şükela:  tümü | bugün soru sor
 • runtastic'in sanırım freeletics'e rakip olarak çıkardığı bodyweight workout programı / application'ı.

  henüz her ikisinde de fitness test videolarını izlemekten öteye gidemediğim için sayabileceğim farklar kısıtlı:

  results'ta;

  - daha anlaşılır videolar, açıklamalar kısa.
  - türkçe voice coach var, videolarda açıklamalar türkçe. google translate türkçesi de değil, gayet düzgün. yani app genel olarak bende “freeletics popüler de ona rakip bir şeyler çıkarıp pazardan pay kapalım” hedefiyle yalapşap çıkarılmış izlenimi bırakmadı. üzerinde çalışılmış.
  - 12 haftada brad pitt'in fight club'daki halini kendi üzerinizde gerçekleştirmenizi sağlıyor. :)

  freeletics'te;

  - türkçe yok ama video işte, dille ilgili problem varsa dahi çok da sorun teşkil etmeyecektir.
  - community'si daha geniş gözüküyor.
  - 15 haftada brad pitt'in fight club'daki halini vaat ediyor.

  cardio için black friday'e falan denk getirip herhalde ucuza runtastic almıştım. yanında results hediye geldiği için bundan başlarım diye düşünüyorum. sağolsun diyet beraberinde 1 sene içinde 25 kg'ı verirken motivasyon & yürüyüş / koşu için runtastic bolca yardımcı olmuştu. biraz da gönül bağım var yani. ama kilonun sabitlendigi bu yerde kas kaybetmeden biraz daha farklı çalışmalara kaymam gerektiğini fark ettim.

  sarmazsa ya da brad pitt olduktan sonra arnold olmaya karar verirsem falan üzerine freeletics'i denerim. karşılaştırma yapabilmek için kendimi ve bel çevresindeki yağlarımı feda ederim.
 • göbeğimle ilişkimize son vermek amacıyla, 130 tl gibi bir ücrete yıllık paketini satın aldığım uygulama.

  spor salonu belki daha verimli olabilirdi tabi ki ama gerek lokasyon, gerek vakit kısıtları dahilinde spor salonuna beraber gidebileceğim arkadaşım yok. hatunla gidecektik o da artık benimle spor yapacağına obeziteyi tercih eder diye tahmin ediyorum, soracak cesaret bile yoktu cesaret olsa kendisine ulaşabilmeme imkan yoktu zaten.

  buna istinaden şu alıntıyı yapmanın da vakti geldi:

  "eski sevgiliden block yemek kadar tuhaf şey yok. zamanında götünü gördüğün insanın gün geliyo twitini göremiyosun."
 • 1 aylık deneme üyeliği geldiği için 3 gündür deniyorum. yeterince terletiyor. fazla kilom yok ancak spor dediğim zaman aklıma ter atmak geldiğinden dolayı, results'ı beğendim. yaptırdığı hareketlerle de vücudu toparlayacağını düşünüyorum. yine p90x3 havası aldım. kısa molalar, seri hareketler. nefes nefese kaldığım oluyor.

  1 ayı tamamladıktan sonra sonuca bakacağım. vücutta beklentilerin üstünde bir toparlanma olursa, 1 senelik üyeliğini alabilirim. aletsiz fitness benim için mühim bir mevzu, zira sabit bir yerde duramıyorum. geçen sene body beast'e başladım, gelişim konusunda en ufak bir derdim yoktu, vücut epey toparlanmıştı ama şehir dışına çıkmam gerekti, sonra evime döndüğümde kış moduna girdim. olaydan epey koptum.