şükela:  tümü | bugün
 • antalya devlet tiyatrosu tarafından sahnelenen noel coward oyunu.

  türkçeye arif h. özbilen tarafından çevirilmiş, ali meriç'in rejisörlüğünde sahnelenmiştir. ışıktan anlamam ama kostümleriyle de dikkat çekmiştir. kostümler yıldız ipeklioğlu'na aittir.

  özellikle ruth'un * ingiliz duruşuyla büyülediği leziz bir oyundur.
 • diyarbakır devlet tiyatrosunda sahnelenen güzel oyun. fatih yurdakul oyuna bambaşka bir hava katmıştı. irem ölmez yurdakul ruhu oynayarak adeta oyuna bir ruh katmış.
 • diyarbakır devlet tiyatrosunun son zamanlardaki en başarılı işi diyebilirim. her ne kadar üstteki entryde de bahsedilmiş olsa da fatih yurdakul ve irem ölmez yurdakulun hakkını vermeden entryyi bitirmek olmaz. ıkisinin de geleceği gayet parlak
 • ingiliz oyun ve müzikal yazarı noel coward tarafından yazılan orjinal adı blithe spirit olan, türkçe'ye çevrilen ve devlet tiyatrolarında sahnelenen hem komedi hem korku unsurları bulunduran etkileyici bir oyun. oyun öncesinde ve aralarda seyirci ile interaktif halinde bir senaryo içermesi seyirciyi bir nevi oyuna dahil etmektedir. başroldeki fatih yurdakul gerçekten muhteşem oyunculuk sergilemiştir.
 • 2 saatimi çalan oyun.

  dekora, oyunculuğa lafım yok ama böyle bir oyunu kim niye yazar, niye oynar, ben niye izledim bilmiyorum. içinde tek bir ana fikir yok. komedi adı altında abartılı karakterler, komik olsun diye zorlanmış ama yanından geçmeyen müstehcen hareketler ve küfürler.
  ha belki siz beğenirsiniz. arkamdaki kadın sürekli kahkaha atıyordu.
 • noel coward'in yazdigi, fatih yurdakul, irem ölmez yurdakul ve özlem çiftçi'nin basrolleri oynadigi diyarbakir devlet tiyatrosu'nun bir oyunu.

  medyum kadinin ses kisikligi maalesef oyunun enerjisini epey dusurdu. kendisine gecmis olsun diyorum.

  komedi anlayisima pek uymasa da oyunculuk basarisi, tiyatro metninin uzerindeydi. metin cidden kotu oldugundan ikinci perdeyi izleyip izlememekte epey kararsiz kaldim, lakin misafir gelen ekibin emegine saygısızlık etmek istemedigim icin izledim.