• efsane olacak halleri yok amk. normal tırt bi' nesil işte.

o değil de şaka maka fena dizi değildi ruhsar. jenerik müziği ağza dolanırdı. zamanında önümüze gelene ruhospu damgasını yapıştırırdık sayesinde. neden aklımda kalmış bilmiyorum ama bi' bölümünde "başındanaşağıkaynarsudökülmezoğlu" diye bi' soyadı geçiyordu, hala unutmadım amk.

jeneriğinin sözlerini de yazayım tam olsun (bunu kullanmayalı asır oldu)

yandım yandım bu bendeki hal nedir
    inan bana canım bu benimki hayal değil
    bu düzen bildiğin düzenlere benzemez
    ruhsar gitti ruhu geldi sardım ruhu rüya değil

döktür döktür bir o yana bu yana
    aklım başımdan gitti vay bana vaylar bana
    bu düzen bildiğin düzenlere benzemez
    ruhsar gitti ruhu geldi sardım ruhu inan bana

şaştık kaldık afalladık vay canına şimdi yandık
    akıllara zarar vallah ruhsar gitti ruhla kaldık (x2)

chorus

ruhuna sağlık ruhsarcığım ölmemiş
    elalem utansın o beni terk etmemiş
    gel şöyle otur ruhsar yanı yanı başıma
    görsün millet hayal gerçek yan yana (x2)

(bkz: cem davran)
    (bkz: hande ataizi)
    (bkz: sevda demirel) (aslkdjsdkflsjd bu da bonus)
  • jenerikteki gülün ruhsar tarafından-ki ruhsar olduğu görülmez ama tahmin tabi- mezarın içine çekilmesi de dizinin unutamadığım bi yeri. hala korkarım lan aklıma gelince o sahne, nedense beni bi ürpertmiş.
  • (bkz: ruhsar'daki solcu patron)

reklamcıydı kendisi. gerçekten güzel tespitti. bu neslin de bir kısmı solculuğu ondan öğrenmiş sanki.
  • bipsiz dizi izleyebilmiş nesildir. hatırladığım kadarıyla ruhospu dizide sürekli geçen süper yaratıcı bir kelimeydi. şimdi olsa, otun bokun biplendiği şu dönemde, biplenirdi sürekli. cem davran'ın bastırarak ruhospu deyişine uyarı bile verirlerdi. o yüzden az da olsa havalı nesildir. en azından pis yedili, akasya durağı gibi travmatik dizilerle büyümemiş nesildir.
  • bazılarının hakan gerçek'i ilk kez izleme fırsatı bulduğu nesildir. sesine bayıldığım insanlardan biridir. diziyi çoğu zaman onun sesini duymak için izlerdim.
  • özenti nesil biraz da turuncu alcatel cep telefonum vardı. dizide görüp istemiştik pederden. hala da çalışır ama o telefon öyle de bir alet.
  • jenerikteki "trikotajla hiçbir ilgisi olmayan kader ağlarını örmüştü." cümlesi hafızalarına kazınmış olabilir. zira duyduğum kelime oyunlu ilk espri. ruhsar deyince aklıma trikotajla ilgisi olmayan ama ağ ören kader gelir hep. sonra da ruhuspu.
  • (bkz: gözüm abla)
  • içinde bulunduğum nesildir.hep merak ederdim ruhsar öldükten sonra sihir yapıp eğlenebiliyorken neden mazhar da ölüp yanına gitmiyor diye.bi' de gözüm abla vardı kocasını öldürmeye çalışırdı da adam hep yaşardı filan.eğlenceli diziydi vesselam
hesabın var mı? giriş yap