şükela:  tümü | bugün
1757 entry daha
 • leyla ile mecnunun bir bölümünde ismail abi kuryelik işine girmisti. içinde ne olduğunu bilmediği çantayı tekinsiz yerlere getirip götürüyordu.

  -olum ismail benim hiç gözüm tutmadı bu herifleri, bu işin altından bişi çıkmasın?
  -yok beaaabi bana çay verdi adamlar, çay veren adam hiç kötü olur mu?

  ruşen abi de çayını içtiği biraz insani ilişki içine girdiği insanları tarikatları medreseleri siyasal islamcıları (abdullah gül mesela) sanki özünde iyilermiş gibi anlatıyor. diğerlerinin aksine onun bunu menfaat için yaptığını düşünmüyorum. bu nedenle kızamıyorum da. ama o tarikatlar basa geçse kendisine de evlatlarına da bu dünyayı dar eder. ihtiyacı kalmayınca yüzüne gülmeyi bırakır. belki de haber kaynağı olarak kalmak için yapması gerekiyordur. medyascope ile bu ülkeye yaptığı hizmet çok büyüktür.

  abdullah gül mesela. belki bireysel ilişkide çok iyi bir kişidir. hossohbettir saygılıdır vefalıdır belki de. ama bu onun turkiyenin en karanlık günlerini getirmede en çok emeği olan kişilerden biri oldugu gerçeğini değiştirmez.
 • şu ülke için çölde vahadır nevşin mengü ve murat yetkinle birlikte.
 • ulke rusen efendi gibi solcuların,liberallerin enayiliklerinden battı.
  hala durust namuslu muhafazakar masalları anlatıyor, bir omrunu bosa gecirdigini
  tum tezlerinin cop oldugunu kabul edemiyor.
  duzgun insan ducane gibi olur. adam islamcılıgı bıraktı, rusen halktan devrim beklemeyi, duzgun
  muhafazakar dinci beklemeyi bırakamadı.
 • burada yazilanlari okuduktan sonra kendisine laf atan 2 kesim var:

  1- akitler ki bunlarin laflarini kaale alan kalmadi zaten.
  2- izlemeden yorum yapanlar.

  izleyip de elestiren sayisi cok ama cok az.
 • kendisi ile tanismadim ama duzgun ve vicdanli bir gazetecidir.. her gun “merhaba iyi gunler”ini dinlemeden gunu tamamlamis saymam..

  cok yasa rusen basgan!
 • bundan birkaç ay önce canı sıkılmıştı, yayınında da motivasyonunu düşük görünce canını sıkma her şey düzelecek diye buradan yazmıştım, böyle güzel insanları destekleyelim arkadaşlar, çok düzgün bir adam ruşen çakır. herkes bir kulp takmış ama yakından takip edenler bilir ki solcudur, çok zor şartlarda o platformu kurdu, bugün ana akım gazetecilik artık sosyal medya ise bunda en büyük pay sahibi olanlardan biridir. bunu sürdürmek için de sürekli destek ister, öyle zengin ve yalıda oturan biri olsa patreondan falan destek istemez sanırım. sedat peker videosuyla kendisini tanıyanlara veya solculuktan anladıkları perinçek evanesinin faşist söylemleri olanlara ne denebilir, solcu olmayan asıl sizlersiniz. ayrıca bir gazeteciden önce gazeteci olması beklenir, solculugundan önce iyi bir gazetecidir. kendisi o zaman boykotcuydu ve asla yetmez ama evetci değildi. çakır'a iki konuda ben de kızarım, bazen yetmez ama evetcileri de konuşturuyor, murat belge ve çetesinden uzak durması lazım. abdullah gül falan diye sayiklayan bu kanser grubundan hayır gelmez. siyasal islam bitti, hem de bir daha kafasını kaldıramayacak şekilde, tüm ülke bunlardan nefret eder duruma geldi ve daha da gelecek, bir daha bunlara bulasanlar iflah olmaz. ikincisi ise cimbomlu. bugün kartal şampiyon olunca üzülecek, bu takımı bıraksın, hopaspor falan daha iyi olur.
 • kanalına abone olduğum, sürekli dinlediğim ancak kanalına direk para yardımı henüz yapamamış olmamdan ötürü biraz mahçup olduğum gazeteci.
 • kendisini teleferikte görüp insan olduğuna şahit olduğum gazeteci.

  kendisini metrobüste görüp iyi gazeteci olduğuna şahit olan yazarlar varmış. gerçekten komedi. metrobüste iyi gazeteci olduğunu nasıl anladınız acaba çok merak ettim.
 • yahu adam islamcıları, tarikatçıları, fetö’yü ya da mafyayı sevmiyor, sadece gazetecilik mesleğinin gereği olarak objektif bir şekilde olan biteni anlatıyor. bu duruşu, ayrıca, olaylara objektif yaklaşmayı gerektiren solcu kişiliği ile de son derece uyumludur. birilerine küfürler edip sayıp dökse belki sosyal medyada daha popüler olur, ama olayların, olguların ve süreçlerin perde arkası da aydınlatılmadan kalmış olur.

  birisinin neci olduğunu anlamak için, söylediklerinden çok, hayattaki tercihlerine, düşünüp savundukları için nelerden vaz geçtiğine ve ödediği bedellere bakın. nasıl birisi olduğunu hemen anlarsınız. gerisi sadece boş laftır, kifayetsiz muhterislerin cahilce gevelemelerinden ibarettir.

  insanın savundukları için, kendisiyle tutarlı olmak için gözünü bile kırpmadan bedel ödemesi kolay değildir, herkes yapamaz. şundan korktu, bundan çekindi diyen gerizekalıların, hayattaki tercihleri için hangi kavgalara girdiğini, hangi işkencelere katlandığını, maddi ve manevi ne bedel ödediklerini görmek isterdim.
 • islamcılar üzerine çalıştığı için islamcılıkla suçlanan gazeteci. bu kafalar bu mantıkla uğur mumcu'yu da yolsuzluğa bulaşmakla itham edebilirler, beklerim.
14 entry daha