şükela:  tümü | bugün
 • erkek ise denyo, kadın ise heyyooooo!
 • bunlara sıcak su ve içki olsun yeter.
  kalite denen sey 0 görgüsüzler 250 gramin hatrina hürmet görüyorlar. yaşlılarının ölümlerinin hic iyi olmadıgını iyi biliyorum evinde rahat icinde ölen cok az çünkü dünya düşünceleri eğlenmek uzerine kuruludur.
 • 1 haftalık antalya tatilimdeki gözlemlerim sonucu söyleyeceklerim var.

  şimdi malum olunduğu üzre kadınlar güzel algısı var herkeste. anladığım kadarıyla kadınlar da oldukça iri, boylu boslular. erkekler (allah günah yazmasın da yani) güzel güzel kadınların arasında biraz olmamışlar gibi. hepsi şişman göbekli filan zaten.

  bir de bakıyorum, herkesin peşinde birer ikişer çocuk. yani gerçekten cok fazla çocuk yapmışlar yahu, maşallah.

  yemek sıralarında gözlemlediğim kadarıyla pilava abanıyorlar. pilav lan? pilav oğlum. açık büfede hiçbir türkün tamah etmeyeceği pilavla tabaklarını doldurduklarına kaç kez şahit oldum. insan gerçekten hayret ediyor.

  bir diğer mevzu ise karpuz. karpuza da bayılıyorlar.

  son sosyolojik gözlemimse, güneşi görünce kendilerini kaybettikleri yönünde. geldikleri günden güneşin altına serilen açık tenleri kıpkırmızı oluyor böyle, hindi gibi. çok komik oğlum. bir de iyice kaşarlanmışlar, rusça bir şeyler konuşup cevap bekliyorlar ingilizce bildikleri halde. ayıp yahu!

  eyyorlamam bu kadar.
 • 4.5 milyonluk rakamla türkiye'ye gelen en kalabalık ikinci turist grubudur.

  http://www.milliyet.com.tr/…tay/2002775/default.htm
 • tursab'a göre 2014 yılında toplam turist sayısının % 12,6 sını oluşturuyor.

  kaynak; http://www.tursab.org.tr/…elen-yabanci-ziyaretciler

  2014 yılında türkiye'ye gelen turist sayısı tursab için 36 milyon. rusların sayısı 4 milyon 700 bin. 2015 verileri yok ama çok büyük bir ihtimalle rakam düşük çünkü bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl rusya'da kriz vardı ve bu yüzden türk turizmciler de etkilenmişti.

  yani rus turistler gelmezse çok afedersiniz küsküyü kökten yedik gibi bir durum yok. olumsuz etkisi olur mu, tabi ki olur.
 • zaten bu efelenmeyle elde edecegi oylari elde etti. memleket zarara ugramis umurundami? isin sadece turizm boyutu bile devasa bir zarar isin birde diger ticaret kollari var meyvesi sebzesi vs. zaten ülkenin dogru dürüst ihrac mali yok olanlari da bu dahi insanlar yokediyorlar. artik o para yerine o dikilen rezidanslari köprüleri yeriz.
 • son yapılan düzenlemeden sonra türkiyeye münferit olarak gelme maliyetleri, dubai'ye turla gitme maliyetlerini yakalamıştır. tayland turları ise çok daha ucuz kalmıştır.

  dolayısıyla önceleri türkiyeyi tercih eden ortanın altı kesim artık taylandı ve iç pazarda kırım-soçi ikilisini tercih edecektir.
 • dünyada en sevilmeyen turist ırkıdır.
 • türkiye'de özellikle turistik bölgelerde ekonomiye katkısı azımsanamaz. fakat son olaylardan sonra, ki o uçak vurulmasaydı demiyorum iyi ki vurduk, en az %50 %60 azalacağı kanaatindeyim. zaten son yıllarda giderek azalan bir grafik çizmekteydi. bunun sebebini antalya'da bulunduğum sırada piyasanın içinden olan aynı zamanda da yıllarca rusyada kalmış birinden öğrendim. ne kadar doğrudur bilemem: ruslar senede en az 1 kez tatil yapmazsa kafayı yer dedi. ama son yıllarda geldiğinde para bırakmıyorlar çünkü firmalar kampanya yapıp ucuza getirip konaklatıyor. onlarda bu kadar ucuz yol, yemek ve konaklama yapıyorken buradaki esnafa para bırakmıyor, pahalı geliyor gibi bir şeyler söylemişti. neyse boş verin. bu bilgi de kenarda dursun...