• rolaskatox'un tüm sezonun içine sıçtığı sezondur 2. sezonu. roxxxy gerçekten kendini aşmış, eskiden bu kadar vasat değildi (5/7 bottom olmak nedir lan ahahahaahahaha ulan 7 bölümde 5 kez sıçmak nasıl bir consistencydir fjfkfkgl) swh . alaskanın son bölümde çıkardığı cıngar beni benden aldı zaten, tiksindim. manyak karı ru iki lipsych'i alaskaya hediye etti, katya bu sezon raven'ın tüm hayatı boyunca yaşadığı soygunu 7 bölümde yaşadı heralde. zavallı katyam benim. güzel katyam. rüyamda gördüm geçen seni, hakkını yiyorlardı yine, sarılıp ağlaşıyorduk.

durum yine 5. sezona döndü, rolaskatox vs. lovable weirdo. hadi katyam be, bolşevik köylü güzelim benim, ez geç şunları.

bu gece yayınlanacak son bölümde ak göt kara göt kimin anlaşılacak diyecem de katyama komplolar kuracaklar hissediyorum. sezon bitsin, final geçsin falan ayrıntılı olarak saçmalayacam.
  • rupaul's drag racein en sevilen isimlerini barındıracak 6 bölümlük bir şovdur.

yarışmacılar nina flowers, shannel, tammie brown, raven, jujubee, pandora boxx, manila luzon, alexis mateo, yara sofia, mimi imfurst, chad michaels ve latrice royale olucaktır.
  • ikinci sezonu, izlediğim sezonlar arasında en iyilerinden biriydi. her bölüm ayrı güzeldi ve her bölümde ağzımız biraz daha açık kaldı yetenekleriyle.

--- spoiler ---

tüm sezon performansına bakılırsa alaska'nın haketmediğini söylemek güç ama benim de herkes gibi gönlümden geçen katya'nın birinci olmasıydı. bebişim tam bir çılgın çünkü. rolaskatox haksız dayanışmasına rağmen sona kalan 3'lü sezon boyunca en beğendiğim 3 kişiydi. kim kazansa garipsemezdim. ama sanki detox podyumu tam anlamıyla yıkmışken *o da kazansa süper olurdu.

--- spoiler ---

çok keyifli bir sezondu.
    yalnız iyi çözünürlükte bölümleri bulmak epey zor. logo tv web sayfasından maalesef sadece ilk bölüm *izlenebiliyor ve diğer bölümler için xfinity aboneliği istiyor. ingilizce altyazı ile izlemek için epey araştırdım ama maalesef bırakın altyazıyı, çamur olmayan görüntü bulmak bile zor oldu. umarım netflix bünyesine daha hızlı bir şekilde bu yarışmanın bölümlerini ekler. izlemesi heyecanlı ve eğlenceli.
  • bunun netflix türkiye'de olmaması tam bir skandaldır da drag race'in kendisinin 7. sezon sonrasının olmaması düşünüldüğünde garip kaçmıyor. daha bunun untucked'ı var ohoo.
  • 4. sezonu dramadan geçilmeyen yarışma.

--- spoiler ---

trinity'nin kendisi tam bir shady bitch değilmiş gibi gidip valentina'ya villaintina demesi de komik oldu. e canım sen değil miydin valentina'ya gidip manila seni eleyecek diyen? öyle saça böyle tarak arkadaşım, noldu, mal gibi kalırsın öyle. lady bunny roast'da da rezil bir performans sergiledin, bir iki kere insanlar sana güldü diye havaya girmek olmuyor işte.

valentina'ya diyeceğim şeyi son bölümde michelle söyledi zaten: "we just laugh at you because you are likable. " sadece güzel olduğun için oradasın, ve bunu da biliyorsun, yoksa hangi götüne güvenip göz makyajsız çıkar insan? kendini dev aynasında görüyor. yapma evladım etme evladım. zaten kuralların değişmesi sırf senin götünü kurtarmak içindi.

manila'nın da üstüne gitmeyin, aranızda en mantıklı ve düzgün düşünen o ve nazar değmesin, hem queen hem man haliyle taş gibi.

--- spoiler ---
  • all stars 5 benim için biraz hayal kırıklığı oldu. shea in runwayleri ve blair ın gelişimi dışında ilgi çekici bir şey bulamadım.

--- spoiler ---

tahmin ettiğim gibi shea tacı alırken, 2. liği kalan 9 queenden kimseye vermek istemedim açıkçası, çoğu meh ti. hatta yvie nin 1. bölümdeki performansı, 9 queen in tüm sezon boyunca yaptıklarından daha etkileyici geldi bana.

--- spoiler ---

son olarak çok yarışma kazanan queen olmakla tacı kapan queen olmak arasındaki farkı lütfen anlayın. scorecard tacı alanı belirlemiyor öyle olsa final bölümü yapılmazdı.. finalde fanatizmle sevdiğiniz queenleri izlerken kazananın neler yaptığını kaçırıyorsunuz ( gülücük ) şu queen in hakkı yendi” , “neden” , “çünkü 30 yarışma kazandı” gurllllllll bye...
  • nefes kesen bir sezonun ardından bugün finalini yapmıştır.

--- spoiler ---

son dörde kalan isimlerin hepsi de riskli kategoriden dediğimiz insanlar oldukları için kazanan kim olursa olsun “kaybedenler” adına bir başarı elde edilmiş olacaktı. ilk kez şişman ya da trans bir yarışmacının tacı kazanmasının söz konusu olması ve bu olasılığın % 75 olması gerçekten çok heyecan vericiydi. geriye kalan tek isim de zenci idi zaten, hele de yarışmanın black lives matter hareketinin zirvede olduğu bir dönemde çekildiğini düşünürsek kaçınılmaz kaybedenlerden yani.

final bölümü oldukça doluydu. gelenek olduğu üzere rupaul'un this is our country şarkısına söz yazıp koreografi hazırlayacaklardı. bu açıdan dört yarışmacının dördünün de taşralı olması bu noktada hoş bir rastlantı oldu. ayrıca michelle ve ru ile sohbet ve tabii ki bol bol kişisel konuşmalar, geriye bakışlar, ileriye yönelik umutlar...

bu bölümde en çok zaten favori yarışmacım olan eureka'yı beğendim. özellikle de michelle ve ru ile bire bir sohbetinde söyledikleri çok güzeldi. şarkıda da en çok onun sözlerini beğendim. kylie minogue ve cher arasında gidip geldiği podyum kıyafeti de oldukça güzeldi. ginger bölüm boyunca biraz fazla gergin gibi geldi, ki olsun o kadar. ra'jah sezon boyu olduğu gibi tek renk ile harikalar yaratmayı sürdürdü. kylie ise röportajda ru'ya çok mu yağ çekti ya, dedirtti ve açıkçası son lipsync'e gelene dek bölümün ginger ile birlikte en zayıfıydı bana göre.

ta ki...

finaldeki stupid love lipsync'inde harikalar yaratana dek. demek ki en iyi giysisini bu ana saklamıştı, akıllıca olduğunu kabul etmek gerekiyor. eureka'nın performans, ginger'ın komedi, ra'jah'nın enerjiklik ağırlıklı lipsync'lerini de beğensem de kylie'nin müthiş giysisi ve ayağı takılıp düşüşünü inanılmaz bir estetikle avantaja çevirmesinden başka bir şey aklımda kalmadı desem yeridir.

ve all stars 6'nın şampiyonu kylie sonique love oldu.

sonuç itibariyle hangisi kazanırsa kazansın mutlu edecek bir dörtlüden kazanmasını pek de beklemediğim ama kazanmasına deliler gibi sevindiğim bir isim ipi göğüsledi. böylece yarışma tarihinin ilk trans şampiyonuna kavuşmuş olduk. üç senede trans yarışmacıların yarışmaya katılamayacağı düşüncesinden bu noktaya gelebilmek üstün bir başarı. hem kylie'yi hem de fikrini değiştiren ru'yu tebrik etmek gerekiyor bu noktada.

--- spoiler ---

sonuç olarak herkesin birbirine girer bunlar, diye beklediği ama şaşırtıcı bir biçimde belki de yarışma tarihindeki en barışçıl sezon oldu. büyüme, olgunlaşma ve tabii biraz da temkinli olmakla ilgili bir durum bu.

all stars sezon 6, uzun zamandır izlemekten en çok keyif aldığım ve en heyecanlandığım sezon oldu. bu geçmek bilmeyen günlerime güneş gibi doğdukları için hepsine çok teşekkür ederim.
  • 3. bölümdeki laganja lipsynci drag race herstory'sinin ilk sırasına girebilir. ara ara açıp izledğim günümü güzelleştiren denali lipsyncinin yerini aldı benim için.

6. sezondaki iticiliği gitmiş, gerek tavan yapmış özgüveni, gerek sıcak güzel gülüşü ve efsane dansı kostümüyle tam bir queen olarak dönmüş laganja estranja.
  • son bölümü olaydı. olaaay!!

--- spoiler ---

esasen gia gunn’ı hiç sevmesem de naomi ile yaptığı lipsync bence başarılıydı. rupaul’un ikisine de kalsın diyeceğini düşünmüştüm ama eledi yine de. naomi esnekliğiyle türkiye’deki karıların %90’ını eler bu arada. bacak desen 100 km uzunluğunda zaten.

latrice royale’in genel olarak gereksiz ego yaptığını düşünüyorum. gençler ondan çok daha iyi ve esprililer. oturup ben şöyleyim böyleyim diye kasmasına gerek yok. açıkçası bana şirkette 20. yılını dolduran hiç evlenmemiş kadın yönetici hissi veriyor. siktir git işte, gençlerin önü açılsın. monique heart elenseydi rupaul linç yerdi bence internette. monique lip syncte kendini yırttı ama bi an ulan yine mi peruğunu takamadı hissi gelmedi değil.

ayrıca jasmine masters ve trinity lipsynci ölümcüldü. trinity kıçını salladıkça ben tv karşısında eridim. jasmine’in kendi tabiriyle “destekli götü” sallanmaya çalışırken trinity bıngıl bıngıl ettirdi her yerini. resmen çıkarıp masaya vurdu.

--- spoiler ---

bölüm harici konuşmam gerekirse valentina’nın triplerini seviyor olmama rağmen bence bu sezonun galibi trinity ya da manila olmalı.

valentina çok iyi bir show girl ama bir drag queen değil.
  • 6. bölümü tamamen

--- spoiler ---

latrice gereksizi, yeteneksizi ve zevksizini kurtarmak için

--- spoiler ---

yapılmıştır. herkes valentina‘nın yüzü suyu hürmetine derken bu ayan beyan durumun gözden kaçmasını da istemiyorum.

kınanızı çıkıştan alabilirsiniz; “ben şahaneyim, en sevilenim, ay çok gürültü yapıyorsunuz beni engelliyorsunuz...” dolu bölümleri bekle dur şimdi. daha lip sync olmadan başladı zaten “all stars 1 sayılmaz taaam ma!” demelere. he anam sayılmaz. sen kazansaydın sayılırdı ama!

gece gece sinirlendim aaa.

--- spoiler ---

neyse ki monique de gitmedi; bileğinin hakkıyla söke söke oraya dek gelmişti; valla boku çıkardı artık adam kayırmanın yeter ulan.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap