şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ıssız bir adada bi amerikan, bi fransız bi de rus varmış. bu adaya düştüklerinden beri balık tutarak karınlarını doyuruyorlarmış ve bu sefer altın renkli bi balık yakalamışlar. balık konuşmaya başlamış ve onu serbest bırakırlarsa her birinin iki dileğini yerine getireceğini söylemiş. böyle olunca hepsi dileklerini sıralamaya başlamışlar:

amerikalı: "1 milyon dolar ve eve dönmek istiyorum" demiş.
    fransız: "ben güzel bir kadın ve eve dönmek istiyorum" demiş
    rus hayal kırıklığına uğramış: "ne güzel birbirimize alışmıştık, sen bize 3 fıçı vodka ver, bu arkadaşları da geri getir" demiş.
  • bir çukçi* bir de rus jeolog kutup ayısı avlamaya çıkmışlar. uzun bir süre etrafta arandıktan sonra, sonunda bi ayı görmüşler. çukçi hemen "koş" diye bağırıp ayıdan kaçmaya başlamış. rus, olana anlam veremeyip tüfeğini kaldırıp ayıyı vurmuş. bunu gören çukçi öfkeyle rus'un yanına gelmiş. "rus avcı, kötü avcı! yaranga'ya 20 km, sen taşıyacaksın bu ayıyı"
  • bir hayvanat bahçesinde iki kadın goril kafesinin önünde duruyorlarmış. biri, gorilin penisini ötekine göstererek "işte gerçek bir erkekte bundan olması gerekir" demiş. tam o sırada oradan geçen bir gürcü kalın cüzdanını çıkarıp "hayır, yanılıyorsunuz gerçek bir erkekte bundan olması gerekir" demiş.
  • çapayev(kızıl ordu'da ünlü bir general) ile anka evlilermiş. bir gün çapayev'in şehir dışına çıkması gerekmiş, öncesinde de karısına ucunda jilet olan bir bekaret kemeri takmış. bir ay sonra döndüğünde birlikteki askerleri sıraya dizmiş. "anka ile seks yaparken çükünü kaybedenler bir adım öne çıksınlar" demiş. yaveri petka hariç herkes öne çıkmış. bunu gören çapayev, petka'ya "sen de diğerleri gibi anka ile seks yapmaya çalışmadın mı petka?" diye sormuş. petka, oldukça zorlanarak "eğet çağıştım" demiş. (dili kesikmiş)
  • otobüste bir adam diğerine sormuş: "neden polisler hep ikişer ikişer gezer biliyor musun" / "yoo bilmiyorum" / "özellikle böyledir, biri sadece yazmayı öteki de sadece okumayı bilir". tam bunları söylerken bir el omzundan tutar. arkasında bir polis durmaktadır. "kağıtlarını göster bakayım" der. bahtsız adam sessizce uzatır. polis kağıda bakar ve yanındaki ortağına seslenir" şuna sovyet ordusunu aşağılamaktan dolayı bir celp yaz vasya".
  • sovyetler uzaya insan yollamayı başarmıştır. ukraynalı bir çoban bir tepenin başından duyduğu haberi paylaşma amacıyla arkadaşına seslenir

- mykola!
    - evet?
    - moskali uzaya çıkmış
    - hepsi mi?
    - yok sadece biri
    - e banane bundan!

(rus fıkralarında ukraynalılar genelde kıskanç olarak betimleniyor)