şükela:  tümü | bugün
  • twitter'ında "so let us turn to allah before we return to allah." yazıyor.
    (bkz: allah allah)
  • (bkz: nurjuvazi)
  • allah'tan himmetli...
  • okul taksidi ödeme şekli arasına havale, eft, kredi kartı seçeneklerinden sonra himmet seçeneği de ekletmeyi becermiş bir babaya sahip iddiası edilen yeni dönem muhafezakar teknoloci dostu muhtemelen aynı anda üç resmi ekleyip gönderebilecek önüversite örencisi bir arkadaşa benziyor. yolu açık olsun.
  • bir tarafta onur yaser can, bir tarafta rumeysa kalın...
    birini devlet katletti, diğerini bilkent'te lüks arabalarla himmet okuttu, okutuyor...
    birinin annesi hatice can, diğerinin babası ibrahim kalın...
    birinin annesi oğlunun acısına dayanamayıp kendini öldürdü (ya da oğlu gibi dolaylı yoldan devlet terörüne kurban gitti), diğerinin babası ise cebini doldurmak için sağdan soldan himmet dilendi...
    bir tarafta yok olmuş hayatlar, diğer yanda din ticaretiyle yaşanan lüks, sefa, saltanat...

kimse linç diye ağlamasın bu noktada.
  • bu başlıkta kendisi hakkında yazılanlar linç girişimi filan değildir. bir tarafımın kızdığı bir tarafımın da acıdığı kızdır.

kızıyorum çünkü, bu ülkede, bu hanım kızımızın sahip olduğu şartlara ancak ülkenin yüzde 10'u sahip. ve yine aynı şartlara, babasının birilerine nasıl yaltaklanıp sahip olduğunu da net bir şekilde gördük. 150 bin liralık arabaya hangi başarıyla, hangi servetle, hangi üretmeyle bindiğini sormak istiyorum.

acıyorum çünkü, öyle bir babanın kızı olmak onun seçimi değildi. o insanlar tarafından büyütüldü ve çok büyük ihtimalle babasının ya da kendisinin ne yaptığının farkında bile değil.

zavallı.

edit: oha bunun neresi gg? evet iyi ki babası himmetle kızını bilkent'te okutmuş. kız hayatını yaşıyor, onun sahip olduklarının binde birine bile sahip olamayan ak boy da kızı sahipleniyor. aferin size.
  • babasını dahi tanımayanların hakkında başlık açıp 150 bin liralık arabaya bindiğini iddia ettiği masum bir öğrenci.
    kavgamızı yetkililerin çocukları üzerinden yürütecek kadar mı düştük? ayıptır.
  • babasının kabahati olsun olmasın, kızın bu şekilde linç edilmesi, bu şekilde ifşa edilip hedef gösterilmesi ahlaklı bir davranış değildir. akplileri eleştirip onların yaptıklarıyla yarışmaktır bu... moderasyon bu başlığı derhal kaldırmalı.