şükela:  tümü | bugün
  • tam çevirisi rus akademik ordu korosu olan, tarkan parçalarının bol aksanlı yorumlarıyla turk halkının kalbine gıren, izlerken "yahu bu adamlar asker olamaz hele rus hiç olamaz" dedırten espri ve show anlayışına, "evet evet bu ırk dans etmek ıchın yaratılmısh" dedirten manyak koreografıye sahıp bır dans topluluğuna ve karadeniz fıkrası anlatıp aksansız temel taklidi yapan (gene ordu mensubu) sunuculara sahıp 135 kişilik manyak yeteneklı kadronun bılınen adı
  • ordu ve askeri kavramlarını gayet ince bı şekilde alaya alan ekibin içindekı ordu hiyerarşisi hissedildiğinde garip yanlısamalar oluşuyor insanda, konser boyunca generallerın, yuzbaşıların vs abukluklarına gülüyorsunuz garıp gelıyor.
    dogaçlama/kurgu ama illa şova yedirilmiş zincirleme komedi yapıyorlar.
  • kalinka ve polyushko pole'lari gunde 3-5 kere dinlendiginde feci moral etkisi birakan kuzeyliler. uc kuru$ ugruna maymun da olsalar saygi duyulasilar.
  • rus devriminin basariya ulasmasini saglayan gucu ve bekcisi, beyaz orduya da, alman ordusuna da, amerikaya da kok sokturmus olan bir kurumun dustugu acinasi durum. sen ki dunyanin en kudretli guclerinden biri ol gel sonra tarkan soyle, gobek at. olacak is degil
  • turkiyede verdikleri konserlerinde istiklal marsini okumusluklari vardir.
  • zamaninda universitedeyken kuresellesmeye verilecek en guzel ornek seklinde bir soru gelmisti. keske o soruyu simdi sorsalar. bizde rahatca bi ornek verebilsek. bilmem gordukce ben uzuldum kendi adlarina. bir çöküşü anlatan en guzel hikaye bu sanirim. en iyi ornek.

    yaptıkları kötü bişey mi? kesinlikle hayır fakat insan belkide sebepsiz biçimde onların adına üzülüyor. sen ki zamanında herkesi korkudan titretirken gel bugün amerikalıları eğlendir, onların karşısında gerdan kır.