şükela:  tümü | bugün
621 entry daha
 • kendisi hakkında otobüs hizmeti satın alımı için 1.6 milyon lira bedelli ihalede 1.9 milyon liralık ödemeyi onayladığına dair yeni 1 iddia.

  --- spoiler ---

  ticaret bakanlığı, otobüs hizmeti satın almak üzere ihale açtı. ihaleyi, bakanlığın bürokratı eyüp aksoy’un damadı, keçirören eski belediye başkanı akp’li mustafa ak’ın oğlu yusuf islam ak kazandı. 1.6 milyon lira bedelli ihalede 1.9 milyon liralık ödeme yapıldı.

  ticaret bakanlığı, esnaf, sanatkarlar ve kooperatifçilik (esk) genel müdürlüğü, kooperatifçiliği tanıtmak için 2020'de bir proje hazırladı. projenin finansmanı için kamu ihale kanunu'na (kik) tabi olmayan tobb'un iç ticaret geliştirme payı kullanıldı. onayı dönemin bakanı ruhsar pekcan verdi. projeye göre, özel bir şirketten otobüs hizmeti satın alınacak, devletin bürokrat ve teknik ekibi, otobüsle il il dolaşarak kooperatifçiliği halka anlatacaktı.

  sözcü gazetesinin haberine göre; hizmet alımı ihalesini horizon isimli bir firma kazandı. ancak ihale firmanın gerekli şartları taşımadığı gerekçesiyle iptal edildi. ikinci ihaleyi ise keçiören eski belediye başkanı mustafa ak'ın oğlu yusuf islam ak'a ait sata reklam limited şirketi aldı.

  --- spoiler ---

  link

  edit: yargıya teslim edilmesini bekleyenler için çoook beklersiniz.

  (bkz: akp grup başkanvekili'nin ruhsar pekcan açıklaması)
 • hala yargıya teslim edilmemiş olan kişidir.
 • hakkında hudutlara uyarı gönderdiğin kişiyi alıp bakan yapıyorsun, ardından kendi şirketi üzerinden dezenfektan sattığına şaşırıyorsun.

  hayret-i mucip.

  ne bekliyorduk ki acaba ?

  başka insan kalmamıştı heralde ülkede.
 • utanmaz bir hirsizdir.
 • devletin ve halkın en zor zamanında çılgınlar gibi para kazanma yolu bulmuş olan eski bakan.

  bunu almanya'da yapsa ömür boyu hapis alır. afrika'da yapsa başına neler neler gelir. ama burda misler gibi geziyo.

  sonra vay efendim gençler niye kaçıyo, vay efendim bu kadar insan neden kripto para peşinde...

  işte bu yüzden aq bu yüzden!