şükela:  tümü | bugün
 • çeşme çarşısında; sakızlı dondurması, diğer sakızlı mamülleri ve çeşitli reçelleriyle meşhur pastane. çeşme'de en güzel sakızlı dondurma burada yenir. kalabalık akşamlarda önünde kuyruk olur.
 • çeşme'yi farklı kılanlardan. sakızlı dondurma deyince ilk akla gelen pastane. dondurmasının kalitesi tartışılmaz, türkiye'nin en iyilerinden. sakızlı dondurması meşhurdur, ama meyveli dondurmaları da harikadır. kasım ayında kış kavunundan yapılmış dondurma yersiniz, müthiş. limonlusu, harika.

  pastanenin ikinci nesil işletmecisi hüseyin abi de çok kral bir insandır. yoğun olmayan bir zamanda giderseniz dondurması yanında muhabbeti de çok iyi gider. işine aşık sevecen bir esnaf. eski toprak.
 • çeşme'de kirlenmeden bugüne gelebilen lezzet tapınağı.

  sakızlı muhallebi...
  sakızlı dondurma...
  tahinli dondurma...

  daha ne denir? doğal olmayan bir şey yok gibi. kendileri söyledi. mevsimi olmayan meyveler dondurulmuş, o kadar.
  ölmeden tadına bakılması gereken yiyecekler bunlar.
 • uzulerek soyluyorum ki artik ununun hakkini veremeyen pastane. dikili, foca, cesme guzergahli gezimizde en kotu sakizli muhallebi ve dondurmayi burada yedik. ege'de sakiz tadi bi kadar az olan dondurmayi arasam bulamazdim herhalde. foca'da nazmi'ye gidin, dikili'de roma'ya gidin... hepsi kat kat iyi bu pastanenin dondurmasindan. muhallebi icin ise bizzat bizim evi veya foca'da carsi lokantasini oneriyorum.
 • geçen hafta itibariyle bir top dondurma 1.5 lira. kavunlu ve damla sakızlı dondurmaları çok güzel, tek puan kırabileceğim yeri külahları. yeterince taze ve çıtır değildi.
 • bu yaz çeşmede buranın dondurmasını yeme şerefine nail oldum.

  ben hayatımda bu kadar güzel dondurma yemedim. dondurma değil, adeta aromasını veren şeyin kendisini yiyorsunuz.

  sadece ben de değil, kalabalık bir gruptuk herkes çok beğendi.

  tekrar ediyorum. değil bu kadar güzel, buna yakın lezzette bir dondurma yememiştim. bundan sonra çeşmeye gittiğimde her boş vaktimde gidip yerim. o kadar net.
 • bugune kadar yedigim en guzel dondurmayi yapan mekan, utanmasam hepsinden ayri ayri isteyecektim. ustelik bu lezzete fiyati cok cok uygun. firsat varsa kesinkes gidilmeli.
 • bilmediğimiz bi yunan karamel tanrısı gelip "alın, bu benim etimdir, yiyin" demiş, rumeli pastanesi de "biz bundan dondurma yapalım" demiş, işte öyle kutsal lezzete sahip karamelli dondurması var.
 • veli usta ile birlikte dünyanın en çok şişirilmiş 2 dondurmasını yapan pastaneden biri.

  doğal fln diyorlar onu bilemem ama lezzet olarak buna iyi diyen net dondurmadan anlamıyordur.

hesabın var mı? giriş yap