şükela:  tümü | bugün
 • gonzaga’nın reddish’li, barrett’lı, williamson’lı duke’u devirdiği maçta izlediğim uzun forvet. kolej seviyesinde atletizminin fark yarattığını göremedim. ama size ı gayet iyi ve pozisyon savunmasını beğendim. yırtıcı değil yalnız onu net gördüm.

  hucumda ise belki duke’un savunması yüzündendir şut atarak etkili olmaya çalıştı. şutör değil ama pozisyonu için tehdit yaratacaktır.

  bugünkü maçını sene sonunda oynasaydı kesinlikle draftta kendisini çok yukarılara atardı ama lottery olur mu, olursa ne kadar yukarılara çıkabilir henüz bir şey söylemek için erken. oyuncu özellikleri bir kenara, japon asıllı olması bile çok önemli bir faktör olacaktır seçimde.
 • 2019 nba draft'ında 9. sıradan washington wizards tarafından seçilen forvet oyuncusu.bana göre uluslararası popülaritesinin kurbanı oldu wizards.ortalama bir rol oyuncusundan daha fazla kariyer yapabileceğini sanmıyorum.
 • washington wizards belki yeni yıldızını bulmamış olabilir ama yeni para makinesini bulduğuna eminim. yao ming nasıl çinlileri nba pazarına getirdiyse aynı şekilde sempatik bir tip olan rui hachimura refah düzeyi daha yüksek japonları nba pazarına çekecek. kısacası bu adam sahada da kendini gösterirse (ki gösterir) wizards yaşadı. grunfeld'in kovulması yeni fırsatlara yelken açtı.

  bazen saha içinde en iyi olanı seçmeniz gerekmez. sonuçta nba takımları ticari bir anlayış ile yönetiliyor.
 • potansiyeli cok iyi olan bir oyuncu. şu an oynanmakta olan turkiye-japonya macinda kalitesini ortaya koyuyor. nba'de neler yapacagi ise merak konusu.
 • ilk defa bugün 1 eylül 2019 türkiye japonya basketbol maçında izlediğim atletik yetenekleriyle göze çarpan bir oyuncu.
  ilk anda japonya'ya bak devşirme oyuncu almış kadrosuna hani milliyetçiydi bunlar derken adamın hachimura'nın japon doğumlu olduğunu öğrendim. (anne japon baba afrikalı)
 • dünya basketbol şampiyonası'nda gördüm ve "nasıl olur da bu çocuğu nba görmemiş oluruz?" diye düşünerek kontrol ettiğimde whashington wizards tarafından bu sene draft edildiğini gördüğüm, giannis antetokounmpo'nun bir küçük boyu olan oyuncu. hem zenci hem gözler çekik. büyük ihtimalle baba zenci anne japon.

  nba'de rakiplerine bu turnuvada olduğu kadar rahat fizik üstünlüğü kuramayacaktır ama birkaç yıl piştikten sonra isminden çok söz ettirecek.
 • takım arkadaşı isaac bonga'dan bacak arasına kazayla öyle bir tekme yemiştir ki "kasık sakatlığı" adı altında baya baya testis ameliyatı geçirtecek kadar bir hasar almıştır. 16 aralık'tan beri oynamıyor, pek yakında da dönecek gibi değil.

  edit: savunma alanında kendini baya geliştirerek dönmüştü. keşke sezonun sonuna kadar takip edebilseydik