şükela:  tümü | bugün
  • 10 mg rupatadin içeren non sedatif antihistaminik ilaçtır. günde tek doz alınan ilaç , mevsimsel ve sürekli alerjik rinit ile kronik idiyopatik ürtiker semptomlarının giderilmesinde setrizin, loratidin gibi diğer non sedatif antihistaminiklerden daha etkili olduğu söyleniyor.
  • 2 yıldır devam eden burun kaşıntımı 2. gününde geçirmiş şahane ilaç.
  • egzama hastaları için de verilen ilaçtır. genelde gece alınması önerilir. uyku ve sersemlik yapmaktadır zira.
  • alerjik rinit illeti sebebiyle 2 haftadır kullandığım ilaç. hapşırmalara ve bir takım diğer belirtilere iyi gelmekle birlikte 2 haftadır ruh gibi gezmemin sebebidir ayrıca. gece alınınca sabah uykudan kalkmak biraz zor oluyor, akşam iş çıkışı almak daha iyi sanki.
  • alerjinizi geçirip, yerine müthiş bir halsizlik getiren ilaç. tercih sizin...
  • 2.jenerasyon antihistaminikolması nedeniyle daha az sersemlik yapanilaç.
  • efendim yıllardır cebelleşiyorum alerjiyle. en kötü etkilerinden biri şahsım adına öksürüktür. nefes alırken sorun yok ama verirken bir şey takılıyor sanki. birçok antihistaminik kullandım ama sanırım en etkilisi bu oldu.
    hiçbir yan etkisini görmediğimi de ayrıca belirtmek isterim.
  • seberoik dermatit icin bugün bana da yazdılar bakalım insallah ise yarar
  • alerjik rinit için kullanmaya başladım. şimdiye kadar en az 10 antihistaminiğe karşı bağışıklık geliştirmiş biri olarak, nispeten fayda gördüm diyebilirim. sabah uyandığımda birkaç saat nefes alma/hapşırma/tıkanıklık problemi yaşıyorum ama sonra geçiyor. en azından gün içinde yerli yersiz yaşadığım atakları kesti.
    biraz halsizlik yaptığı doğru, ben yatmadan 15 dk. önce alıyorum. gün içinde aldığımda o günü tamamlayabilmek zor oluyor çünkü.
  • yıllardır ebemi siken bahar alerjisinin etkilerini sıfıra indiren ilaç.