şükela:  tümü | bugün
  • 36 saatlik nöbet çıkışı direksiyon başında uyuyakaldığı için incek’te park halindeki bir kamyona arkadan çarparak hayatını kaybetmiş genç kadın doğum asistan hekimi.

çok üzgünüm. allah şehitler makamına alsın seni, peygamberimize komşu olursun inşallah.

geride kalan sevdiklerine, sevenlerine allah sabır versin. çok büyük acı çok.

https://haberglobal.com.tr/…yasamini-yitirdi-139893
  • hiç umudum olmamakla birlikte hekimlerin çalışma koşullarının insanileştirilmesi için vesile olmasını diliyorum bu acı kaybın. 36 saatlik bir nöbetin ardından eve giderken duran kamyona çarpan bir hekim. ne acı... acaba vebali olanlar en ufak bi rahatsızlık hissediyor mu?
  • insanlık dışı çalışma koşullarına kurban verdiğimiz bir can daha. kanlı kimlik kartını görünce gözlerim doldu. gencecik hekimleri canından eden bu sistemi kuranların ve devam etmesine göz yumanların....
  • arabasında emergency collision avoidance olsaydı muhtemelen hayatta olacak olan doktor. maalesef insan yaşamının bu kadar ucuz olduğu başka bir ülke yok, sevgili devletimiz araçlardan yüzde 200 vergi alacağına bazı güvenlik donanımlarını ithalatın şartı haline getirip vergiden muaf tutsa bu doktor bugün hayatta olacaktı... söyleyeceklerim bu kadar...
  • rumeysa. en büyük yıldız demek.

kd doktoru. anneler bebekler kurtardi. evine, kahvalti edip uyumaya gidiyordu.

o masum bebeklerin, guzel annelerin yuzusuyu hürmetine.. keremi bol rabbimin rahmetiyle, son anını kolayca, korkmadan geçirdiğini, sonsuz uykuya güzel rüyalara kavuştuğunu umuyorum.

kac saattir ağıt gibi aklimdasin. berrin. rumeysa. hocam. doktor hanım.

senelerce hayatini adadin, en kutsal mesleğe kavuştun. arkandan kötü konuşanlar var. okumuyorum onları. sen de affet. hakkını bize helal et.

seni 36 saatlik çalışmalara zorlayanları affetme. iyi ki vardın.
  • allah rahmet eylesin.

(bkz: akp'nin sağlıkta devrim reklamı)
  • çok acı...
    ruhun şad olsun...
  • çok üzücü. içim acıdı ailesini falan görünce.

36 saat nöbet de insanlık dışı.

fakat, bu kamyonun o yolda bir uyarı işareti falan koymadan dümdüz park etmiş olmasına sadece ben mi takıldım. o kadar çok oluyor ki bana tüm şeridi kapatmış park halinde bir kamyon/minibüs olduğunu son anda anlıyorum. bu caddeler yollar bu adamlara ait sanırım.
  • kaza sonucu ölmemiştir, 36 saat nöbet tutmasına neden olanlar onun katilidir.
  • söylenebilecek o kadar çok şey var ki. ben şu ana kadar söylenmeyenden gideyim.

eğer meslektaşları gibi kendini almanya'ya atabilmiş olsa şimdi çiçekler böcekler arasında story atacakken, sırf ülkesinde kaldığı için insanlık dışı çalışma şartlarına maruz kalarak ömrünün baharında hayata veda etmiştir.

hesabın var mı? giriş yap