şükela:  tümü | bugün soru sor
  • öncelikle sevgili yazar dostlarıma güzel bir gün diliyorum.

rukiye türeyen %98 engelli bir yazar kardeşimiz. rukiye'nin engeli doğuştan olmasına rağmen kendi kendine okumayı yazmayı öğrenip, hareket ettirebildiği tek parmağıyla kitap yazmış.

kitabın ismi kanadı kırık melek'in kanadına takılanlar. rukiye'nin en büyük hayali doğduğundan beri tüm ihtiyaçlarını gideren annesine bir ev alabilmek. kitabın fiyatı sadece 8 tl arkadaşlar, yani bi latte'den bi bardak çaydan daha ucuz.

bir tane kendimize, bir kaç tane de arkadaşlarımıza, ailelerimize alarak hem kütüphanemize çok özel bir kitap ekleyip, hem de bu güzel, bu güçlü kardeşimizin hayalini gerçekleştirebiliriz. biliyorum, yapabiliriz.

kitapyurdu

egemenyayınları

twitter link
  • 11 yaşındaki oğlum sayesinde haberdar olduğum kampanya. okul olarak başlamışlar. ve oğlan kendisiyle röportaj için can atıyor. kitapyurdundan yapıştırdık nefis.
  • hiçbir şekilde bir insanoğluna yardım etmemeye yemin edeli birkaç yıl oldu.

insan dışında bitki ve hayvanlar için mücadele veriyorum.

%98 engelli bir bireyin ajitasyon yaparak çok daha rahat ev sahibi olma imkanı vardır.

fakat bu kişi sadece tek bir parmağını kullanarak kitap yazmış.

her şeyden öte bu bile taktir edilesi bir durum.

neyse ben de bir kitap alıp bunu paylaşacağım.

not: yeminimi bozmadım. rukiye'nin annesi bir insan değil bir melek.

edit: sadede 3 dakikada 7-8 taneye çıktı sipariş. iyi ki var arkadaşlarım. (14 ü geçti sayımız)
  • an itibari ile 5 adet kitap sipariş ederek katıldığım kampanya. kitaplar elime ulaşınca paylaşabilirim.
  • "hikâyeler senaryolar yazıyorum. bu kitap benim ilk kitabım. kitabımda dört hikaye, bir oyun, bir skeç, bir senaryo, bir de mektup var. çoğu zaman kitaptaki kahramanların yerine kendimi koyuyorum. bilgisayar başında yazdığım karakterlerin bedenlerini kendi bedenim gibi kullanıyor, kendi bedenimde sergileyemediğim özgürlüğü o karakterlerin üzerinde sergiliyorum."

demiş rukiye ve onun empati yeteneğinden birazcık feyz alıp kendimizi onun yerine koyma sırasının bizde olduğunu düşünüyorum. böylelikle kanadı kırık melek'in kanadına takılanlar kitabını tereddütsüz alabiliriz.
  • kesinlikle destek olunması gereken bir kampanya. sadece başlığı okuyunca "ulen yine kim g.tünü gezdirmek için para istiyor" önyargısı ile yaklaşmıştım ancak durumun çok farklı olduğu farkettim ilk entryi okuyunca.
  • daha çok kişiye yayılması, her platformdan paylaşılması gereken kampanya
  • kendisiyle uzun zamandır sosyal ağlar üzerinden görüşüyorum. kendisini öz ablam gibi severim. bu mücadelede ne kadar yorulduğunu, zorluklar yaşadığını iyi biliyorum. sözlükte ilk açmış olduğum başlık yine kendisiyle ilgili oldu. elimden geldiğince o na her zaman yardımcı olmaya çalıştım. ve yine her zaman yanındayım sizlerin de desteğiyle o nun hayalini gerçekleştirmek beni gerçekten çok mutlu eder. ilginize teşekkürler arkadaşlar.
  • kardeşimizin kitabını alacağız hediye de edeceğiz. bu linki tüm dostlarımızla paylaşacağız mesaj alınmıştır. umarım hayali gerçek olur, ömrü uzun olur kardeşimizin
  • kitap d&r'da tükenmiş durumda, kitapyurdu'nda ise iki gün sonra temin edilebilir diyor.

buna da bir el atın lütfen.