şükela:  tümü | bugün
  • edit: cok basit bir tarih anlatamama rağmen hala kaynak diyen geri zekalılara selam söylüyorum. meb lise kitaplarını bile okusanız, bunu görürsünüz. yoksa meb kitaplarındadamı yazmıyor bunlar. mohactan sonra milli mücadeeleye mi getiriyor müfredat, tarihi

genelde bizim halkımız, hep 2.dünya savaşında savaşında almanların uğradığı tecavüzlere canı sıkılır. sürekli almanlara kızdığı zaman onların zaten yarısı rus filan derler. onların üstünden ruslar gecti filan cahilce comarca yorumlar yapar.
    öncelikle bu cok ayıp bir şeydir. bu tür, iğrenç olaylardan dolayı adamlara hakaret etmek insanlığa yakışmaz. herkesin tarihi kendini bağlar.
    oysaki almanlar kadar olmasa bile rusların tecavuz ettiği ikinci millet osmanlıdır. belkide ruslar tarih boyu, 1. olarak almanlara 2. olarak osmanlıya uzantısı olan türkiye halkına tecavuz etmiş denilebilir.
    önce herifler kırımı aldılar. kırım tatarlarına her türlü tecavuzü ettiler. ne kadar osmanlı halkı varsa tecavuze uğradı..
    herfiler 3 defa osmanlı ordusunun 1789,1829,1878 imha edip, istanbul önüne indi. yol boyu tecavuzler hep kacınılmaz oldu. (tecavuz mağdurları zevk aldılarmı onu bilmiyorum. bu bir espiri. han derler ya tecavüz kacınılmazsa zevk alacaksın. gerçekte trajedi tabii. )
    nazi almayasındaki alman kadınlarının başına gelen her şey ne yazkı ki işgal altındaki osmanlı kadınlarının başına geldi.

doğuda ruslar, bitlisi, muşu van'ı erzurum'u, kars'ı ığdır'ı ele gecirdi. burada nazi almanyasının kadınlarının başına gelen her şey bölgedeki kadınların başına geldi.
    doğuda beya sarı saclı mavi gözlü insan vardır. oysaki türkmenler kürtler ve araplar genetik olarak sarı saclı mavi gözlü olamaz. bunun kökeni nedir?
    rus tecavüzleri olabilirmi. ?

önce aynaya bakmayıp, almanlara tecavüzlerini sorgulamak olmaz. türkiye halkının sicilide aslında almanlardan farklı değil.

benim ailem 1878 de rus ordusunun safında yer almıştır. hata yeşilköy'e ilk giren birlik rus kafkas tümenidir. türkcesi dedemde ordadır. yol boyunca bizim klanın yaptığı tecavüzler yağmalar gasplar hala konuşulmaktadır. (ben neyse onu söylerim. ailem şerefsizlik yaptıysa da yazarım. söylerim. saklamam)
  • 1- bütün soru ekleri ayrı yazılır.
    2- cümle bitince hem nokta hem de soru işareti aynı anda kullanılmaz.
    3- (bkz: kaynak) görmek de isteriz. iddiaların dayanağı var mı?
    tanım: bir iddia
  • hımm arkadaşın dediğine göre bizim taraf tamamen orospu çocuğu.

doğum günüm de bu gerçeği bilmek istemezdim...
  • yazar trolvari bir üslup kullanmış lakin dediklerinde haklılık payı vardır.
    bugünlerde ülkede rusya'yı "pamuk prenses" zanneden bir görüş popüler. unutmamak lazım ki; asya'daki bütün türk devletlerini ruslar yıktı.
    osmanlı'yı da ingilizler değil ruslar yıktı.
    merak edenler 1 abdülhamit nasıl öldü araştırabilir.
    bu tür acı olaylar toplum içinde çok konuşulmaz, o yüzden bir iki nesil sonra unutulur.
  • neneme sordum öyle bir şey yok dedi. nenemden daha iyi mi bileceksin.?
  • tek postadan çocuk olduğunu sanan liseli yazar beyanı.
  • tuna'yla volga arasında içtiğimiz çayların haddi hesabı yokken, zorlama bir önerme.
  • dedeleri rus yancısı olanların övündüğü tarihi olaylar. madem sizin klan o kadar rusperverdi de ne diye tecavüz ettiği insanların ülkesine sığınmak zorunda kaldılar ruslardan kaçıp.