şükela:  tümü | bugün
 • kendisinden ders dinlemesi bir zevk olan, hiç not tutma ihtiyacı duyulmadan anlattığı herşey anlaşılabilen ve daha sonra hatırlanabilen öğretim görevlisi.
 • kamu yonetimi konusunda duayendir. dunyanin cesitli ulkelerinden sayisiz nisan, derece ve taninma almistir. turkiye'nin yetistirdigi dalinda en iyi akademisyenlerden birisidir. cok tatli bir adamdir ayrica, son derece seviyeli bir sahsiyettir.
 • alanında 1 numara olan büyük akademisyen.. kentleşme ve çevre bilimleri duayeni. japonca bile bilmektedir,hatta bu dilde bir kitabı vardır. siyasal bilgiler fakültesinin en eski ve en yetkin hocalarındandır ayrıca.
 • yazmış olduğu "çevre hukukuna giriş" kitabı, ankara hukukun (şimdilerde atılıma geçmiş; hayırlı olsun) pek sevilen(!) bi şeysi nükhet turguttan makaslama * olduğu ortaya çıkan ve ankara fikrî ve sınaî haklar ceza mahkemesi tarafından 50 milyar para cezasına mahkûm edilen akademisyen.

  meraklısı olanlar için (bkz: http://www.maksimum.com/…aberler/haber/81/18546.php).
 • ntv kaynaklı intihal iddiasına karşı memurlar.net'te şöyle bir cevap ve düzeltme yazısı yayımlatan saygıdeğer hoca:

  http://www.memurlar.net/haber/13690/

  ne boktan bir iş değil mi, japonca dahil bilmem kaç dilde kırktan fazla eser vermiş bir hocaya bok atıp kaçabilmek? (türk medyası sözüm sana)

  ruşen keleş'in dersime girdiği o kadar sene, ancak bir kez geç kaldığını gördüm ve onda da "arkadaşlar kusura bakmayın geç kaldım" diye özür diledi. merdivenleri koşar adım çıkan bu insanın 1932 doğumlu olduğunu da unutmayalım.

  fikirlerine hiç inanmam; elitist bir düşünce yapısına sahiptir. "türk halkının bu kadar ekmek yemesi gereksiz" gibi sözlerini de kulaklarımla duydum. siyasi görüş olarak da inanmadığım bir çizgidedir; karısı birsen keleş uzun dönemler chp'den milletvekili olarak seçilmiş ve görev yapmıştır.

  amma ve lakin ruşen keleş, akademisyenliği tartışılamayacak bir hocadır. bir zaman belkemiği olduğu siyasal'da kamu yönetimi'nde kentleşme anabilimdalı'nda, yetiştirdiği asistanlar şimdi bölüm başkanı olan bu hoca, verdiği referans mektuplarına "part-time öğretim üyesi" yazabilecek kadar da mütevazıdır.
 • şu an kıbrıs'ta yanlış bilmiyorsam doğu akdeniz üniversitesinde hocalık yapmaya devam eden kişidir. 70'li yıllarda ankara sbf'nin dekanlığını yapmıştır. "benim iki başarılı öğrencim vardı, birisi başbakan*, diğeri terörist* oldu" diyen kişidir. kentleşme konusunda üstüne yoktur.
 • ernst reuter'in devamıdır.
 • dersini dinlemesi oldukca keyifli olan, seviyeli ve bazen de matrak olabilen mulkiyeli akademisyen, hocam (bkz: mulkiye).
 • yerinden yönetim ve siyaset adlı kitabının son baskısı için görüş ve öneri isteyen ve kıytırık bir öğrencinin kıytırık önerilerini dikkate alarak onları kitabına aktaran, yetinmeyip bir de önsöze teşekkür ekleyen öğrenci dostu kadim bir insan daha doğrusu akil adam.
 • ruşen hoca, eski tarz "akademik görgüsü" ile bulunduğu her ortamda, çalışma arkadaşlarına ve öğrencilerine saygı gösteren, onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışan saygıdeğer hocalardandır.
  mütevazılığından olsa gerek, az bildiğini çok sanan yeni nesil akademisyenler gibi bunu ispatlamaya çalışmaz. dolayısıyla bilmeyen için dönemden istifade ünvan sahibi olmamıştır.

  bir bakmakta yarar var, hoca neler yapmış:

  http://kentcevre.politics.ankara.edu.tr/…nkeles.htm

  not: liste biraz uzun okurken yorulabilirsiniz.