• radio tarifa'nın 1997 yılında çıkardığı albümün adı.
  • radio tarifa'nın aynı adlı albümündeki ilk şarkı. yıllar sonra tekrar dinlendiğinde daha da çok sevilenlerden.

si quieres que te toque la lotería
    casate con el lotero siquiera un día
    que como se la lleva el río
    que como se la lleva el agua la cañita
    y el corcho con que pescaba
    corcho con corcho, caña con caña
    tu eres la reina de mis entrañas

un vez que te quise fue por el pelo
    y ahora que estas pelona ya no te quiero
    que como se la lleva el río
    que como se la lleva el agua la cañita
    y el corcho con que pescaba
    corcho con corcho, caña con caña
    tu eres la reina de mis entrañas

gitana si me quisieras
    gitana si me quisieras
    te compraría en granada
    la mejor cueva que hubiera

niña cuando yo voy a mi casa
    le digo a mi madre, madre
    que me ponga ponga ponga
    la ropita aqui en la calle
    a tí lo que te gusta mora
    palitos de ron
    a, o, ma, etc...

niña cuando yo voy a mi casa
    le digo a mi abuela, abuela
    que me ponga ponga ponga
    el rollito en la cazuela
    a tí lo que te gusta mora
    palitos de ron
    a, o, ma, etc...
  • şarkının 1993 yılında ispanyol pazar eğlence programında playback hali ve grubun matrak kostümleri için bakınız:
    http://www.youtube.com/watch?v=3selgq6hqrc
  • dünya üzerinde yapılmış en güzel albümlerden biridir. şarkıları tek tek ve hakkını vererek dinlerseniz bana hak vereceksiniz.
  • radio tarifa'nın en en en sevdiğim yıllardır dinlemeye doyamadığım 1993 tarihli albümüdür. bir albümün tüm şarkıları mı güzel olur yahu her sene 3-5-7-8-9 kere hatmediyorum.

bu albümde la pastora adlı fevkalade bir parça vardır ki senelerdir youtube'ta yoktu. hatta o şarkıyı bulabilmek için google translate ispanyolcasıyla bilimum ispanyol sitelerine girip şarkıyı mp3 olarak indirebilmiştim.* ama görüyorum ki son 2 yıldır artık bu şarkıyı da youtube'a koymuşlar.

şimdi albüme gelirsem cidden endülüsün ruhu olabilecek bir albüm olmuş. latin, oryantal, ortadoğu ezgilerinin cümbüşü gibi. meze tabağı gibi* yer yer sizi kıpır kıpı ediyor (bkz: la pastora) yer yer de durgun akan bir nehir gibi dinginleştiriyor(bkz: manana). bazen de en tatlı yolların yolculukların arkadaşı olmalık tınıları var (bkz: la canal). yani oturup her bir parçası için methiyeler düzebileceğim çok çok güzel bir albümdür.
hesabın var mı? giriş yap