şükela:  tümü | bugün
 • murat mentes'in cikti cikacak yeni kitabiymis.
 • dublörün dilemması ve korkma ben varım'dan sonra çıkacak 3. murat menteş romanı. hikayeden daha çok egzantrik isim-soyad kombinasyonlarını merak ediyorum ben.
 • "fışkırabilir dikkat !"dediğim.
 • sabırsızlıkla beklediğim menteş kitabı. tek korkum bu kitabı okuduktan sonra en az iki yıl daha murat menteş kitap çıkartacak diye beklemek... :( inşaallah kafka gibi roman zulası vardır kıyıda köşede bir yerde. yoksa böyle bekleyerek ömür geçmez......
 • murat menteş'in 3. harikası. şubat ayında april yayıncılık etiketiyle çıkıyormuş. bu yıl aldığım en güzel haber.
 • 100 yaşındaki son istiklal gazisi bir adamın sıradışı, ilginç, keyifli, hüzünlü, absürd, kan donduran, yürek parçalayan, kafa bulandıran, akıl karıştıran, sersemletici hayat hikayesi.

  dublörün dilemması ile yola çıkan, korkma ben varım ile yoldan çıkan murat menteş'in yeni bir yol kazası romanı.
 • dublörün dilemması ve korkma ben varım gibi iki harika kitabı yazan murat menteş' in yeni kitabı. merak etmiyor değilim, acaba yine eski üslubuna devam mı edecek ya da romanın kurgusu bölümlerden oluşarak araya serpiştirilmiş aforizmaların ritmik etkileriyle okuyucuyu derin bir orgazm buhranına mı tecelli ettirecektir? açıkçası şunu söylemek istiyorum:

  murat menteş dublörün dilemması ile amatör ligde futbol oynamadan mike tyson ile boks maçına, tony montana ile silah düellosuna çıkmış ve başarıyla tamamlamış bir yazar abimizdir. fakat oluşturduğu tarzı geliştirmez ise kendisinin sonunu kendisinin başlangıcı getirmiş olacaktır.

  nasıl mı? dublörün dilemması, korkma ben varım' dan daha kısa bir sürede yani 8-10 aylık bir sürede yazılmış ve tahminimce ruh-i mücerred' den de kısa sürede yazılmış bir kitaptır. ben dd' yi kbv' ye göre daha çok beğeniyorum,

  ana nedeni:

  korkma ben varım' da defalarca romandaki ana karakter dışına çıkılmış ve onların izlenimiyle olaylar tasvir edilmiş. mükemmel. fakat bu baş döndürücü macera sonunu kafası karışmış bir okuyucu kitlesine sürüklüyor.

  umarım ruh-i mucerred anlatım açısından daha cafcaflı, kafa karışıklığı bırakması açısından ise sorunsuz olacaktır. kitap çıksın, aldıktan sonra iki elim kanda, gönlüm tavanda olsa bile hemen okuyacağım.

  sonuçta murat menteş yazmış abi, boru değil.
 • buram buram metafizik kokan bir roman olacak. acaba farklı karakterlerin ağzından dökülecek cümleler nasıl bir nehir oluşturacak, merak ediyorum. vatan aşkını sembolize etmek için parça bütün ilişkisiyle verdiği nazlı hilal karakteri şimdiden uğruna ölünecek gibi duruyor. sabırsızız.
 • harika olacağından şüphem olmayan murat menteş romanı. çıksa da hemen okuyup bitirsek.
 • bugünden itibaren april yayıncılık'ın kapısına dayanıp, "şubat dediniz hala kitabı çıkarmadınız şş noluyoruz" şeklinde atar yapmama sebebiyet verecek roman. nunchaku'da dinlediğim çok kısa bölüme dayanarak üslubun, karakter isimlerinin ve kurgunun yine murat menteş tarzında, beklenen şekilde şaşırtacağını düşünmekteyim.