şükela:  tümü | bugün
  • "o kadar parasız kaldık ki bi sekilde ulkemize gelin" demislerdir. kendi halkını dusunen devletin, cok begendigim uygulamasidir.

ne olursan ol gel cumlesini de yanlis anlamislar
  • (bkz: fahrettin koca)
    sürecin çok iyi yönetildiğini düşünen safları başlık altına bekleriz.
    ben kuzey kıbrıs’a bile test yapılmadan giremezken benim ülkeme vaka sayıları patlama yapmış rusya ve abd’den insanlar elini kolunu sallaya sallaya girecek öyle mi?
    dünya üzerinde şu anda sınırları abd’ye açık olan birkaç ülkeden biriyiz.
    rezalet asıl böyle olur.
    daha çok yalvarırsınız almanya’ya.
  • tıraşı bırakıp yapıcı öneri ile gelelim. rustan günlüğüne 100 lira aldıkları yerde türkten 500 almasınlar. nasıl öneri ama? bir de rusun köylüsü geliyor otelden bir adım dışarı çıkmıyor, hangi milyonlarca kişi yiyor lan bu ekmeği rustan? otele para vermezler, dışarıya para vermezler.

yunan bile avrupalı değil türk turist gelsin diye ağlıyor, bizimkiler de 5 kuruş para harcamayan, türkten az para veren rusu çekme derdinde hala.

edit: tamam, rus döviz getiriyor da, antalya bodrum toplam 200bin yatak var. 10 15 dolara anca kalıyor bu ruslar. dışarıda da harcamıyorlar. 15 dolar ve full çekse 200 milyon dolar anca yapar 2 ayda. 200 milyon dolar girse nolur girmese nolur. rusya'da risk yüksek, oluşacak yeni salgın daha fazla durdurmayacak mı ekonomini? hatta onu geçtim, hiç bir önlem almadan getirdin 200 binde 200 kişide çıktı(rusya'da binde 6 oran, ben binde 1 verdim), 200 kişi 1000 kişi oldu otellerde, 1000 kişiye bodrum ya da antalya'da nasıl bakacaksın? bakamadın, adamlar öldü, ya da oraya buraya taşırken süründü, dünyaya bunu yansıttı. ne bok yiyeceksin? böyle 0 projeksiyon ve olası senaryolar düşünmeden karar alınır mı?
  • ıc piyasada dogru duzgun turist kalmadi, avrupa dan gelen sadece bizim gurbetciler, geriye culsuz ukraynalilar ve ruslar kaliyor, onlari da yok corona falan geri cevirecek degiliz ya!
    adama vatan haini damgasi vururlar itiraz edecek olana.
  • “ateş ölçüyoruz teste gerek yok”

yine sadece türkiye’den duyulabilecek bir resmi beyan. cümle pratikte “ateşiniz olsa da bi nurofen cold veririz bişeyiniz kalmaz” diye devam etmektedir.
  • bir arkadaşım kıbrıs’a ailesinin yanına gidebilmek için test yaptırdı. ara ara hapşırması ve bunu da alerjiye bağlaması dışında hiç semptomu yoktu. gergin gergin test sonucunu bekledi diye dalga geçiyorduk. şüphe yok, semptom yok... derken sonuç pozitif geldi. şimdi bir hastanede yatıyor, tedaviye alındı. velhasıl o ateş ölçerleri götümüze de soksanız doğru sonuç vermeyeceğini bal gibi biliyorsunuz. vatandaşına düşman bir yönetim, tam bir ortadoğu ülkesi.
  • biri demiş ki turizm sektöründen çok fazla insan para yiyor bence iyi olmuş.arkadaşlar bu cümleyi kuran adam güdülmeye mahkumdur.daha devlet tanımından haberiniz yok.adamlar ülkeyi harbiden osmanlı dönemindeymiş gibi yönetiyor.devlet dediğimiz kurum vatandaşların sağlığından da ekonomisinden de mesuldür.bugün kanada’da devlet herkese aylık 2000$ verirken senin ülkende senden para istiyor.devlet vatandaşına bakmak zorundadır.sağlığını ve güvenliğini korumak zorundadır.yediğin, içtiğin, sıçtığın her şeye vergi veriyorsun ama malesef ki bu ülkede ne sağlığınız ne güvenliğiniz ne de ekonominiz korunuyor.bunlar devletin görevleri arkadaşlar bilin istedim.
  • bugun 50 yaşında bir tanıdığımız coronadan vefat etti.

is icin diyarbakıra gitmişti. ateslenip hastaneye gitmiş. covid teşhisi koymuşlar. 3 gün sonra yoğun bakıma almışlar ve sonra hemen entube edilmiş. adam 1 haftada gitti. ölüm raporunda "doğal ölüm" yazıyor, corona yazmadılar. cok duymuştum ölü sayısını gizliyorlar, vaka sayısını azaltyorlar diye ama bu sefer direkt başımıza geldi. siz siz olun bu ülkenin hiç bir kurumuna güvenmeyin. rus da gelir, abdli de gelir. kimse kimsenin umrunda değil.
  • traşı bırakıp öneri getirin diyen dalyarağa hitaben ; test yapmaya ne dersin mesela?