• 20 gün içerisinde daha iyi bir albüm çıkması mümkün olmadığına göre 2013'ün en iyi albümü demekte bir sakınca görmüyorum artık bu albüm için. gittim motosiklet kilidi zinciri aldım, ilkokul ikiden kalma altın rengi pastel boyamla boyadım. ayılığın tadını tam alabilmek için albümü dinlerken boynuma asıyorum ve kendime 8 beden büyük tişört giyip odamda kıç tokatlama hareketi yapıyorum.
  • son album rtj4 ile yine yargi dagitmislar.

and every day on evening news they feed you fear for free
    and you so numb you watch the cops choke out a man like me
    and 'til my voice goes from a shriek to whisper, 'i can't breathe'
    and you sit there in the house on couch and watch it on tv
    the most you give is a twitter rant and call it a tragedy
    but truly the travesty, you've been robbed of your empathy

(bkz: killer mike)
    (bkz: el-p)
  • killer mike ve el-p'nin ortak projesinin adı. aynı adı taşıyan albümleri http://foolsgoldrecs.com/runthejewels/ adresinden ücretsiz olarak indirilebilir.
  • rtj4 ile bomba gibi bir geri dönüş yapmış duo.
  • kendilerini yaklasik bir saat once canli dinledim -- hayatimda gittigim en iyi konserlerden biriydi. grubun enerjisi inanilmaz, jamie ve mike'in sinerjisi inanilmaz, seyirciler cok iyiydi, calinan sarkilar superdi, gercekten cok cok cok iyi bir konserdi. hatirlama amacli 5 dolara bir tur posteri ve bir iki sarki kaydi aldim, belki birini youtube'a atarim unutmazsam.

bu arada dunya uzerinde sahnedeki repcinin durup proletaryadan bahsetmesinin normal karsilandigi tek bir rap grubu var, o da run the jewels. killer mike'in bernie sanders kampanyasina destegini zaten butun dunya biliyor.
  • muhteşem old school hip-hop neferleri. modern ve yenilikçiler de, eskinin keyif veren yanlarını da muhafaza ediyorlar. süperler.
  • oh mama şarkılarına 2 yıl gecikmeli çektikleri* klibi rick and morty içermekte olan aşmış grup. klip de şahane bu arada.
  • run the jewels 2 albümünün alamet-i farikası olan close your eyes (and count to f**k) parçasına klip gelmiş

dikkat zack de la rocha içerir!
  • 2013 yılının en iyi mainstream hardcore hip-hop albümü. boş şarkı yok. hakkında en sevdiğim yorumu sputnikmusic'den sobhi youssef yapmış:

"it's almost tragic that el-p can produce a handful of the world's best and most innovative records of all time, regardless of genre, yet still barely be lucky enough to make pitchfork's illustrious best new music footnote. when kanye west decides it's fucking brilliant to combine industrial and electronic influences with hip-hop, suddenly the music we've already been hearing since 1997's funcrusher plus is bukkake-worthy. but instead of crying about it on twitter, killer mike and el-p (fuck boys, think about it) release a short, 33-minute record absolutely brimming with ten of the hardest bangers known to man. after blasting this shit on eleven in both my daily morning and evening jewel-runs, i've got sea legs."
  • inanılmazlar. yılların azılı rock, ergenlik ve sonrasında metal müziği yakından takip eden, son dönemde stoner,/desert rock tarzında yeni bir şeylerin peşinde koşan birisi olarak dinlerken kendimden geçiyorum.

keşke buralara da gelseler de konserine gidip bugüne kadar hiç yapmadığım bir şey olan pogo yapsam. adamlar pogo yapılabilecek hip-hop yapıyorlar ya. gazlarını yidiklerim.
hesabın var mı? giriş yap