şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
632 entry daha
  • bu şaklabanın halâ nasıl ifadesi alınmaz? kimse suç duyurusunda bulunmamış mı?
    he suçlu değilse yargılama sonucunda çıkar zaten.

müstehak oğlum bizim millete. hem salağız hem tembel. adam elini kolunu sallayarak yurt dışına gitse sonra ne yapacak bu dolandırılanlar?

yeni bir sülün osmandır. çağa daha uygun üsluplarla.
  • son twitinin de kurgu olduğu ortaya çıkmıştır.

tık.
  • dün sorgu yetisini yitirmiş bireylerin herhangi bir dayanak, somut bir delil olmadan her söylenene “aynen knk aynen” modunda inanarak linç girişimine başlamasından dolayı kendisini savunmuştum ancak savunmasını gördükten sonra sütten çıkmış ak kaşık olmadığı konusunda şüphelerim oluşmaya başladı.

anladığım kadarıyla kendisi bu salim çamurdan denen şahsa hesabını satmış aylar önce, adam da herkesi ruling güvenini de alet ederek süreyya olcayto hesabına yönlendirmiş. bahsi geçen, borç olduğu iddia edilen 50 bin lira da sanıyorum hesabı satma bedelidir. sonra da parayı bir türlü ödemeyip şöyle böyle yapınca adamı ifşalamaya dönmüş kendisi. hesabın asıl sahibinin fatih gümüş olduğunu zaten dün sözde ifşayanlar da söylemişti. yani bir nevi çıkar çatışması sonucunda ava giderken avlanmış oldu.

yalnız benim anlamadığım kısım, “süreyya olcayto beni türkiye’de arkadaşım var diyerek salim çamurdan’a yönlendirdi ve elden verdim paraları” diyor ama salim çamurdan’a ait olduğunu iddia ederek paylaştığı ss’deki numara tr numarası değil. eğer adam türkiye’deyse numara neden yabancı, adam türkiye’de değilse parayı nasıl verdin?

işte bunlar hep ibret. ne oldum değil ne olacağım diyeceksin.
  • twitter fenomeni. karşındaki kişinin dolandırıcı olduğunu ve seni de dolandırdığını söylüyorsun ve hatta bununla ilgili 30 aralık tarihli olduğunu söylediğin ekran görüntüsü atıyorsun ama anca bu olaylar patlak verip ismin olaya karışınca gidip savcılığa şikayet ediyorsun. hiçbir suçun olmasa bile bilinen bir suçu 1,5 ay savcılığa bildirmemişsin.
  • vaktiyle metin uca'yla tartışmasından belliydi ne sikik biri olduğu. sen kim metin uca kim vasıfsız dalyarak...

müge anlı'ya konu olacak cinsten kaotik dolandırıcılığa bulaşmış. böyle bayağı bir adamın böyle bayağı bir entrika ile rezil olması şaşırtmadı.

eşek eşek olduktan sonra semer vuran çok olur ama. dün tosuncuk, bugün ruling, yarın bir başkası. rastgele.
  • anlaşılan çoğu tweeter fenomeni bu kirli tezgahın içinde. görülen o ki akla hayale gelmeyecek miktarda vurgun yapmışlar.
    ayrıca başka bir fenomen "kaç saat oldu?" hakkında şöyle bir iddia daha var. bu hesapta da ruling'te adı geçen salim çamurdan ismi geçiyor. anlaşılan bu çamur her tarafa sıçramış. https://twitter.com/…tatus/1228383426304266240?s=19
  • 2 gundur kendisi hakkinda yapilan yorumlarin cogunu okudum.toparlamak gerekirse sahsi filrim;

fatih gumus isimli kisi bursada yasayan biri ruling’in ilk sahibi
    ifsa yontemiyle meshur oldu
    sonra hesabi satti
    satin alan kisiler bir cete
    cete icerisindeki anlasmazlikla ifsalar basladi.

bizlerin asil takildigi nokta, guvenilir biri izlenimi olan ruling ismi ve hakkindaki olaylar ancak atladigimiz nokta baktigimiz kullanici adi ve kirmizi sapkali bisiklete binen komik cocuk gorseli.

kimse tanimadigi birine para gondermemeli. 2 foto, 3 paylasima kanmak buyuk sacmalik
  • başta fake hesapları bulup ifşa ediyordu, sonrasında ünlü hesapları falan hepsinin fake fotoğraflarını ifşa etti. ünlü olunca simge baranbilmemnesi gibi değişik değişik hareketler sergilemeye başladı. twitterda bir ton fake hesap ifşa ederken fake hesabın birisine(ironiye bak sen) 50 bin lira kaptırmış, geri alamayınca hesabı şantajla falanla filanla ifşa ettiğini söylemiş. bence türkiyenin gördüğü en kaliteli kurgulardan bir tanesi, hesap ona ait çıksa da hiç şaşırmam yani.

ayrıca hesabında paylaştığı illegal kumara teşvik tweetleri ile de parayı vurmuş kişidir. ortalıkta dayı gibi dolaşıyor ama 150 boyunda 45 kg bir ergen çıkarsa hiç şaşırmam doğrusu. başta kendisini çok severdim de böyle aptal aptal olaylara girip yok ben şu kadar kadına yardım ettim yok şunu yaptım ama söylemiyorum bak falan yapınca bir unfollowu hakketti doğrusu.
  • son 6 sayfayı okudum hiç bir şey anlamadım, kimse olayı anlatmamış. tosunla karşılaştıranlar olmuş. tosunun tezgahını ne güzel çatır çatur anlatmıştınız. birisi çıkıp bilale anlatır gibi anlatsın, veya link verin.
  • ruling şu şekilde bir savunma yazısı paylaşmış:

suç duyurusu olduğunu iddia ettiği, word'e yazılı, imzasız bir yazıda özet olarak şu hikaye var:

kendisi fatih g. isimli birisi. bir süre ruling hesabını kullandıktan sonra babasının hastalığı nedeniyle ruling hesabını süreyya olcayto isimli hesaba emanet ediyor. iddiasına göre süreyya olcayto yurt dışında yaşayan biriymiş. süreyya olcayto da türkiye'de yaşayan salim çamurdan'ın hesabı yönetmesini öneriyor, fatih g de kabul ediyor. ayrıca süreyya olcayto insanlara yardım etmek için fatih g.'den yardım istemiş, fatih de etmiş. bir de süreyya fatih'ten 50 bin tl borç almış ve geri ödememiş. fatih de süreyya'dan şüphelenip araştırmış ve dolandırıcı olduğunu öğrenmiş.

hiç tanımadığın, yurt dışında yaşayan birine 50 bin tl borç veriyorsun ve bu iddian da word programında yazan bir yazıdan ibaret. inanılmaz komik bir savunma.
23 entry daha