şükela:  tümü | bugün
 • gayet dandik bi adventure oyunu.
  grafikleri süper, full throttle 2 nin olması gerektiği gibi, konu çok detaylı, yapılcak çok şey war, herşeyi topla birbiriyle kullan olmamış. ayrıca ba$arısızlığı ba$tan belli: elektronik kapıya $ifre girmelisiniz kapının açılması için. şifreyi bulucak gerekli atraksiyonları yapmadan yazarsanız $ifreyi access denied diyo... olmamı$. bunun gibi, bi item ı ba$ka bi item la istediiniz zaman kullanamıyosunuz. illa yeri gelmeli. çok alakasız $eyler oluyo oyunda, tahmin etmesi baya zor. kopuk..
  on üzerinden 5
  çünkü çok kasmışlar.
 • 2 gun balkondan saksi atmak aklimiza gelmedigi icin artik birakma derecesine geldigimiz ama sans eseri o saksiyi balkondan atip 10 numara anahtari alinca gerisi cok rahatlikla cozulebilen adventure. oyunun kendini windowsa atma sorunu vardir.patch ile bu sorun cozulebilmektedir.
 • oyun mekaniği yüzünden kimi zaman insanı çıldırtsa da, düz adventure aranırken ilaç gibi gelen, üzerinde uğraşıldığı belli olan oyun.
 • patch'ini internette hiç bir yerde bulamadığım oyun. bir yerde buldum galiba, o site de fransızcaydı, indirme linkine tıklayınca da alakasız yerlere gönderiyordu, bu yüzden sacred crypt bölümünde takılıyor oyun sürekli.

  oyun hakkında konuşmak gerekirse; ben oyunu başarılı buldum. cidden adamı sıkan yönleri var, ama oynanış tarzı olarak rahat, karakterler açısından oldukça başarılı, karakter animasyonları fena değil (brian düşünmek için elini çenesine her götürdüğünde gülmekten ölesim geliyor), bi de objeleri yeri gelince kullanma fikri hoşuma gitti. ha tabi başlarda aynı yerlere tekrar tekrar bakmak aklınıza gelmeyebiliyo "nasıl olsa baktım oraya" diye. ama sonra alışıp da "yaw bana şu şu lazım şurda vardır bi daha bakim" deyip bakıp da bulmak büyük zevk cidden. oyunun genel oynanış tarzı o, yani konu ilerledikçe eski yerlerdeki şeyleri tekrar incelemeniz gerekir. bu arada o saksı olayını bulamayıp kafayı yedim ben de, dayanamadım bi çözüme baktım ordan geçtim.

  ayrıca oyunda "pixel hunting" denilen olay biraz fazla, yani bazı objeleri bulmak için ekranda bööööle spesifik bi noktayı görmeniz lazım, obje orda küçücük bir yer kaplıyor çünkü. yani neymiş, her ekranda ciddi bir tarama eylemi gerçekleştirmeden oradan ayrılmayacakmışız.
 • son zamanlarda hiç piyasada göremediğimiz icon adventure tarzinda ispanyolların yaptıgı lucas arts'in grafiklerini barindıran bi oyun ..
  oyunun tek kusuru ara demoları geçemememiz ...
 • windows'a atma pacth'ini,
  http://spacetarget.com/…away_a_road_adventure.shtml adresinden
  proper fixed exe 2 veya fixed exe 2 yi (hangisi calisiyordu hatirlamiyorum) indirebileceginiz, saksı enstantanesi disinda herseyi ile takdir kazanmis sahane oyun.

  grafik ve yazilarin ters gorunmesinin ve/veya demolari beyaz bir ekran olarak izlemenizin nedeni ise codeclerinizdir, update ediniz, sahane olunuz.
 • http://www.neoseeker.com/…html?rlid=65878&rid=60945 oyunda sıkışıp kaldığınız zaman baya işe yarıyo.
 • çok hevesle alıp demolarında grafikler baş aşağı dönünce ve akabinde oyuna başlamadan beni windowsa atınca ve hatta aha şunu ayarladım bu sefer kesin atmayacak dediğim her seferinde beni tekrar windowsa atıp ve ara demoları geçmek şansı vermeyip, girişteki videoyu bana milyon kere seyrettirince tiksindiğim benden uzak kalsın dediğim oyun. o kadar beklediydim sinir bozmaktan başka işe yaramadı.
 • oyunun ana tema müziği liquor adındaki ispanyol bir rock grubu tarafından hazırlanmış. bu müzik özellikle 2 yerde oldukça hoş bir biçimde ön plana çıkıyor : 3. bölümde basketçi diva'nın otobüs yanında dans ederken çalan disko versiyonu; ve bir sonraki bölümde gina'nın kuyuya düştüğünde brian'in depresyona girip geçmiş günleri düşündüğü anda çalan slow versiyonu. oyunun finalinde ise yine aynı parçanın hafif rock bir versiyonu var.
  bu müzikler mp3 formatında http://www.runaway-game.de/…ndex.php?get=soundtrack adresinden indirilebilmektedir.
 • pendulo studios tarafından çıkarılmış 2003 yapımı bir adventure oyunu.
  brian isimli kahramanımız okuldan mezun olmak üzeredir ve california'da ünlü bir profesör ile önemli bir görüşmesi vardır.yola henüz çıkamadan arabasıyla çarpmak suretiyle tanıştığı olayın ikinci ana unsuru olan kızımız ve başına gelenler seyahatin yönünü ister istemez değiştirir.
  ayrıntılı bilgi için (bkz: http://www.runaway-game.com/)