şükela:  tümü | bugün
  • genelde real time strategy oyunlarında daha oyunun başında feci şekilde saldırılmak.
    bir keresinde 8-10 saatlik bir starcraft seansından sonra eve dönerken bir yol ayrımında hangi yola gideceğine karar veremeyip ortadaki refüje girmiş bir araba gormüştük. hali perişandı ve araç şişe geçirilmiş gibi ortasından refüjün demiri geçiyordu fakat kimseye birşey olmamıştı. hemen "nihohohoho adamlar rush yemis" demiş ve saatlerce gülmüştük. ayıp aslında sanırım. neyse
  • iş çıkışı saatinde (bkz: rush hour) çok kısıtlı zaman içinde koşturarak ve sağa sola saçarak agresif bi şekilde yemek yemek.
  • starcraft tarzı oyunlarda siz daha hangi binanın ne çıkarttığını, hangi adamın ne yaptığını anlayama çalışırken, karşınızda rakibiniz bilgisayarın gönderdiği 12 kişilik bir takım ile karşılaşma ve dayak yemek durumu. genelde arkasından esc tuşuna basılır.
  • bu cok karistirilan bir olaydir. normalde gercekten rush yemek, karsi tarafin ilk unitesiyle karsi konulamayacak bir saldiri yapmasidir. mesela zerg bir aralar 5. isciyi basmadan 6 ling'i inanilmaz hizli cikartarak karsi tarafin ussu yakinsa cok buyuk ustunluk saglamaya basladi. budur rush atmak/yemek. (tabi sonra spawning pool'u 200 min'e cikardilar, artik kalmadi bu).

    "abi ben guzel guzel iscileri calistirirken sen arbiter rush'a gelmissin 20 arbiter ile, haksizlik ya!" gibi laflar duymak isten bile degil ilk 1, hatta bazen 2 saat saldirmasiz oyun atan insanlar arasinda. direk alt q q derim ben bu durumda.
  • (bkz: rush attack)