1. android'de de yer almakta olup; google earth eklentisi sayesinde takip edilen güzergâhı 3 boyutlu olarak sunmasıyla kullanıcıyı çalışma yapmayı arzulayacak noktaya götürür.
  2. her şeyi çok iyi, çok güzel, başlangıç seviyesinde koşan birinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek uygulama.

fakat bir sorun var ki, mesafeyi hatalı gösteriyor. pistte koşmama rağmen haritadan baktığımda pistin dışına çıktığımı iddia ediyor. 4500 metrede bitirdiğim koşuyu, 4490 metrede bitirdiğimi söylüyor ki, 4500'de bitirdiğime eminim. merak ediyorum acaba bu sıkıntı telefonun gps'inin dandikliğinden mi yoksa uygulamanın beceriksizliğinden mi?

yine de hakkını yememek lazım, özellikle web sitesini inceledikçe ne kadar fantastik bir "şey" olduğunu yavaş yavaş idrak ediyorum.
  3. faydalı bir ayfon uygulaması. rota, kilometre, ortalama tempo, yakılan kalori, playlist oluşturma, interval koşusu icin gerekli ayarlar vs hepsi mevcut. facebook, twitter bağlantılı..facebook'a "ahanda koşuya başlıyorum hadi bana gaz verin, tempo tutun" şeklinde bir mesaj atıyor isterseniz vs. ayrica koşu kayıtlarınızı uygulamanın web sitesine de yükleyebiyorsunuz.

buraya kadar her şey iyi hoş da push mesajları kapatmayı unuttuysaniz belli bir süre sonra 'uzun zamandır seni aramızda göremiyoruz bitutam', 'yat yat nereye kadar bitutam', 'hadi ama kaldır kıçını da tekrar koşuya başla bitutam', 'sen karpuz değilsin bunu anla artık bitutam', 'değirmen taşı ile senin kıçının arasındaki fark değirmen taşının daha küçük olması bitutam' benzeri mesajlar almaya başlıyorsunuz:/

bugün kendimi bu uygulamaya cevap verirken yakaladım.."taaam yaaa" diyordum, "valla başlıcam yine, taaaam kızma, havalar birazcık ısınsın, çok üşüyom ormanda, hem zemin kaygan, birazcık ısınsın başlıcam yine valla bak"

kendi kendimi yakalamasam daha uzun konuşur, runtastic'i ikna etmeye çalışırdım da, kendimden utandım..
  4. nerde kosmaya baslayip nerde yavasladigini harita uzerindeki hiz cizelgesinden gosteren, hiz, zaman , mesafe , ortalama kaloriyi gosteren harika bi program. bide runtastic heartrate ile spor sonrasi nabzimizi olcup gunun prigramindaki bilgilere ekliyoruz. spor sonrasi nasil hissettigimizle ilgili smileyler var onlari isaretliyoruz. benim genelde basinda yara bandi olan :( ifadesi oluyo malesef. sonra bunlari tarih ekleyip kaydediyo sevgili runtastic. en sevdigim android uygulamasi olmaya aday kendisi.

bide squat uygulamasi var. son sette "ha gayret" falan yaziyo ekranda. cok tatli.
  5. kosma degil de yürüyüs ayari var midir merak ettigim program. *
    kosarken ayni zamanda müzik dinlemenizi de sagliyor.*
  6. on numara hava atma aparatı. bence 4sq, instagr.am falan hikaye. bundan iyi hava atma aparatı olamaz.

deli kullanışlı alet.
  7. geçen gün yine böyle bir kaptırmışım, sen de 15 km ben diyeyim 20 km koşmuşum tarzı geyiklere son veren güzel uygulama.
    free olan android uygulaması için konuşuyorum; mesafe, anlık hız, ortalama hız, en hızlı 1 ve 0.5 km süresi, harita üzerinde katedilen alan, harita üzerinde hızlanılan veya yavaşlanan kısımların farklı renklerde gösterilmesi gibi pek çok güzel detay içermektedir.
    yayımda ve yapımda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek lazım.
  8. ne kadar yürüdüğünüzü kayıt altına alan uygulama. aralıklı olarak (26 farklı oturum) 16 saatte 85 km. yol yürüdüğümü görebiliyorum. normalde her insanın günde 10.000 adım atması gerekiyormuş. sayesinde olacak gibi. spor sağlıktır, bol bol yürümek gerek.

temmuz-2013 skor ve puan durumu: 106.3 km, 21 saat 6 saniye, 137.043 adım.
  9. iphone da bu arkadaşların iki uygulamasını kullanıyorum pro olarak ve ikiside gayet başarılı ( koşu ve bisiklet ) . fakat şuna ayar oldum; arkadaş zaten parayı basmışız 5-10 neyse pro almışız daha hala detaylı istatistikler için gold üye olma zorunluluğu nedendir. sırf bu yüzden 5 üzerinden 4. ama gold üyelik hediye ederler falan anında 5 yıldızı çakarım valla affetmem.
    düzenli koşan veya bisiklete binen arkadaşlar eğer o günkü antremanını bilgisayarda ve akıllı telefonunda görmek istiyorlarsa gayet başarılı bir uygulama, tavsiye ederim.

runtastic hakkında bilgi verin