şükela:  tümü | bugün
  • bir anormalliğin ve rahatsızlığın rekor olarak atfedilmesi insan denen canlının ne kadar alçalabileceğini gösteriyor.
    tanım: rekorlar kitabına girmiş hasta insan.
  • bugun sinav sonrasi videosu ile tesadufen gordum kendisini. sanirim uzun zamandir etrafta gordugum en zeki, karizmatik ve guzel kiz rumeysa. blogundaki yazilari okuyunca aslinda boyuyla filan degil dusunceleriyle gundeme gelmesi gerektigini fark ettim. acilen daha fazla okuyucuyla bulusma imkani verilmezse epey haksizlik edilmis olacak. umarim kendisi de yazmaya devam etme, daha fazla kisiye ulasma konusunda hemfikirdir.

"o anki hastalık psikolojisiyle benim de bu durumu abarttığım zamanlar oldu tabi ameliyattan sonra. hatta dikişlerim alındıktan ve yerleri iyileştikten sonra, sırtımı ilk kez gördüğümde ağlamıştım. elbette ki birkaç ay içinde ne kadar düzelme olduğunu gördüm. ayrıca çok hafif bir iz kalsa bile, bunun estetik değil, bir sağlık meselesi olduğunu biliyorum. kısaca şunu demek istiyorum ki, eğer siz de ameliyat olmayı düşünüyorsanız, daha doğrusu ameliyat olmanız gerekiyorsa ve bu sırf iz yüzünden aklınızda soru işareti olarak kalıyorsa, ben hiç düşünmeyin derim. eminim ki ben ve benim durumumdaki insanlar için o izin estetik olarak hiçbir etkisi olamaz."

sunu yazabilen insan ne guzel bir insandir. yaramizla, izimizle, farkliliklarimizla, yasadigimiz zorluklara verdigimiz birbirinden degisik tepkilerle biz kadinlarin ne kadar degerli oldugunu bana yeniden hatirlatmis oldu bugun. butun kadinlarin dikis izlerini birer zafer madalyasi gibi tasimalari, onlara bakip neleri becerebildiklerini, nelere karsi koyabildiklerini dusunup kendileriyle gurur duymalari dileklerimle.