şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dudaklari renklendirmek icin kullanilan bir makyaj malzemesi..yurdum kadinlari her ne kadar cart pembe surmeye pek merakli olsa da dogru bi renk secimi mucizelere kadir olabiliyo yuzde..
 • rujun rasyonelinin (özellikle kırmızı-rouge ruj burda kastedilen sanırım) vücutta cinsel olarak uyarılan bölgelere kan gitmesini hatırlatarak, bilinçaltına çağrıştırarak cinsel çekiciliği arttırmak olduğunu okumuştum. aynı yerde insanların -bir utanma emaresi olarak- kızarmasının da akıllarına cinsel düşüncelerin gelmesinin bir sonucu olduğu yazıyordu. bu yazıyı okuduğum günden beri, ki küçüktüm, ne zaman kızaracak olsam, aklıma bu geldi, daha da çok kızarırdım.
  gerçekten abuk subuk şeyler okumuşum bir dönem.
 • (bkz: rouge)
 • kadinlarin en buyuk yardimcisi olan ruj, kendinizi kotu hissettiginizde yaptiginiz makyajla sizin iyi hissetmenizi saglar, dudak çatlaklarina karsı soguk gunlerde iyi bir koruyucudur. amma velakin en onemli husus esinizin sizi aldatip aldatmadigini kanıtlamasidir. eger gomleginin yakasinda ruj izine rastlarsaniz derhal ferman vererek kellesini vurdurtabilirsiniz.
 • yapımında balina yağı kullanılır.
 • bir kadının yaşamı boyunca ortalama olarak 3 kg tükettiği saptanan makyaj malzemesi.(bkz: dudak)
 • "birisi bunun oraya buraya bulaşmayanını icadetsin" diyecekken aklıma "len kızım var zati böyle bi meret" baloncuğunun gelmesi üzerine "icad edilmişse, imal ve ithal edilsin, ithal ve imal edilmişse ucuzlatılsın, ruj kullanan silinmeyeninden, ota boka bulaşmayanından kullansın" diyesimin geldiği dudak boyası.
  niye böyle bir şey diyesim geldi diye sorası gelen olursa cevap olarak "siz hiç 'tamam sadece su içti, çamaşırsuyuyla yıkamanın alemi yok bu bardağı' diyip yıkamak üzere bardağa hamle ettiğinizde o kan kırmızısı manzarayı görüp 'hay rujunuza sıçayım' diye düşündünüz mü" derim. demek de lazım.
  normalde böyleyken oralde paratonerin zikini kırmızıya boyamanın da alemi yok. *
 • mesaj içerikli dudak giysisi
 • patlami$ dudaktaki kan ve yere akan igrenclikte, tiksinerek baktiginiz. yada govdeyi saran tele$ta eldeki sarsak titreyi$ mi

  segiren goze surme cekmek, igrenc tum laflarin ciktigi yeri.. erkegi kandirma amacli goz boyamasi.. cop tenekelerini gicir gicir ye$ile boyamak veya gotune agiz burun cizmek sanki bok ordan cikmiyor. guzel(mi$) peh..
 • ankaralı muhteşem bir grup diye başlayıp, alternatif rock diye tarzı tanımlandığında hüzünden dudağınızın sarkmasına sebep veren diye önemle belirtilmelidir, a perfect circle lezzeti alındığı hayranlıkla söylenmelidir.. www.rujband.cjb.net sitesinden şarkılarına ulaşılınabilinir..
  zafer turhan (vokal-gitar)
  basar cetin (gitar)
  ali sinan deniz (bas gitar-back vocal)
  oktay fistik(davul- perkusyon)
  tanışıklık hissettiyseniz;
  (bkz: self torture)
  (bkz: cenotaph)