çalışıyorculardan ne farkı kaldı? az çalanı, düzgün şeyler çalanı kutsayacak mıyız? bu mu hayattaki ahlak anlayışınız?

  yobaz orospu çocuğunun birisine cevap verdi diye savunduğunuz adam dünyanın dört bir yanından içerik araklayan etik değerleri olmayan saygısız egoist herifin teki.

  içerik çevirmek, format uyarlamak, araştırıp aktarmak bunlar bir videonun baştan sonuna dek içeriğini çalıp kurgusunu kopyalamaktan tamamen başka şeylerdir.

  bugün içerik hırsızlarını şakşaklayıp, sonra yarın ülkedeki artan yolsuzluk ve usulsüzlüklerden sızlanırsanız insanlar size götüyle gülerler.

  hırsızlığı savunan ahlaksızdır. kaynak göstermemek intihaldir bu kadar basit.

  link

  şu linkteki bütün videoları tek tek bulup izleyen herkes, eğer ingilizce biliyorlarsa, kurgunun ve sözlerin tamamen arak olduğunu anlar.

  (bkz: ruhi çenetin babasının fetö imamı olması)
 • bu sarı değil / this is not yellow
  orijinali
  ruhinin arakladığı

  isimler ve thumbnail'ler birebir aynı. ama daha fazlası var. kullandığı görsellerin yarısı aynı ve hatta ölçeği bile aynı. kurgunun gidişatı aynı.

  devamı gelecek...

  bunu yapan adamın üniversiteye kapak atmışı tez yazarken intihal yapan adam işte arkadaşlar. bunu mu savunuyorsunuz?
 • çok da sikimdeydi dedirtir. arada bir önerilenlerde görüp izlediğim adam için ona mı takılayım şimdi amk? yok babası fetöcü, yok sesi götünden çıkan ergen. daha da uzar gider. mal mısınız olum siz? cidden bu kadar saçma şeylere kafa yoracak kadar boş mu hayatınız? 5-10 dakika izle bildiğin şeyse hatırlamış ol; bilmediğin şeyse öğrenmiş ol geç. hırsızlık yapıyorsa da bırak cezasını youtube kendi versin. yemin ediyorum böyle dertlerim olsa keşke dedirtiyorsunuz bazen.
 • adam parayı hamuduyla götüryor, ilk fırsatta götünü devirip yatan ekşici de gelip burada çemkiriyor.

  adamı tanımam etmem, izlemişliğim de yok, sayenizde haberim oldu abonesiyim sırf size ibnelik olsun.
 • bin kişi de şakşaklasa yanlış yanlıştır.

  sen vsauce'un 'what is consciousness' isimli videosunu araklayıp üstelik ismini 'ruhlara inanıyor muyum?' koyarsan, kendi kanaatinmiş gibi anlatmaya çalışıp poz kesersen bunun adı hırsızlıktır. bir de poz kesiyor kendi kanaatleriymiş gibi.

  what ıs consciousness?
  ruhlara inanıyor muyum?

  şimşek metaforu, clever bot örneği, anlatım. her şey arak yahu.

  dahası adamın videosunu maksadından çıkartıyorsun manipülasyon yaparak. bunun adını burada söyleyemeyeceğim.
 • içerik çalanlara kaldıysa bilim öğretmek yazıklar olsun.

  bilimfili'nin beş bin abonesi var, ruhinin 3 milyon. ruhinin kazandığı parayı araştırmada kaynak olarak bulamıyorlardır eminim.
 • ula mallar madem bu kadar kolay siz de yapsaniza dediğim ezik başlıktır.