şükela:  tümü | bugün
  • 14/02/2020 edit: olay çok daha büyük çıktı. twitter'da ki kaç saat oldu hesabı da bunlarla aynı kişiymiş. ortada çok büyük vurgun var. yazık gerçekten çok yazık
    kaynak

(bkz: ruling) kim diyenler için milleti ifşa eden meşhur bir twitter kullanıcısı. sözlükte bu adam haddinden fazla savunuldu. noluyor ki sadece ifşa ediyor falan filan diye savundu herkes.. iddia doğruysa ki doğru görünüyor; dernekti, köy okuluydu, yardımdı diyerek ayaküstü sikmiş milleti. benim en çok üzüldüğüm nokta adam bu milleti nereden vuracağını çok iyi biliyor. köy okulları yardımı vs derken sonuna atatürk büstü lazım falan yazmış. adım gibi biliyorum bu tipleri, ya dinden ya atatürk'ten vururlar milleti.

buradan olayın aslına bakabilirsiniz. ayni zamanda bir avukat arkadaş yarın delillerle şikayetçi olacakmış
  • zaten tekinsiz bi tipti arkadaşlar. yaptığı hareketler birbiri ile çok alakasız bir iyi bir kötü olan bir hesaptı.birden fazla hesabı olduğunu herkes tahmin etmiştir, fakat bu kadar pislik çıkacağını hiç beklemezdim.
  • şu an tüm tivitır bununla çalkalanıyor desem yeridir.

ruling kullanıcı adıyla fake hesap ifşa ederek kısa sürede binlerce takipçi kasan kişinin dolandırıcı olduğu iddia ediliyor.

şimdiye kadar haberlere dahi çıkan birçok ifşası sonrasında iyicene popülaritesi artmış, sık sık toplumda infial uyandıran konularda yaptıklarıyla da takdir toplamıştı.

ama buradaki floodda da görüleceği üzere başka hesaplar vasıtasıyla da yardım toplamak adı altında milleti dolandırıyormuş. hem de öyle böyle değil

benim için esas önemli olan nokta ise bu eleman üzerinden prim kazarak ücretsiz dava alan, özellikle kadına şiddet olaylarında işi iyice reklam ve şova döken avukat tayfasının bu olayda bağlantısının ne düzeyde olduğu. çünkü bu dolandırıcılık olayı çok ileri seviyede bir olay. yavaş yavaş ortaya neler çıkacak göreceğiz

özellikle burada da yok yardımsever avukat, yok dünaynın en iyi insanı diye savunulan ve bu elemanın her tiviti in altında biten avukat tayfasının bu işin içinde çıkma ihtimali beni acayip keyiflendiriyor. mesleğin anasını bellediler, reklam yasağını delik deşik ettiler. üç ücretsiz dava alarak bin tane salağı peşlerine taktılar. yargılanacakları günü dört gözle bekliyorum.
  • çok agresif hareketler sergiliyordu. acilen ifşalanması gerek
  • bu hesabı mı takip ediyorsunuz dediğim olay.
  • tivitır denyoları tokatlanmış yine. o mecradan biraz uzaklaşsalar zekasızlıklarına şifa bulacaklar aslında.
  • kardeşim anlamadığım şey insanların bilindik dernek ve vakıflara yardımda bulunmak yerine "ruling" gibi adı sanı olmayan bir denyoya para kaptırmaları. ulan adam adını tosuncuk mu yazsın oraya.
  • bu adam da ilerde patlar diyordum ifşa diyor ne telefon bilgisi ne ad soyad whatsapp'tan iki dakikada kurguluk işler bazısı yalan bazısı doğru ilk başta böyle piyasa yaptı sonra vurgunu yaptı çiftlik bank'ın dijital çakması gibi bir şey.

arkadaşım bu devirde yardım yalan artık yardım mı yapmak istiyorsun, git muhtara buradaki en fakir evi göstersin gir markete bakkala neyse top götür evinin önüne bırak. zengin semtiydeysen, fakir il ilçeye git yine muhtara git o gösterir. kitap yardımı mı yapacaksın en yakın köyün kütüphanesine git bak 100 kitap varsa 101. sen ol ama kendin gör neyin nereye gittiğini.

hayvana yardım mı edecen? gir internette bir sürü veteriner kliniği yardım bekleyen hayvanla dolu ya sahiplen ya veteriner kliğine para yatır ona da güvenmiyorsan gi kliniğe bunun bütün masrafı benden deyin. para,bağış vs işleri ölmüş artık.
  • bir bok anlamadim... bos bos isler...