şükela:  tümü | bugün
  • tesadüfen okumaya başladığım süper anlatımı olan ilginç kitap
    " ruha ferahlık veren bir oda değildi. rastgele bir kişi seçecek olursak, 14. louis bu odadan hoşlanmazdı, onu yeteri kadar güneşli ve yeteri kadar aynalarla kaplı bulmazdı.
    birisinin çorapları yerden kaldırmasını, plakları yerine koymasını ve belki de odayı ateşe vermesini isterdi. michelangelo odanın boyutlarından üzüntü duyardı. onlarda ne bir azamet vardı, ne fark edilebilir bir içsel uyum, ne de -odanın her yerinde hemen hemen eşit şekilde dağılmış, çoğu şu sırada birbirlerinin görevini paylaşmakta olan kirli kahve fincanları, ayakkabılar ve ağzına kadar dolu kül tablaları dışında- bir simetri vardı.
    odanın duvarları rafaello sanzio'un kullanmaktansa, sağ elini bilekten ısırarak koparacağı yeşil rengin hemen hemen aynı tonuyla boyanmıştı.
    herkül odayı görünce muhtemelen yarım saat sonra temizlik yapmak için büyük bir ırmakla geri dönerdi. kısacası, oda bir çöplüktü ve bay svlad veya "dirk" gently'nin -soyadı doğumda cjelli-koruması altında kaldıkça da öyle olmaya devam edecekti."
  • (bkz: otostopçunun galaksi rehberi)ni yıllardır okumak için bekliyorum, merak ediyorum,onlıne satışlarda tükendi yazıyor iyi baskısı, sonra bu kitabı görüyorum, yazarın diğer kitabı, ulan ilk sayfadan mı keyif verir, bu cep kitabını okurum şimdi sürekli cepten ekşi sözlük okuyacağıma. tadı damakta kalan o kitaplardan.(bkz: douglas adams)
  • kabalcı yayınevi'nden 2012 baskısı var elimde. çeviri müsveddelerini okumadan baskıya vermişler, bu şuursuzluklarından dolayı tebrik ediyorum.

harika bir iş çıkmış. yazım yanlışları ile anlatım bozukluklarını geçerseniz, yazı boyutu sorununa geliyorsunuz. çileniz hiç bitmiyor okurken.
  • şiir adı olma potansiyeline sahip kitap. öğrencilerinize ısrarla okutunuz.
  • douglas adams'ın 1988 yılında yayınlanan kitabı. kitapta o kadar absürt ögeler var ki okurken yer yer gülmeden duramadım. yazar olayları çok akıcı bir şekilde anlatmış, sayfalar kendiliğinden akıp gidiyor. kafa dağıtmak için okunabilecek bir kitap.
  • bende yaptığı çağrışım için bkz:
    ruhun uzun karanlık çayırı