şükela:  tümü | bugün
 • bilinmeyen dergisinin verdigi bir promosyon kaseti. cocukken insan saglıgını bozacak derecede korkunç bir kasettir. sanırım a yuzundeki sesler winston churchillın sesiyle baslar fakat gerisini hatırlamamaktayım. ayıp ya susam sokagı üstüne bu kaset.
 • a yüzünde orjinal kayıtların,b yüzünde hem orjinal kayıtların hemde türkçe çevirisinin yer aldığı bir kasettir.yamulmuyorsam arada zenta diye birinden bahsedilmektedir.her taşın altından bu eleman çıkmaktadır.üstüste dinlendiğinde, özellikle de yaş onikiyi geçmediyse, geceleri uykudan zentaaaahh diye uyanmalara sebebiyet verebilir.
 • 80'lerin unutulmaz tribute albumlerinden idi. bilinmeyen dergisi kupon karsiligi vermisti bunu. “ruhtan beraber ve solu sesler” geyigi ile anildi bir donem.

  sair mayakovski’nin ruhu, arkadasi konstantin’i: “kostya... kostya...” seklinde oyle bir cagirirdi ki, dubur yusuf yusuf diyerek eslik ederdi bu seslenise.

  bu isi ciddiye alan birtakim ergenlerin, evde kimsenin olmadigi bir vakitte ya da isiklarin sonmeye yuz tuttugu uyku saatlerinde teybin haznesine bos bir kaset koyarak, rec tusu ile hadiseyi dogrulama egilimlerini de gormek mumkun idi. ertesi sabah dinlenen kasette “abi gel lan, surda bir ses duydum sanki...?” heyecani ile yuz goz olundugu da vakidir.
 • mikrofonik sesli bir bay ve bayanın ruhlarının sesinin türkçe mealini o donuk aktarımları ve açıklamalarıyla iyice altımıza sıçırtan bir kasetti.

  dinlediğimiz vakitler bir dönemi geceleri ışıklar açık ve uykusuz geçirmemi sağlamıştı.

  doğu almanya'da ve rusya civarında yaşamış insanların ruhlarının sesleri olduğu iddia edilirdi. genelde ormana yakın yaşayan insanların kaydettiği seslerdi. bozuk bir almanca olduğu söylenen "aytenbah kimbah" gibi bir sesin kaydedilmiş olduğunu hala hatırlatırım. aslında bıcır bıcır kızların, hayatın olduğu doğu avrupa'yı en patlamaya hazır olduğumuz zamanlar nefret ettirmişti lan.. millet dergilere bakıp asılırken biz nelerle uğraşıyoduk.

  şair mayakovski'yi ilk bu kasetten öğrendim. o nasıl kostya diye çağırıştı tüylerim yine dikildi lann.
 • şuradan dinlenebilecek kaset.