şükela:  tümü | bugün
  • hayatın akışını asıl etkileyenin fiziksel değil ruhsal olduğunu söyleyen kuram.
  • 175 baski gercekle$tirmi$(gercekten uzerinde boyle yaziyor) sanirim bedava dagitilip en cok satan ilan edilen gazetelerle ortak noktasi olabilir, icinde evli olup bir rus ile ili$kisi olan yuzba$inin nasil kaza gecirerek oldugunu, bir kizi taciz eden elemani, kizin abisinin askerden kacip nasil oldurdugunu anlatarak, anafikri ahlaksizlik yaparsaniz olursunuz gibi bolumlerin oldugu fantastik kitap. yazari muhammed bozdag olmasi lazim
  • iq ve eq'su düşük olanların artık son çaresi.
  • muhammed bozdağ'ın yazdığı, bende 84.baskısı olan, nesil yayınları'ndan 2005'te çıkan kitap.

bu yazarın daha önce düşün ve başar , istemenin esrarı kitaplarını okumuştum. sonuçta bu üç kitap arasında bir fark olmadığını görüyorum. üçünde de temel mesaj aynı: inanırsan başarırsın. çok istersen allah da sana yardımcı olur. kötü düşünme kötü olur. iyilik yap iyilik bul. kötülük yaparsan cezanı bulursun.

aslında ben de inanırım insanın isteyip de başaramayaağı bir şey olmadığına. olmuyorsa ya yeterince istemiyordur ya da hayırlısı değildir. her işte bir hayır vardır, benim de sık sık başvurduğum ilahi bir düşünce.ya da avuntu da denebilir.

yalnız bu kitapta verilen örnekler sırlar dünyası klasikleri gibi. bir yandan ahiret inancı aşılamaya çalışıyor, öbür yandan bütün kötülüklerin cezasının bu dünyada çekildiğini söylüyor. e o zaman nerede kaldı ahiretin önemi. madem yaptığın kötülüğün, haksızlığın cezasını bu dünyada çekeceksin, ahiret niye var?

iyi bir şey istediğinde, bir hayalini, bir isteğini ısrarla dile getirip kalben dilediğinde ruhsal zekanla böyle pozitif enerjiler yayıp , seninle birlikte aynı yönde dua eden insanlarla voltran oluşturuyormuşsun. bir gün bir bakıyormuşsun ki, aaa o da ne, gerçek oluvermiş hayalin.bu anlamda iste, inan, olsun diyerekten kısa vadede gaz verebilitesi bulunan kitap, kişisel gelişimi allah'a olan inancıyla harmanlamak isteyenler için iyi denebilir.
  • doğruluğu nedir bilmiyorum, şurada ruhsal zekayı ölçen bir test görülebilir;
    http://www.kisiselgelisim.com/…elisim_makale_01.asp

testin en üstünde der ki;

"aşağıdaki test ruhsal zekanızı ölçerek sizin bir benlik bağımlısı mı, ruhsal denge arayan bir kişi mi, yoksa ruhsal zeka olgunluğuna ulaşmış bir üstat mı olduğunuzu gösterecektir.

değerlendirme bölümüne geçebilmek için tüm soruları cevaplamalısınız."

ben de güzel puan almışım ha..
  • (bkz: sq)
  • bende 5.baskısı olan kişisel gelişim kitabı. (bkz: muhammed bozdağ)

2002 de okumuştum, şimdi yine okuyorum.
  • ruhsal zeka kitabından bir alıntı:

"pek çok insanın yaşadığı depresyon patlamasının altında, su damlası kadar ince, basit ve hafif problemler vardır; ama o problemlerin binlerce kez zihinlerinden geçmesine izin verirler. altında inledikleri acının gerçek dünyada var olmadığının, sadece kendi zihinlerinde üretildiğinin farkında değiller. dertlerini anlattıklarında, ne kadar küçük problemlerin onları tank gibi ezdiğine şaşarsınız. oysa gülüp geçilecek kadar basit olduğunu gördüğünüz o problemleri, aynı süreklilikle siz de yaşasaydınız, aynı patlama sizin dünyanızı da kuşatacaktı. "
  • uzun yıllar uyumlu bir evlilik sürdüren eşlerin birbirlerine ne kadar benzediklerine hiç dikkat ettiniz mi? eğer aralarında tam bir davranış ve düşünme uyumu varsa, zihinsel ve duygusal olarak 30 yıl boyunca birbirlerini kopyalamışlarsa, kesinlikle birbirlerine benzeyecekler. yalnızca duygusal olarak değil, fiziksel olarak da.. eğer bu tür aileleri karışık sıralarda oturtursanız, dikkatli bir bakışla eşlerini tespit edebilirsiniz. (bkz: ruhsal zeka) (bkz: muhammed bozdağ)