şükela:  tümü | bugün
  • can bonomo ‘nun 5 nisan’da çıkacak yeni albümünün adı.
    albümden ilk klip bardak taşıyor isimli şarkıya çekildi. bugün yarın klip dönmeye başlar. hayırlı uğurlu olması dileğiyle.
  • rocknrolla'nın sabırsızlıkla beklediği, bonomo'nun 5. albümü.

bardak taşıyor'un klibi 22 şubat cuma yayında...
  • albüm an itibari ile yayınlanmıştır.
    setlist şöyledir;
    umman dondu
    ruhum bela
    eğlen
    çal
    pes
    kapkara
    ölesim var
    bu benim
    bardak taşıyor
    gel beni kurtar
  • an itibariyle spotify'da dinlediğim albüm. sanırım sayın bonomo tam olarak ne tarz müzik yapacağına karar verememiş. ne yalan söyleyeyim kendisinden de çok haz etmem. hayko cepkin tarzı bir şeyler mi yapayım demiş bazı şarkılarda anlamadım. dinledikçe editlerim burayı.

ilk dinlemede umman dondu hoşuma gitti. sanki "burası huş'tur yolu yokuştur" gibi bir girişi var. bir de "abu derya" diye başlıyor sanki. güzel şarkı. ahanda ikinci kez dinliyorum. enteresan bir bonomo şarkısı ve ikinci dinlemem.
  • bono’yu bayağı seviyorum. şarkılar için ilk dinleyişte bir şey diyemiyorum genelde sonradan oturuyorlar bende. ama spotify üzerinden dinleyen biri olarak şarkılarda kayıt mıdır düzenleme midir o eski albümlerdeki temiz sesi bulamadım. biraz boğuk, gürültülü, müzikler sesin önünde gibi. döndüm eski albümleri dinledim onlarda bono’nun sesi daha net, önde ve temiz. müzik işlerinden anlamam düz dinleyiciyim sebebi kayıt mı, düzenleme mi bilmiyorum. belki tarzdır ama eskisi daha iyi gibiydi benim için bononun sesi çok güçlü ve kendisi de çok güzel nameler yapıyor onların müziğin önünde olması daha hoştu benim için.

he bir de bono canlı performans ve akustiklerin hastasıyım. bu şarkıları öyle de söylesen keşke. yolun açık olsun şefim.

3.turdan sonra gelen edit: umman dondu harbiden harika olmuş. sen git koskoca rock star adamın en çok tasavvufi eserlerini beğen. napayım aşırı yakıştırıyorum bunları sesine.
  • spotify

apple music

bono'nun daha taze çıkmış son albümü.
  • bulunmam gerek albümüyle arşa çıkan seviyeye ulaşması imkansız olsa da uzun yolculuklarda güzel vakit geçirtecek parçalar içeren can bonomo albümü, ilk izlenimlerim olumlu, beğendim.
  • can bonomo'nun yeni albümü. ilk dinleyişimde direkt öne çıkan bir şarkı olmadı.
  • bonomo ozel olarak acip dinledigim bir ses degil. onceki albumlerinde begendigim bir iki sarkisi var, denk gelince kulak kesildigim. ruhum bela album ismi cekti, ozel olarak acip dinledim ve ilk dinlemesini bitirdim. iki sarki dikkatimi cekti. "pes" ve "olesim var" bana seslendi. gerisini hayranlarina birakiyorum usulca.
  • ilk dinleyişte ruhum bela ve çal şarkıları dikkatikimi çekti.