şükela:  tümü | bugün
 • 2003'ten bu yana başbakanlık müsteşar yardımcısıdır. 8 eylül 2006 itibarı ile de trt genel müdürlüğü adaylığı için başvurmuştur.
  önceden trt de çalışmış olması avantajının yanına, çok iyi bir bürokrat olması da eklendiğinde, trt'nin bir buçuk yıldır boş olan genel müdürlük koltuğu için en uygun adaydır.
  özellikle ak partinin yoğun olarak partizanlıkla eleştirildiği düşünüldüğünde, bugüne kadarki icraatları ile gerçekten tarafsız ve partizanlıktan çok uzak biri olması, trt çalışanları, kamuoyu ve özellikle bir önceki trt genel müdürü adayını veto ederek kararnamesini imzalamayan cumhurbaşkanı için çok olumlu bir ortam yaratmaktadır.
 • bir tarikat şeyhinin rüyasının başbakanlıkta resmi bir yazıya konu olması olayının baş aktörü, o yazının altındaki imzanın sahibi. bu olay yaşanmasaydı bile, ömer dinçer'in * yardımcısı olması sebebiyle bile cumhurbaşkanı'nın asla onaylamayacağı isim. köşk-hükümet inatlaşmasının yeni oyuncağı...
 • trt genel müdürlüğü'ne atanması cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer tarafından veto edilmiş şahıs.

  kimdir/nedir'i:

  "trt genel müdürlüğü'ne, başbakanlık müsteşar yardımcısı ruhi özbilgiç'in atanmasına ilişkin kararname çankaya köşkü'ne gönderildi. özbilgiç'in, bir emekli profesörün, rüyasında gördüğü nakşi şeyhi mehmet zait kotku'nun emirlerini içeren mektubunu resmi yazıyla milli eğitim bakanlığı'na gönderdiği ortaya çıkmıştı.
  özbilgiç'in trt genel müdürlüğü'ne atanmasına ilişkin bakanların imzaları tamamlandı. kararnamenin, cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer'in onayına sunulmak üzere başbakanlık'tan cumhurbaşkanlığı'na gönderildiği öğrenildi. emekli profesör ismail tuncay uslu, rüyasında gördüğü zait kotku'nun emirlerini anlattığı mektubu başbakan'a 19 eylül 2005'te göndermiş, bu rüya mektup da resmi evrak olarak kayda geçririlip milli eğitim bakanlığı'na gönderilmişti."

  (http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=204620)
 • başbakanlığa bağlı "bilgi edinme kurulu" başkanı olarak, bilgi edinme hakkının demokratik ülkeler standardında kullanılması için; çoğu devlet kurumu,bürokrat hatta siyasiyle arasının bozulmasını göze alarak; liberal-özgürlükçü bir tavır göstermiş kişidir.

  birey olarak ta; zeki,esprili ve doğru tespitler yapan bir kimsedir.