şükela:  tümü | bugün
  • "o kadar parasız kaldık ki bi sekilde ulkemize gelin" demislerdir. kendi halkını dusunen devletin, cok begendigim uygulamasidir.

ne olursan ol gel cumlesini de yanlis anlamislar
  • ıc piyasada dogru duzgun turist kalmadi, avrupa dan gelen sadece bizim gurbetciler, geriye culsuz ukraynalilar ve ruslar kaliyor, onlari da yok corona falan geri cevirecek degiliz ya!
    adama vatan haini damgasi vururlar itiraz edecek olana.
  • (bkz: fahrettin koca)
    sürecin çok iyi yönetildiğini düşünen safları başlık altına bekleriz.
    ben kuzey kıbrıs’a bile test yapılmadan giremezken benim ülkeme vaka sayıları patlama yapmış rusya ve abd’den insanlar elini kolunu sallaya sallaya girecek öyle mi?
    dünya üzerinde şu anda sınırları abd’ye açık olan birkaç ülkeden biriyiz.
    rezalet asıl böyle olur.
    daha çok yalvarırsınız almanya’ya.
  • zor kararlar bunlar.
    siz hükümet zora düşsün diye gevezelik yaparken, güneyde milyonlarca insan tatil sezonunun bitmesinden endişe ediyor.
    devasa bir sektör ve milyonlarca insan evine ekmeği turizm sayesinde götürüyor.
    traşı bırakıp yapıcı bir öneri getirin
  • (bkz: kapitülasyon)
  • yine vücut ısısı kontrolüne geçmişiz. ahaha tarih tekerrür eder de bu kadar mı hızlı. çok komik ülkeyiz, fakat vatandaşı olunca bize de giriyor.
  • tıraşı bırakıp yapıcı öneri ile gelelim. rustan günlüğüne 100 lira aldıkları yerde türkten 500 almasınlar. nasıl öneri ama? bir de rusun köylüsü geliyor otelden bir adım dışarı çıkmıyor, hangi milyonlarca kişi yiyor lan bu ekmeği rustan? otele para vermezler, dışarıya para vermezler.

yunan bile avrupalı değil türk turist gelsin diye ağlıyor, bizimkiler de 5 kuruş para harcamayan, türkten az para veren rusu çekme derdinde hala.

edit: tamam, rus döviz getiriyor da, antalya bodrum toplam 200bin yatak var. 10 15 dolara anca kalıyor bu ruslar. dışarıda da harcamıyorlar. 15 dolar ve full çekse 200 milyon dolar anca yapar 2 ayda. 200 milyon dolar girse nolur girmese nolur. rusya'da risk yüksek, oluşacak yeni salgın daha fazla durdurmayacak mı ekonomini? hatta onu geçtim, hiç bir önlem almadan getirdin 200 binde 200 kişide çıktı(rusya'da binde 6 oran, ben binde 1 verdim), 200 kişi 1000 kişi oldu otellerde, 1000 kişiye bodrum ya da antalya'da nasıl bakacaksın? bakamadın, adamlar öldü, ya da oraya buraya taşırken süründü, dünyaya bunu yansıttı. ne bok yiyeceksin? böyle 0 projeksiyon ve olası senaryolar düşünmeden karar alınır mı?
  • "ben covid pozitifim" dese dahi gözünün yaşına , anlının ateşine bakmadan bafileyecek yurdum amsalakları olduğu için tehlike yaratabilir .. güneyde , tatil bölgelerinde amsalak tipli , botansiyel teşkil edeceklere daha bi dikkat edilmeli bu saatten sonra .. özellikle zarlardan yapılmış siyah kolye varsa 3 sosyal mesafeden fazla yaklaşmayın

edit : botansiyel ne amk
    edit2 : anlı ne amk