şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • - abi ezikmişsin sen.. türk kızları yüz vermiyormuş ondanmış..
    - koç üniversitedeki son sevgili mütemadiyen 6 yıl arayıp rahatsız etti ayrılıktan sonra. halen arada içer içer ağlar, zırlar. eş dost ortamında bi sürü kaşar abla "neden yabancı tercih ettin" diye öyle acınacak yüz ifadesiyle soruveriyor ki bazen..
    - abi bunlar sadık olmuyormuş, paralar suyunu çekince terk eder..
    - ne parası? ne edindiysek beraber edindik.. dünyalar güzeli 2 evlat en büyük servetimiz.. her köşesinde, zerresinde emek olan bahçeli bir ev, gerisi teferruat.. çocuklar ve bunlar olmadıktan sonra dünyanın feleğine sıçıyim..
    - abi meşşakkat, sadakat diyoduk..
    - birader kayın peder sovyet ordusunda albay'dı.. çernobil'e ilk müdahale eden ekipteydi.. kaza sonrası korkunç bi trajediyle 10 küsur yıl eriyerek, omurilik kanseri neticesi yatakta altını kirlete kirlete vefat etti. mübarek kayınvalidem ise her an her gün sağlığı, morali için çırpıntı adamın, ömrünü tüketti. eteğinde namaz kılınır o kadının, senin anan gösterir miydi aynı özveriyi?
    - anamı karşıtırma abi..
    - eşşoğleşşek sabahtan beri karım hakkında, evliliğim/ailem hakkında sen atıp tutuyorsun ya.. çok böbürlendiğin padişahlarının her biri sıra sıra şehzadeleri has türkmen yörük kızlarından kumlattı, türklüğe saf ırk peşinde koşmak yaraşır çünki..
  • benim kuzen. (bkz: şanslı piç) senin anan benim anam derdi yok. zaten dil problemi var kaynanalarla diyalog kopuk. dünyada cenneti yaşıyor ibnetor.
  • icten ice her turk erkeginin imrendigi erkektir, biz birbirimizi biliriz beyler, mericlige luzum yok.
  • kız istemek, nişan, düğün gibi saçma sapan evlenme ritüellerine, akraba yapışkanlığına ve annesinin kontrolünden çıkamayan kadınlara katlanamayan türk erkeği.

on numara mutlu olurlar, çünkü o küçümsenen rus ırkı sadece sevdiği için evlenir, baba evinden kaçmak için değil. sidikli pakizeler çeyizlerini düzmeye devam etsinler, kastamonu'dan görücü birileri gelir belki.
  • akıllı erkektir. yerden göğe kadar hak veriyorum ben bu erkeğe.

kiminle evlenecekti? seninle mi?
    olur tabi, seninle evlensin. bir ömür kıskançlıklarınla, afranla tafranla adamın belasını sik, anasından emdiği sütü burnundan getir di mi.
    eli yüzü düzgün, kendisiyle ve hayatla barışık, maddi durumu iyi, türk kızları tarafından ilgi gören erkeklerden ilgi görmeyen türk kadınları tarafından genellenmelere de maruz kalabilirler bu erkekler.
  • rus eşlerle ilgili hemen camur atmadan once şunu söyleyeyim; türkiyedeki her yüz evlilikten yaklasık yirmisi bosanmayla sonuclaniyor ve bu oran her yıl artıyor. bosanma istegi genelde erkeklerden geliyor. peki neden erkekler, instagramda canim kocisim diye paylasim yapan gül gibi karılarını bırakıp baska kadinlara meylediyor? bunun nedeni sadece acgozluluk mu? erkegin umdugu ama kadinin vermedigi sey nedir? sevgi mi, seks mi, huzur mu? elbette resmin kadin tarafindan gorunen yanlari da vardir, ama erkegin beklentisini dikkate alan kadin bulunuyor mu? peki her gecen gun artan bicimde turk erkekleri neden rus kadinlariyla evleniyor? maksat seks ise bunu evlenmeden de rus kadindan en ateslisini temin edebiliyor, oyleyse neden gidip bir de nikahi basiyor? turk kadinlari bu sorularin cevabini vermeli.

kaptanın seyir defterine ilave not; bu uyduruktan entry su an itibariyla 241 begeni almis. bu kadar kiymetli bir sey degil bu.demek ki futbol, siyaset ve seks üçgeninde dönüp duruyoruz. genclere tavsiyem, kafanizi bu sacma gundemlerin coplugunden cikartin. merak etmeyin gelecekte bolca mala vuracaksiniz, futbol ve siyasetin de bosa cenenizi yordugunu anlyacaksiniz.
  • hafiften yüzüne bakılacak kadar, işte idare eder güzellikte türk kızı kendini prenses sanıp kendisini seven ve kendisine aşık olan efendi erkeğe yüz vermek yerine en orospu çocuğu zengin züppe piçinin köpeği olmayı tercih ettiği için, kendi tercihini kaprissiz üstelik olağanüstü güzellikte olan kadından yana kullanmış olan erkektir.

bu erkeği böyle bir tercih yapmaya zorlayan beyinsiz türk kızından başkası değildir.

lan aşık oluyorsun kıza, kız kendini bir bok sanmaya başlıyor.

sende gönlü yok ama ya peşinden koşturuyor ya da hayatı zehir etmeye çalışıyor sana, senin saf duygularınla oynamaya çalışıyor.

hayır ben ezik değilim ama şunu iyi biliyorum ki güzel bir rus kızının ayarında güzellikte bir türk kızının bana bakma ve beni beğenme gibi bir ihtimali söz konusu bile değil.

bir kere ben çirkinim, eee benim güzel bir kızla evlenmeye hakkım yok mu amına kodumun yerinde.
  • genellemelerin yanlis oldugunu gosteren ifade.

yakin bir arkadasim uzun suredir cok guzel bir rus kizla
    cikiyor. ikisi de doktor.

esi polonyali olan bir pilot abimiz daha var.

inanin ukrayna, polonya veya rusya olsun, kadinlarin
    eve-aileye bagliligi cok yuksek.

genellemelere ziplamamak gerek..
  • çocukları çok şeker bir aksanla türkçe konuşan erkektir. r'lere basa basa, ama konuşurken yetişkinler gibi "yahu" falan kullanarak. "bu neden böyle oluyorrr yahu?"
    sıpa =)
  • üç tane tanıdığımdan örnek veriyim bu erkeklere:

1- kuzenim. gayet hoşsohbet bir rus hatunla evli. kızımız orta karar okumuş, öyle üniversite mezunu falan değil ama her gün, her milliyette rastlayabileceğiniz "düzgün insan" sınıfına dahil. tükiye'de yaşıyorlar, çok güzel türkçe konuşuyor, bayram kutlaması bile yapıyor, rusça yemek kitapları da hazırlıyor. sıcakkanlı, nazik... böyle kadınla her türk/ingiliz/mozambikli evlenir.

2- diğer kuzenim. belarusluyla... evlere şenlik bir kadın. tek bir örnekle açıklıyım: 10 yaşlarında gayet sağlıklı ama yaşlı bir kediciğim var. evvel hafta kuzen ve dallama karı oturmuş kedi/köpek konuşuyoruz, diyor ki "seninki ölmedi mi?" niye diyorum "e yaşlı ya ondan sordum". hadi bi örnek daha: bir gün bizim evde yemekteyiz, sofrada kocaman bi salata ve zeytinyağlılar var. diyor ki "bize derlerdi türkler hep otluyor, inanmazdım". "inek miyiz, ne biçim ifade tarzı" deyince de "e inek gibi otluyorsunuz" diye yanıt veriyor. böyle karıyla akraba ziyaretine gideni sikeyim.

3- bu dayımın arkadaşı. yaşını başını almış, paralı bir adam. rusla evleniyor, kadın annesiyle türkiye'ye taşınıyor, adamın evine yerleşiyorlar. 6 ay sonra kadın adamı polise şikayet ediyor 'annemle beni fuhuşa zorluyor' diyerek. adam kendi evine giremiyor. kadından kurtulmak için paraları karıya bırakıyor. yorumsuz....

siz hangisinden bahsediyorsunuz?

not: fiziksel özelliklere hiç değinmedim dikkat edersen.

hesabın var mı? giriş yap