• dublörün dilemması ve korkma ben varım gibi iki harika kitabı yazan murat menteş' in yeni kitabı. merak etmiyor değilim, acaba yine eski üslubuna devam mı edecek ya da romanın kurgusu bölümlerden oluşarak araya serpiştirilmiş aforizmaların ritmik etkileriyle okuyucuyu derin bir orgazm buhranına mı tecelli ettirecektir? açıkçası şunu söylemek istiyorum:

  murat menteş dublörün dilemması ile amatör ligde futbol oynamadan mike tyson ile boks maçına, tony montana ile silah düellosuna çıkmış ve başarıyla tamamlamış bir yazar abimizdir. fakat oluşturduğu tarzı geliştirmez ise kendisinin sonunu kendisinin başlangıcı getirmiş olacaktır.

  nasıl mı? dublörün dilemması, korkma ben varım' dan daha kısa bir sürede yani 8-10 aylık bir sürede yazılmış ve tahminimce ruh-i mücerred' den de kısa sürede yazılmış bir kitaptır. ben dd' yi kbv' ye göre daha çok beğeniyorum,

  ana nedeni:

  korkma ben varım' da defalarca romandaki ana karakter dışına çıkılmış ve onların izlenimiyle olaylar tasvir edilmiş. mükemmel. fakat bu baş döndürücü macera sonunu kafası karışmış bir okuyucu kitlesine sürüklüyor.

  umarım ruh-i mucerred anlatım açısından daha cafcaflı, kafa karışıklığı bırakması açısından ise sorunsuz olacaktır. kitap çıksın, aldıktan sonra iki elim kanda, gönlüm tavanda olsa bile hemen okuyacağım.

  sonuçta murat menteş yazmış abi, boru değil.
 • murat menteş isimli yazarın yeni romanının ismi.
  bu isim aynı zamanda yaşlı bir hergelenin de ismi. sevdiği kız var bir de: nazlı hilal.
 • buram buram metafizik kokan bir roman olacak. acaba farklı karakterlerin ağzından dökülecek cümleler nasıl bir nehir oluşturacak, merak ediyorum. vatan aşkını sembolize etmek için parça bütün ilişkisiyle verdiği nazlı hilal karakteri şimdiden uğruna ölünecek gibi duruyor. sabırsızız.