• üyelerinin bir kısmını geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir uçak kazsında* kaybetmiş koro. huzur içinde yatsınlar üzücü bir hadise. ulan bir sevemedim şu uçak olayını zaten.

kadri gürsel'i talip ederdim. "adam şu tehlikeli ortamda bile kıvırmadan net biçimde eleştiriyor iktidarı" derdim, içeri aldılar.

yol tv'yi izliyordum geçen yine, bir bu kaldı iyi lan ellemiyorlar dedim kapattılar ettiler.

yıllar sonra george michael dinledim şöyle bir saat aralıksız ertesi gün ölüm haberi geldi.

kızıl ordu korosu'nu da dinlerdim ama bayağı oldu aklıma geldi oturdum baştan aşağı dinledim ettim, hatta bir şeyler yazacaktım haklarında. sonra bu kaza oldu.

yani bu aralar bana geldiler. bıktığınız birileri varsa yazın yollayın, uygun fiyata bir maşallah diyeyim.

güncelleme; firmamıza göstermiş olduğunuz güvenden ve yoğun ilginizden dolayı teşekkür ederiz. aksamaların önüne geçmek açısından bazı gönderimler anlayışınıza sığınarak yurtiçi kargo ile yapılmak zorunda kalınmıştır. malum kişi ile alakalı stoklarımız tükendiğinden şimdilik sipariş alamıyoruz. değerli halkımıza duyurulur.
  • ikinci dünya savaşı sürecinde, kendilerini yalta'da bizzat dinleyen winston churchill tarafından "ruslar şarkı söyleyen bir silaha sahip" şeklinde özetlenen grup.
  • devrim'in içinde ne varsa bu koronun içinde de o var. ******
  • 25 aralık 2016 rus askeri uçağının düşmesi olayında uçağın içinde bulundukları bildirildi. güzel koroydu. yazık olmuş.

edit : sanırım bazı üyeleri içindeymiş uçağın. tüm ekip çok büyük diyorlar. üzüldük gene de.
  • kalinka ve polyushko pole'lari gunde 3-5 kere dinlendiginde feci moral etkisi birakan kuzeyliler. uc kuru$ ugruna maymun da olsalar saygi duyulasilar.
  • şu an trt'de canlı yayınlanan konserleri, ezan nedeniyle beklemeye alındı..
    konser alanında boş boş oturan seyirciler gösteriliyor..
    nası lan?
  • sanırım herkesin kafasında olası bir rus işgaline eşlik edecek müzikleri icra eden ensemble olarak bir şekilde yer etmiştir. ancak bana en çok koyan nokta şu anda böyle bir işgal olsa arkaplanda duyacağınız şey bir kalinka veya farewell of slavianka'dan ziyade hardbass olacak arkadaşlar.

nereden nereye...
  • tam çevirisi rus akademik ordu korosu olan, tarkan parçalarının bol aksanlı yorumlarıyla turk halkının kalbine gıren, izlerken "yahu bu adamlar asker olamaz hele rus hiç olamaz" dedırten espri ve show anlayışına, "evet evet bu ırk dans etmek ıchın yaratılmısh" dedirten manyak koreografıye sahıp bır dans topluluğuna ve karadeniz fıkrası anlatıp aksansız temel taklidi yapan (gene ordu mensubu) sunuculara sahıp 135 kişilik manyak yeteneklı kadronun bılınen adı
  • never end, never gone, never die...

(bkz: hasta la victoria siempre)

tek tek adları yok benim için ama asla unutmayacağım.

adi putin sosyalizmin tüm izlerini ilmek için bile düşürtmüş olabilir uçağı...

ah karadeniz! ne kadar karasın sen...
  • yıllardır hem ülkelerinde hem de yurt dışı turnelerinde beraber vakit geçiren, büyük ihtimalle ekip arkadaşlarını ailelerinden daha çok gören ve kaderin bir cilvesi gerçekleşen elim uçak kazasıyla da topluca fani dünyadan göçen üyeleri olan ve beni derin bir üzüntüye sokan müthiş koro. peder beyle haberleri izlerken üzüntüden; nasıl olur bildiğimiz bütün kızıl ordu korosu yok mu oldu şimdi tepkisini verip anlamsızca birbirimize baktık.

sanat adına gerçekten büyük bir kayıp. hele üyelerinin eski toprak olduğu düşünüldüğünde bu üzüntüm daha da katlanıyor. elbette alt grupları vardır. belki de altyapı çalışmaları daima sürüyordu bilemeyiz ama kırılan kalp tam anlamıyla gerçekten tamir olmaz misali hep bir eksik olacaktır artık koro.

gerçekten üzgünüm. ölüm adın kalleş olsun.
hesabın var mı? giriş yap