52 entry daha
  • fake hesapları ifşalamasıyla gündemimize girmiş olsa da bir müge anlı edasıyla twitterda çeşitli talihsizlikler akla hayale sığmayacak dolandırıcılık, şantaj, taciz, tecavüz olaylarını gün ışığına çıkarıp kamuoyu oluşturmakta, mağdurlarına ise tutunacak bir dal olmaktadır. hatta show haberin defalarca kendisinin twitlerini derleyip kendilerininmiş gibi haber yapmışlığı vardır *
    belli ki çok mesai hacıyor ve yaptığı kesinlikle küçümsenecek bir iş değil. kendi adıma tebrik ve teşekkür ediyorum.
    tanım: bu bok çukuru ortamda faydalı bir iş yapan sayılı kişilerden olan sosyal medya fenomeni.

edit: uyarı üzerine entarinin sonuna nokta eklendi.

edit2: eski formunda değil artık. unfollow is loading

edit3: sonunda ifşa olan kendisi olmuştur. yaptığı onca güzel şey inkar edilemez ancak son dönemde ortaya çıkan fatma betül sayan virali ve kurgu tweetleri güvendiğimiz dağlara karlar yağdırmıştır.
  • yaptığı bazı işleri keyifle takip ettiğim bir hesap.

son dönemlerde popülerliğinin ve takipçi sayısının artması kendisinde yan etki oluşturdu. artık sahte hesapları ifşalamaktan öteye gidip, insanların çelişkilerini ortaya çıkarmayı görev edindi.

metin uca ile yaşadığı atışma ruling'in ikili tartışmalarda ki iletişim ve bilgi aktarma eksikliğini fazlasıyla gösteriyor ama mentionlara aldığı like sayısını refarans aldığı için tartışmalarda düştüğü küçük durumu farkedemiyor.
  • adam kere adam. aynı zamanda fenerbahçeli.

ilgi manyaklarını, fakeleri ve birçok okumaya dahi dayanamadığım taciz/tecavüz paylaşımları ve ifşalamalarıyla twitterı sallamakta. seviyoruz ve takip ediyoruz.
  • gayet yerinde bir cevapla ilgili şahsa cevap vermiştir.
    severek takip ettiğim bir sosyal medya fenomenidir kendisi.yaptığı ifşalarla kendini göstermiştir son zamanlarda kendini katlayarak büyümeye devam etmektedir.
    lafları tam yerine oturur.son ifşasında:
    yazmak için yazan,göstermelik,reklam kokan paylaşımlar yapanları derlemiştir.
    (bkz: ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün)

sonuç olarak adam işini biliyor,boş attığını henüz görmedim.devam et dostum.
  • fatö’yü tek başına bitirdi bu adam. önce güzel kız fotosu kullananları, sonra vücut gösterisi yapan erkekleri bitirdi. en son iddiasız profilleri çalmaya başladılar korkudan. onları da bulup çıkardı. şimdi takipçi kasamıyor kimse bu yolla.

ayrıca mağdurlara da ses oluyor. birçok taciz veya şiddet mağduruna destek verdi, sesini duyurdu, avukat yönlendirdi.

yeni hedefi samimiyetsiz duyarcı kitlesi. onun da hakkından gelecektir.
  • twitter tarihinin gelmiş geçmiş en gereksiz 2-3 malından biridir. bu keko ancak tc gibi vasat insanlarla dolu bir ülkede kahraman ilan edilip sırtı sıvazlanabilirdi zaten.
  • göte göt diyen biridir. siyasete bulaşmaz, gördüğü yanlışı yapıştırır. ocu ya da bucu olarak lanse ettirmez kendini. en azından şuana kadarki yazdıkları böyle.
    metin uca gibi solculuktan kafayı yemiş, hayatının her olayını siyasete bağlamış bi dedeye gereken cevabı vermiştir.
    twitter’da pek takılmam birkaç hesap takip ediyorum sadece bunların içinde ruling de var. zira kendisini sosyal medyanın polisi olarak görüyorum :)
  • cahildir.

emrah sefa gürkan, cahillik için "bir durum değil tutumdur." demişti. bildiğini zannetmek ve bunu sorgulamama tutumu içinde olmak. (bkz: olmaz öyle saçma tarih)

muhtemelen 20'li yaşlarının başında ve her şeyi bildiğini zannediyor ruling.

yeri geliyor kurgu nedir, gerçek nedir, gerçeklik nedir biliyor. elif şafak'ın okumadığı kitabından bir kesit paylaşıyor takipçileriyle. rezillik bu, ahlaksızlık, suç bu diyor. ahlakı tanımlıyor, sınırlarını çiziyor, bir anda süperegonun twitter hesabına dönüşüyor.

tv'ye çıksa seda sayan olurdu, ama medya maskeli kahramanımızı yok sayıyor. yine de spiderman adalet dağıtmaya devam edecek elbette.

ertesi gün bir kadın tacizcisi, sapık ifşa ediyor. tüm deliller ruling'in elinde, gizem çözüldü. (farkındalık yaratıldı, farkındalık!) şüphelinin sosyal medyada yüzüne tükürülürken, olayın artık yargıya intikal ettiği belirtiliyor, ama çoğu zaman gerisini bilen ya da takip eden yok. tatmin eden kısım linç kısmıydı çünkü.

3 gün sonra kurban bayramı'nı eleştiren ama et yemekten de geri durmayan ünlüleri mercek altına alıyor ruling. öyle ya, dini bir ritüel halinde hayvan kesilmesini eleştiren biri mutlaka vegan olmalı ve/veya bu konuda yüzde yüz tutarlı olmalıdır. aksi halde "boş yapıyor." sayılır. ruling, herkesin aslında ne demek istediğini çok iyi bilir. cevabını verir, gerektiğinde raconu keser ve cümlesinin sonuna mutlaka bir emoji ekler.

sonlardaki o ":dd" kısmı önemli. burada okuyucuya sesleniyor ruling. "nasıl koydum lafı ama di mi? komik di mi?" anlamına da geliyor o. manası çok derin. karşıdan onay bekliyor ruling.

müslümanlar, et yiyip vicdanını rahatlatmak isteyenler, kendilerinden yüksek bir statüde gördükleri bireyin güç duruma düşmesinden memnuniyet duyanlar, herhangi bir nedenle kendini tatmin eden herkes anında onaylıyor ruling'in söylediklerini. favlar, kalpler yağıyor dört bir yandan. islam'a laf uzatan ikiyüzlü bir ahlaksız daha ifşa oluyor, ruling sayesinde herkesin önünde aptal durumuna düşüyor. toplum bir kez daha kendisinin ne kadar haklı, fikrinin ne kadar doğru olduğunu görüyor.

ruling gücünü buradan alıyor, "fav"dan. ona "kalp atan" yarım milyon takipçisinden. dışarıdan herkesin ahlak timsali olduğu toplumdan. bu kadar insan onu desteklerken asla yanılıyor olamayacağını düşünüyor ruling. çoğunluk ne diyorsa doğrusu o değil midir?

evet, o her şeyi bilir. lafı daha fazla uzatıp "boş yapmayın" siz de. gerek yok.

:ddd
  • metin ucanın savunduğu şey kadar anlamsız çok az şey gördüm. mantık dışı konuşmuş twit atmış. vegan olsan anlarım. ama değilsin. dine laf atsın beni enterese etmez. ama havyan öldürmüyorum diyip et yemek ne amk. metin uca değilde ben burda aynı sözü başlık açsam linç edersiniz piçler
  • arkasında büyük bir kitle görünce, cahilliğinin farkına varmadan konuşan bir diğer kişi. arkasındakiler de cahil, haberi yok.

metin uca'nın parçası olmayacağından bahsettiği "tüm eski uygarlıkların eskimiş gelenekleri" ile kafasında oluşturduğu durumun hiçbir alakası yok.

kurban: dinin buyruğunu veya bir adağı yerine getirmek için kesilen hayvan.

dinler tarihini bilmeyi geçtim, sadece islamiyet üzerinden gidecek olursak; kurban allah'a yakınlaşmak için kesilir. fakirlere etin dağıtılması önemli ve güzel bir detaydır, ancak sadece detaydır. kurban ibadetinin olayı, allah için o hayvanı kesmekten ibarettir. metin uca da bu motivasyondan bahsetmiştir.

"yalnız adam gereksiz kan dökülmemesinden bahsetmiş et yemeyin dememiş diyor kurban ne için kesiliyor abi :d"

buradan da ruling'in laf sokmaya çalıştığı konu hakkında hiçbir fikri olmadığını görüyoruz.

ha, et yiyip kurbanı eleştirenlere kontra yapılabilir tabii ki: endüstriyel bir şekilde büyütülen hayvanlar sanki güllük gülistanlık şartlar altında hayat sürdürüyorlar, göz görmeyince gönül katlanır rahatlığıyla hareket etmemek lazım.
448 entry daha
hesabın var mı? giriş yap